Komentowana treść: Powerglove Reloaded dla Amigi
[#31] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@movin, post #30

Różnice to przede wszystkim grafika, muzyka, mapa jest większa do odkrycia, są też bossowie do pokonania.
[#32] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@Sir_Lucas, post #31

Jest też więcej ulepszeń (np power/charge shot). Wersja reloaded zawiera także wersję taką jak na C64 (nazwana classic). Różnice widać choćby na nagraniu Sabermana.

[#33] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@Solo Kazuki, post #32

Gra zakupiona.
W pakiecie za 3.59 funta (tyle z vatem), zassałem 4 pliki.
Czyli Amiga, Mac, Linux i Windows. Odpaliłem dla Win i gra o strzału...
Myślę że to idealna metoda na wsparcie dla każdego kto coś normalnego stworzy dla Amy...
OK
[#34] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@WojtekX, post #33

Pobrałem dla ciekawości darmową wersję pod Windows. Ale jest problem, bo nie ma przeciwników.
[#35] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@gilban, post #34

Only Amiga makes it possible.
[#36] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@twardy, post #35

Kupiona amigowa wersja. będzie grane ;)
[#37] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@twardy, post #35

Dobra. Już grę (tę darmową) rozkminiłem. Działa jak potrzeba. Klasycznej Amigi nie mam, ale za to mam mini maka z MorphOS'em. Jak pod ten system wyjdzie gra to wtedy będzie można kupić. Gra pod Windowsem działa bez problemu z padem bezprzewodowym od Xbox One pod Windows 10.
[#38] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi
W końcu znalazłem chwillę i zamówiłem OK
[#39] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@BULI, post #38

Ta jak i Tiger Claw w pudełkach po świętach powinny i do mnie wyruszyć. Fajnie, że w końcu coś drgnęło w temacie amigowych tytułów.
[#40] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi
To moje już przyszły, a jak Wasze?

[#41] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@Mandi, post #40

No ładne cacko(a) OK
[#42] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@BULI, post #41

Tak sobie pomyślałem... Tiger Claw i Powerglove to gry jednoplikowe. Jakby się okazało (wcale nie musi), że jest jakiś bug w grze i trzeba wypuścić poprawiony plik, to te wersje pudełkowe będą średnio przydatne...
[#43] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@PopoCop, post #42

Czyżby nagle Amigowcy zapomnieli jak się podmienia plik na dyskietce? A jak 20-30 lat temu się kupowało gry na dyskietkach to one też były średnio przydatne? Co z grami na kartridżach? Jak ktoś smiał je kupować?
[#44] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@Mandi, post #43

To te gry wyszły na dyskietce? Myślałem, że na CD, a tam podmiana pliku nie jest możliwa.
[#45] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@PopoCop, post #44

@PopoCop
Ale i tak przecież instalujesz tę grę na twardym dysku i zapominasz o nośniku.

W przypadku CD to podmiana nie jest w ogóle możliwa (szczególnie dotyczy to wydawnictw dla Amigi CD32).

Jednak jeśli autorzy są tak mili, że wydają poprawione wersje bez bugów, to może też dosyłają tłoczony CD z poprawionym plikiem.

Tak czy inaczej, wersje CD są robione dopiero, gdy jest pewność, że nie ma dużych błędów.

No i przyznasz, że pudełko z instrukcją to dobry dodatek. A do tej gry wygląda bardzo atrakcyjnie.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:09:10 przez Hexmage960
[#46] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@Hexmage960, post #45

Przede wszystkim nie uważam, że wersja pudełkowa jest czymś złym. Gra nie musi mieć błędów i wypuszczenie poprawionej wersji może nigdy nie zaistnieć.

Zastanowiła mnie po prostu następująca sytuacja: kupuję na CD jednoplikową grę, która może okazać się zabugowana. Po jakimś czasie wychodzi poprawka, która ma postać nowego pliku - zamiennika tego starego. Wątpię żeby wymieniano klientom stare płyty na nowe - klienci dostają link do ściągnięcia nowej wersji. W takiej sytuacji mam płytę CD, której nie używam, bo gram w wersję ściągniętą z sieci.

Poprawki do gier nie są niczym nowym, ale zwykle gra składa się z wielu plików i podmienia się np. jeden z nich. Do grania potrzebna jest więc wersja pierwotna na CD + łatka poprawiająca błędy. W przypadku Powerglove i Tiger Claw podmieniałoby się całą grę.
[#47] Re: Powerglove Reloaded dla Amigi

@PopoCop, post #44

To te gry wyszły na dyskietce?


Tak.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem