Komentowana treść: Barbarian Plus
[#1] Re: Barbarian Plus
Czekałem na nią OK
[#2] Re: Barbarian Plus

@don_rafito, post #1

Ja za to byłem przez bardzo długi czas sceptyczny co do tego projektu, dopiero po obejrzeniu na YT postępów z prac nad grą przekonałem się do niej. Widziałem już od groma ciekawych zapowiedzi i jeszcze więcej czytałem planów które umarły śmiercią naturalną. Gra jest bardzo dobra, polecam :)
[#3] Re: Barbarian Plus

@Gżegżółka, post #2

Czy ta gra jest napisana od nowa, czy tylko podmieniona została grafika?

Przy okazji przypomniało mi się, że była podobna gra tylko, że w cyberpunkowym stylu. Kojarzy może ktoś tytuł i ma pełną wersję?
[#4] Re: Barbarian Plus
Iiii tam... siedzi, pije i chrupki Ja to bym kciał Bambariana II. buuu! Chyba pierwsza gra, jaką zobaczyłem na Amidze. Takie doznania po przesiadce z Atari 800XL to był szok... mimo że obraz z braku kasiory był w odcieniach szarości.
[#5] Re: Barbarian Plus

@snajper, post #4

Ja również Barbariana 2 widziałem jako jedna z pierwszych gier na Amisi....oj zrobiła wrażenie po przesiadce z Pegasusa :)))szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 00:32:37 przez Amiga4ever
[#6] Re: Barbarian Plus

@witekkk, post #3

Przy okazji przypomniało mi się, że była podobna gra tylko, że w cyberpunkowym stylu. Kojarzy może ktoś tytuł i ma pełną wersję?


Masz na myśli Cybergames?
[#7] Re: Barbarian Plus

@mailman, post #6

Dzięki, to jest to.
[#8] Re: Barbarian Plus
Nawet użyli sfx z mojej ulubionej gry M.Y.T.H. odnośnie ucinania głowy i jej odbijania się :)
[#9] Re: Barbarian Plus
Installer jest od czapy, otwiera swój ekran, nie reaguje na A+M, czyli nie ma jak zmienić adfa w wirtualnym napędzie. Ja to zainstalowałem na WinUAE - f12 zawsze działa:).
[#10] Re: Barbarian Plus

@fazior, post #9

Być może instalator jest w AMOSie, tak samo jak gra. Żeby przełączyć na ekran WB należy nacisnąć Amiga + A (o ile gra tego nie wyłącza). Sam jeszcze nie sprawdzałem tej gry.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 17:27:03 przez Hexmage960
[#11] Re: Barbarian Plus

@fazior, post #9

Zamontuj sześć wirtualnych napędów.
Nic nie będzie musiał zmieniać.
[#12] Re: Barbarian Plus

@Norbert, post #11

Ale już mam zainstalowane, po amigowemu ;). Na uae i zrzuciłem ftpem na A1200.
[#13] Re: Barbarian Plus
Przeciwników się kosi zapędzając ich w kozi róg i waląc w nogi dopóki nie zginą. Nie mogą nic zrobić. Dopiero czarodziej mnie załatwił. OK
[#14] Re: Barbarian Plus
Dobre .
Jesteś tyle wart ile bólu możesz znieść.
ogień piekielny

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 21:12:02 przez Dorian3d
[#15] Re: Barbarian Plus
Pograłem na prawdziwym sprzęcie przed chwilą i muszę przyznać, że grafika jest śliczna- szczegółowa, świetnie skrojona paleta, dynamiczne efekty migoczącego świat, błysków, animowane elementy tła, robi to wszystko wrażenie szczególnie na monitorze CRT ok, racja

Gra się dobrze, obcinanie głów bawi jak za starych czasów na C-64 (rozgrywka we 2 graczy to powinna być frajda), owszem dynamizm mógł by być deczko wiekszy, ale smakowanie tej oprawy graficznej (ocs/ecs) SUPER OK

Ciekawe ile kolorów jest widoczne na raz na ekranie i czy rzeczywiście jest wykorzystany cooper do gradientów?
[#16] Re: Barbarian Plus

@BULI, post #15

No i udało mi się pokonać ostatniego "BOSSA", czyli Maga, z którym się trochę pomęczyłem.



Dodano:


Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 10:54:03 przez BULI
[#17] Re: Barbarian Plus

@BULI, post #16

Mag jest ostatni? Niech zgadnę, cięcie młynkiem w szyję i dekapitacja:)?
[#18] Re: Barbarian Plus

@fazior, post #17

Mag jest ostatni? Niech zgadnę, cięcie młynkiem w szyję i dekapitacja:)?


Nie przeczę, że to moja ulubiona technika kończąca, ale Mag, w przeciwieństwie do potwora/bestii jest na tyle sprytny, że nie można go nawet uderzyć.. a pokonać trzeba
[#19] Re: Barbarian Plus

@BULI, post #18

Pewno trza jego pociski odbijać i tyle. Wot i cała technika.
[#20] Re: Barbarian Plus

@BULI, post #18

@Buli, miałeś też problemy z płynnością i zwalnianiem jak dochodziło się dalej, w tej grze?
[#21] Re: Barbarian Plus

@BULI, post #16

Tak copper jest do gradientów używany, nawet dzisiaj Colin Vela podesłał na grupie FB Amosa screenshoty z obrazkami bez tęczy, samej tęczy i jak to wygląda razem...
[#22] Re: Barbarian Plus

@Renton, post #20

@Buli, miałeś też problemy z płynnością i zwalnianiem jak dochodziło się dalej, w tej grze?


Grałem na A1200 z fastem z twardego dysku i nie zauważyłem niczego takiego. Prędkość taka sama na każdym lewelu ok, racja

@Recedent

No co Ty, wróżka jesteś, ki diabeł?! , skąd wiesz, że Mag miota m.in. pociskami
[#23] Re: Barbarian Plus

@Mandi, post #21

Dokładnie Mandi, tak jak przypuszczałem
Copper jest "wszędzie" i to mnie niezmiernie cieszy, kolorów na ekranie na raz mamy naprawdę sporo!

Czyli gradienty są użyte:
- niebo/ horyzont/tło/woda
- flagi/dywany
- logo Barbarian +
- tła przy wyborze wojowników

OK

Tylko ta prędkość mogła by być "deko" większa, bo zagrałem wczoraj na A600 w pierwszą konwersję z '88 i jest brzydsza/uboższa, ale szybsza (i trudniejsza) ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 08:43:52 przez BULI
[#24] Re: Barbarian Plus

@BULI, post #22

Widziałem na filmiku jak kolo przegrał z magiem bo chciał cały czas iść w zwarcie, a tamten mu się teleportował sprzed nosa. Stąd moja dedukcja.
[#25] Re: Barbarian Plus

@recedent, post #24

Widziałem na filmiku jak kolo przegrał z magiem bo chciał cały czas iść w zwarcie, a tamten mu się teleportował sprzed nosa. Stąd moja dedukcja.


Zupełnie słuszna. Zapraszam do gry na UAE pod MOSem powinno hulać OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem