Komentowana treść: Amiga Ireland 2019
[#1] Re: Amiga Ireland 2019
Przygotowałem parę niewygodnych pytań w związku ze zbliżającą się imprezą.
Jak to jest, że liczba sponsorów się wydłużyła a cena wejściówki poszła znacząco do góry?
Za co tak naprawdę odpowiedzialni są poszczególni sponsorzy?
Czy w tym roku również na amigowej imprezie będzie więcej maszyn C64 niż Amig NG?
Czy planujecie w tym roku na amigowej imprezie reklamować inne sprzęty jak Atari?
Czy Cloanto nie zostało zaproszone przez konflikt interesów?
Na jakie dodatkowe atrakcje można liczyć w tym roku?
[#2] Re: Amiga Ireland 2019
Dodatkowe pytania do Pana Trevor Dickinson są tu.
Może wreszcie udzieli konkretnych informacji dla spragnionych wiedzy.
Jak ktoś tam będzie z Polski to niech spisze wszystkie te i inne pytania.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 21:19:52 przez rgrg2

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 05:17:26 przez mailman
[#3] Re: Amiga Ireland 2019

@rgrg2, post #2

Ludzie przyjeżdżają na party bawić się a nie na przesłuchania i Dickinson nie jest wyjątkiem.
[#4] Re: Amiga Ireland 2019

@rgrg2, post #2

Jak ktoś tam będzie z polski


z Polski.
[#5] Re: Amiga Ireland 2019

@adam_mierzwa, post #3

Nikt nie jedzie na taką imprezę tylko po to żeby spożyć browara i pograć w jakieś tam gierki. W treści newsa piszą, że można tam wymienić się poglądami i doświadczeniami, a także uzyskać pomoc w problemach związanych z Amigą. I to jest właśnie to najważniejsze. Także możliwość spotkania tych kilku do kilkunastu ami gości. A kogoś z zewnątrz mogą np. bawić problemy w zdobyciu ruchu na blogu czy brak klientów na ich ebooki, czasopisma, zbyt kosztowne sprzęty AmigaOne x5000, brak od kilku lat obiecywanej w sprzedaży A1222 oraz brak wcześniejszych sprzętów z PPC dla AmigaOS 4.1 w ciągłej sprzedaży.. Ja bym był zadowolony gdyby x5000 kosztował znacznie mniej a Tabor był na rynku od dawna. Atmosfera wokół Amigi nie sprzyja zabawie.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 22:11:24 przez rgrg2

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 05:16:49 przez mailman
[#6] Re: Amiga Ireland 2019

@recedent, post #4

Można było poprawić treść komentarza, nie koniecznie dodawać takie niebardzo potrzebne posty.
[#7] Re: Amiga Ireland 2019

@Leon, post #1

Ależ to paskudne i małostkowe.
I to zaglądanie do cudzego portfela,
na siłę ci każą jechać?????
.
[#8] Re: Amiga Ireland 2019

@rePeter, post #7

Cena normalna...
Jak na zachodnie warunki. Dodam że wielu Polaków 50 funtów zarabia za dzień pracy....
Ale korzystają ci co chcą i ci co mają kasę....
[#9] Re: Amiga Ireland 2019

@WojtekX, post #8

25 euro to dwie paczki papierosów i piwo.
Organizowanie nagonki, odpytywania przy tablicy i komisji śledczej na spotkaniu integracyjnym to jakaś porażka... to są zaproszeni goście i tak powinni być traktowani, a pytania formalne można zadać formalnymi drogami. Obliczanie ile będzie czego, cukru w cukrze, kto komu za co i dlaczego... rozliczanie organizatorów za to, że coś robią jest żałosne. Tyle lat AmiParty i inne imprezy Amigowe z otwartymi rękami ( i butelkami) przyjmowało przeróżnych ludzi z różnym sprzętem, o różnych poglądach i zawsze udawało się zachować klimat integracji. Człowiek w swoim kraju, na swoich zasadach organizuje imprezę a tu nagle ma tłum doradców zaglądających do kieszeni i listy zaproszonych gości. Piękne powitanie i prezentacja słynnej polskiej gościnności ( a raczej jej przeciwieństwa) Wstyd.
[#10] Re: Amiga Ireland 2019

@flea, post #9

"i prezentacja słynnej polskiej gościnności..."

no hello Mariolka... ale zyjemy juz w XXI wieku a nie w XIV
[#11] Re: Amiga Ireland 2019

@flea, post #9

A ja uważam, że zarówno pytania jak i miejsce są jak najbardziej ok. Na pismo można nie odpowiedzieć i zgonić to na brak czasu, roztargnienie itd., a tu albo odpowiesz, albo nie, bo nie chcesz i to jest jakiś sygnał dla środowiska, zainteresowanych, czy warto interesować się czymkolwiek, czekać na cokolwiek, co firmuje dana osoba.
[#12] Re: Amiga Ireland 2019

@KM, post #11

Wszystko ma swój czas i miejsce. 'Leon' mieszka w Irlandii i mógłby się zaangażować w społeczność amigową na miejscu, może nawet wziąć udział w organizacji tego party. W ten sposób miałby wpływ na to, że mogło by być jeszcze lepsze. I posiadłby większą wiedzę jak to wygląda od kulis. Sam wjazd na party z takimi pytaniami jest nietaktowny.
Próbuję sobie to przełożyć na inne wydarzenie - przykładowo festyn. Pojawia się facet, który dostawia się do organizatora z listą "czemu muzyka jest za głośna", "czemu kiełbaski są takie drogie i niedosmażone" i t.d.. Odebrany byłby raczej jako prostak, który mąci i psuje zabawę innym. Nie rozstrzygam zasadności wątpliwości rodzących pytania, ale tak byłoby to odebrane.
[#13] Re: Amiga Ireland 2019

@adam_mierzwa, post #12

Jak to mawia klasyk: "Niech nie będzie nic."
[#14] Re: Amiga Ireland 2019

@flea, post #9

+ dojazd. ale nawet gdyby, w moim przypadku nie ma problemu z dojazdem, cena za wjazd jest akceptowalna, tylko ze kompot jest w piatek - a w piatek nie dam rady, z kolei w sobote nie ma nic interesujacego. szkoda ze nie jest sobota/niedziela, no ale co zrobic.
[#15] Re: Amiga Ireland 2019

@rePeter, post #7

Człowieku o czym Ty piszesz? Jakie zaglądanie do portfela? Czy ja zaglądam Tobie do portfela? Zadałem proste pytanie i oczekiwałem prostej odpowiedzi. Oczywiście liczyłem się z tym, że co poniektórym pęknie żyłka w tylnej części ciała i się nie pomyliłem. Poza tym gdybym to ja organizował takie party to wszystko byłoby za darmo, nie tylko wejściówka ale też alkohol dla gości. Zawsze tak było na moich kameralnych imprezach i zawsze tak będzie. Nie wyobrażam sobie być organizatorem i takich podstaw nie zapewnić mając dodatkowo wielu sponsorów do pomocy. Cóż byłby ze mnie za organizator?

Najlepsze, że na takiej imprezie najwięcej robią osoby których nie ma nawet na liście a ich wkład jest większy niż nie jednego sponsora przyklejonego po znajomości na stronie. Moim zdaniem jest to trochę krzywdzące. Widzisz takie Cloanto potrafi pokazać klasę jako sponsor i np. rok temu rozdawało każdemu uczestnikowi party darmowe licencje. Co prawda do dzisiaj tego nie użyłem ale liczy się gest. Wielu amigowców rozdawało kolekcje swojego sprzętu i oprogramowania całkowicie za darmo nie będąc oficjalnym sponsorem imprezy. Dlatego ciekawi mnie jaki wkład mają w tym roku "stickerzy" bo z tego co się orientuję to wystarczyło dobrze poklepać się po plecach.

@Flea
Ależ ja dobrze wiem ile to jest 25 euro, nie musisz mi przeliczać tego na papierosy, piwa czy kromki chleba. No chyba, że tak sobie wszystko przeliczasz w swojej głowie to już Twoja prywatna sprawa. Wiesz ja rozumiem dlaczego nowy amigowy sprzęt potrafi kosztować nawet 2000 euro i tego nie neguję i akceptuje cenę, pomimo że większość tutaj ma z tym problem. Dlatego nie rozumiem waszego oburzenia na moje proste pytanie? Robicie tutaj na portalu grupowe zbiórki aby zaoszczędzić parę euro by na końcu być wyruchanym na gratisach a jak ktoś zapyta o przyczynę podwyżki ceny wstępu to atakujecie. Ja bym chętnie pomógł organizatorom aby na kolejne party przyjeżdżało więcej ludzi tylko z tego co widzę to z roku na rok impreza się rozjeżdża z założeniami. Zapraszani są użytkownicy z maszynami nie mającymi nic wspólnego z Amigą i nie zapowiada się aby ten trend się zmienił. Naprawdę nie mam nic do c64, sam go miałem jeszcze przed Amigą ale jak robi się imprezę z Amigą w nazwie to powinno to do czegoś zobowiązywać. Niech zmienią nazwę party na C= fans i nie będzie problemu.

Poza tym z cenami nie jest do końca tak jak piszesz, że to tylko 25 euro bo dwu dniowa impreza to 40 euro + (podatek online). Oczywiście cena nadal do zaakceptowania bo jak wiadomo sama podróż nie jednego może kosztować setki euro nie licząc noclegu, paliwa, to te parę groszy w tę czy w drugą stronę nie zrobi dużej różnicy no chyba, że ktoś zamierza zaprosić 100 osób to wtedy tak. Inną kwestią jest sprzedawanie biletów po różnych cenach. Jedni kupili po starej, inni za to samo muszą zapłacić więcej. Tu nie chodzi o te 10 euro różnicy tylko o zasady. A jeżeli takich prostych spraw nie ogarniasz to tym bardziej nie powinnaś bawić się w organizowanie tego typu spotkań.

Co do nagonki na Trevora i innych to ja nic na ten temat nie wspominałem i proszę mi tego nie przypisywać. RJ Mical, Trevor Dickinson, David Pleasance, Mike Battilana to jedni z nielicznych amigowców, których naprawdę szanuję i z którymi mógłbym bez obaw robić interesy, zaś czytając ostatnie komentarze w tym wątku zbiera mnie na wymioty. Tak sobie w tyłek wchodzicie, fałszywie się uśmiechacie a za plecami robicie co innego. Wstyd i hańba!
[#16] Re: Amiga Ireland 2019

@Leon, post #15

OK
[#17] Re: Amiga Ireland 2019

@Leon, post #15

OK
[#18] Re: Amiga Ireland 2019

@Leon, post #15

Poza tym gdybym to ja organizował takie party to wszystko byłoby za darmo, nie tylko wejściówka ale też alkohol dla gości. Zawsze tak było na moich kameralnych imprezach i zawsze tak będzie. Nie wyobrażam sobie być organizatorem i takich podstaw nie zapewnić mając dodatkowo wielu sponsorów do pomocy. Cóż byłby ze mnie za organizator?


Ja widzę tylko jedno rozwiązanie - zorganizuj konkurencyjną imprezę w Dublinie. Znajdź sponsora, zaproś gości, ustal zasady, poświęć własny wolny czas na organizację. Widocznie organizatorzy Amiga Ireland Meeting, AmiParty i innych imprez z AMI w nazwie robią coś dobrze, skoro imprezy z roku na rok przyciągają coraz więcej ludzi. Być może Twoja impreza będzie najlepsza.

Najlepsze, że na takiej imprezie najwięcej robią osoby których nie ma nawet na liście a ich wkład jest większy niż nie jednego sponsora przyklejonego po znajomości na stronie. Moim zdaniem jest to trochę krzywdzące.


Masz kogoś konkretnego na myśli? Czy tylko tak piszesz, żeby wsadzić kij w mrowisko i rozpętać kolejną plotkarską g...oburzę? Jeżeli tak, to już gdzieś niedawno był podobny wątek.

Wielu amigowców rozdawało kolekcje swojego sprzętu i oprogramowania całkowicie za darmo nie będąc oficjalnym sponsorem imprezy.

Osobiście byłem i jestem sponsorem AmiParty, Amiga Ireland Meeting (od samego początku) oraz Retro-Komp/Load Error, konkursów eXeca. To tak na szybko.
Brakuje Ci pełnego obrazu sytuacji i jesteś bardzo niesprawiedliwy w tej chwili.

A jeżeli takich prostych spraw nie ogarniasz to tym bardziej nie powinnaś bawić się w organizowanie tego typu spotkań.

Ile imprez Amigowych zorganizowałeś? Nie pamiętam, żebym Cię też na wielu imprezach widział.

Zapraszani są użytkownicy z maszynami nie mającymi nic wspólnego z Amigą i nie zapowiada się aby ten trend się zmienił. Naprawdę nie mam nic do c64, sam go miałem jeszcze przed Amigą ale jak robi się imprezę z Amigą w nazwie to powinno to do czegoś zobowiązywać. Niech zmienią nazwę party na C= fans i nie będzie problemu.

Podobne przytyki i uwagi były do nas, organizatorów AmiParty od osób, które i tak w końcu nie przyjeżdżały na AmiParty. Tu chodzi o dobrą zabawę i integrację, a nie jakieś dziwną czystość rasową.

RJ Mical, Trevor Dickinson, David Pleasance, Mike Battilana to jedni z nielicznych amigowców, których naprawdę szanuję i z którymi mógłbym bez obaw robić interesy, zaś czytając ostatnie komentarze w tym wątku zbiera mnie na wymioty. Tak sobie w tyłek wchodzicie, fałszywie się uśmiechacie a za plecami robicie co innego.



A co Cię tak boli w tym ostanim wątku? Obrazek, który wkleił recedent? Pytania Bulliego?
Twoje zachowanie w powyżym wątku, wymienianie kogoś z imienia, sprawdzanie, czy to na pewno ta osoba, nieuprzejmy ton wypowiedzi, jest poniżej krytyki. Checesz coś wyjaśnić napisz wprost do organizatorów, zasugeruj coś, pomóż, wykaż inicjatywę. Krytykować i być "screen fighterem" to każdy potrafi ze swojego ciepłego fotela.
[#19] Re: Amiga Ireland 2019

@Leon, post #15

gdybym to ja organizował takie party to wszystko byłoby za darmo


Więc na co czekasz? Organizuj!

czytając ostatnie komentarze w tym wątku zbiera mnie na wymioty. Tak sobie w tyłek wchodzicie, fałszywie się uśmiechacie a za plecami robicie co innego. Wstyd i hańba!


Żenujące.
.
[#20] Re: Amiga Ireland 2019

@Leon, post #15

zaś czytając ostatnie komentarze w tym wątku zbiera mnie na wymioty. Tak sobie w tyłek wchodzicie, fałszywie się uśmiechacie a za plecami robicie co innego. Wstyd i hańba!


ja tam widze 26 komciow, czy ktos cos wycial?
[#21] Re: Amiga Ireland 2019

@Valwit, post #20

Wyciąłem w momencie gdy zacząłem sam sobie wchodzić w tyłek, fałszywie się uśmiechając. wariat?
[#22] Re: Amiga Ireland 2019
Hello friends. Unfortunately RJ has had to postpone this year. You can read the full statement here link

It was a nice surprise for us to hear so close to the event, but the original schedule continues unchanged.
[#23] Re: Amiga Ireland 2019

@AmigaIreland, post #22

"RJ Mical właśnie poinformował nas, że musi odwołać swoje plany na nadchodzące imprezy. Był doczekać jak my, ale ważną wizytę lekarską dla „łatanie jego bibliotekę intuicji” był pogłębiany przez lekarzy i choć próbował, nie miał wpływu na tamtym."

Matko Bosko Czestochosko.... CO TO ZA BELKOT !?!?!

mamy XXI wiek a te translatory, to chyba z zeszlego tysiaclecia sa. Strach czytac takie paszkwile
[#24] Re: Amiga Ireland 2019

@selur, post #23

Gość chciał być miły, przepuścił przez tłumacza, a Ty się czepiasz. Kto chciał to się domyślił, że chodzi o ważne badania.
[#25] Re: Amiga Ireland 2019

@selur, post #23

mamy XXI wiek a te translatory, to chyba z zeszlego tysiaclecia sa. Strach czytac takie paszkwile


Bo pewnie skorzystali z google translatora. DeepL poradzil sobie z tym znacznie lepiej (chociaz tez nie idealnie):

Byliśmy podekscytowani tym, że RJ Mical miał zamiar odwiedzić w tym roku spotkanie Amiga Ireland, ale jak się wydaje.... tym razem nie było szczęścia z Irlandczykami.

RJ Mical właśnie poinformował nas, że musi odwołać swoje plany na nadchodzące wydarzenie. Z niecierpliwością oczekiwał na to tak samo jak my, ale lekarze popchnęli do przodu ważną medyczną wizytę w celu "łatania swojej biblioteki intuicji" i chociaż próbował, nie miał na to żadnego wpływu.

Oczywiście jego zdrowie jest najważniejsze i życzymy mu wszystkiego dobrego i powitamy go na następną!

Oryginalny plan oczywiście idzie naprzód w niezmienionej formie i z niecierpliwością czekamy na wszystkich, którzy zobaczą go w ten piątek.

Przetłumaczono przy pomocy www.DeepL.com/Translator
[#26] Re: Amiga Ireland 2019

@Leon, post #1

Tak czy siak ja będę i chętnie zapoznam jakichś irlandzko-polskich amigowców. Sam jestem nowy w temacie i nie mam nic do zaoferowania, ale w Irlandii jestem tyle samo czasu co w Polsce, więc miło byłoby pogadać z tutejszymi fanatykami. Nie znam się na religiach amigowych, więc chętnie zagadam z wyznawcami NG, klasyków itd. To wszystko bawi mnie chyba tak samo, mam (za) dużo klasyków, emulatory, maki z MorphOS, wampira, teraz marzę o X5000 ale nie mam jeszcze planu jak ukryć przelew przed żoną.

Dojeżdżam z Cork w sobotę rano, łatwo mnie poznać taki łysy chudy gość 40+, będę miał logo Amigi na koszulce i będzie mi towarzyszył pewien Holender, który w latach 80. kupił ZX Spectrum w Rotterdamie i chyba wydaje mu się, że to to samo co Amiga, więc się doczepił na doczepkę. On nic nie wie, ale urzekła mnie jego opowieść jak jechał pociągiem z tym ZX Spectrum i głaskał pudełko.

Ktoś jeszcze z Cork? Kto w ogóle będzie z Polski?

Kurka, specjalnie kupiłem tu A500 żeby mi RJ Mical złożył podpis niezmazywalnym flamastrem, a tu figa z makiem, może ktoś mi tym flamastrem narysuje pokemona.
[#27] Re: Amiga Ireland 2019

@podstawek, post #26

O to właśnie chodzi. Dobrej zabawy OK
.
[#28] Re: Amiga Ireland 2019

@podstawek, post #26

będzie mi towarzyszył pewien Holender, który w latach 80. kupił ZX Spectrum w Rotterdamie i chyba wydaje mu się, że to to samo co Amiga, więc się doczepił na doczepkę. On nic nie wie, ale urzekła mnie jego opowieść jak jechał pociągiem z tym ZX Spectrum i głaskał pudełko.


Dobre OK

Udanego amigowania ok, racja
[#29] Re: Amiga Ireland 2019
[#30] Re: Amiga Ireland 2019

@philipo, post #29

OK

Duet znany zresztą z AmiParty w 2017 r.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem