Komentowana treść: AMIGA.net.pl startuje z podcastem
[#1] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem
Odsłuchałem wczoraj. Pan Zalepa odpowiada szczegółowo na pytania które często są zadawane przez jego czytelników, w tym m.in. dlaczego seria książek o programowaniu jest poświęcona dla osób początkujących, jak widzi obecny stan emulowania Amigi na PC-cie kontra maszyny NG oraz dlaczego pragnąłby połączenia obozów (lub przynajmniej akceptacji).

Jak dla mnie mega OK podcast.

Jedynym minusem obecnej sytuacji jest to, że nie można nadążyć z odsłuchaniem wszystkich polskich podcastów, które rosną jak grzyby po deszczu. Ja sam staram się nadążyć, ale lektura Amigazynu, K&A Plus, Retro Komp czeka!

Panie Adamie, rozumiem, że jest Pan bardzo płodnym redaktorem, ale mimo najszczerszych chęci od pewnego czasu nie nadążam z kupnem i lekturą wszystkich nowych numerów czasopism.

Staram się zatem powoli nadrabiać zaległości. Dzisiaj przygotowałem nową odsłonę swojej strony internetowej (jest jeszcze w budowie i zbieraniu materiałów). Wczoraj dokończyłem porządną wersję procedury c2p. Na dniach będę finalizował grę Magazyn, choć jeszcze jeden egzamin mnie czeka. Krok po kroczku idę do przodu.

Życzę powodzenia przy nagrywaniu następnych odcinków podcastu. Jeśli nie będą za długie, chętnie odsłucham.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 18:29:52 przez Hexmage960
[#2] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@Hexmage960, post #1

Ja też mam problem z czasem, a mimo to słucham wielu podcastów. A nawet na trochę audiobooków wystarcza czasu. No ale ja nie słucham tego tak jak moja prababcia słuchała radia. Wtedy wieczorami zbierała się połowa wsi, ustawiała krzesła promieniście do odbiornika radiowego wielkości kuchenki mikrofalowej i patrząc w małe światełko słuchała trzeszczącej audycji. szeroki uśmiech Mam wrażenie, że niektórzy z marudzących tak dzisiaj próbują słuchać podcastów. szeroki uśmiech

Gdybym ja miał słuchać gapiąć się w monitor to też problemem byłby jeden godzinny odcinek tygodniowo. To chyba oczywiste, że od min. 10 lat słucha się takich rzeczy wykorzystując czas, który normalnie tracimy na bezmyślne czynności: mycie naczyć, odkurzanie, droga z/do pracy, zakupy, mniej zajmujące zadania w pracy. Ja takich momentów w ciągu dnia mam sporo. Sama droga z/do pracy to jest w sumie prawie 2 godziny (pieszo) albo 30 minut (skuterem). A to jak długi jest odcinek to zupełnie nie ma znacznia, bo to i tak ja decyduję kiedy, w ilu i w jak długich kawałkach go odsłucham. Tak samo zresztą jest dzisiaj z filmami, książkami... To jest standard od ponad 10 lat. I nawet jeżeli w wyniku naszej retro-choroby mamy głowy trochę zaklejone amigowym betonem to przecież nie znaczy, że mamy koniecznie być ludźmi pierwotnymi i nie możemy sobie ułatwić trochę życia. Tym bardziej, że jest to tak proste, że radzą sobie z tym dzisiejsze 7-latki.
[#3] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem
Sympatyczny odcinek pilotujący, mam nadzieję, że się rozkręci i będzie mniej o NG niż w podcastach, nazwijmy to, konkurencyjnych.
[#4] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@MDW, post #2

Próbowałem słuchać podcastów jadąc do pracy rowerem, po prostu nie potrafię. Albo przestaję uważać na drodze, albo gubię wątek podcastu. Natomiast bardzo dobrze mi się ich słucha przy lutowaniu przelotek i kątówek.
[#5] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@Krashan, post #4

@MDW @Krashan
Ja słucham podcastów na PC jak przeglądam internet lub pracuję na PC.

Również nie potrafię koncentrować się na kilku rzeczach na raz.

Zresztą tak samo jest z oglądaniem filmów. W moim przypadku nie ma to znaczenia, czy przekaz jest tylko dźwiękowy, czy obraz + dźwięk. Koniecznie muszę wygospodarować chwilę.

Rzecz, o której mówiłem w pierwszym poście jest bardziej ogólna. Kiedyś był Magazyn Amiga co miesiąc i człowiek miał miesiąc czasu by przeczytać pismo od deski do deski.

Dzisiaj jest tyle wydawnictw, podcastów i treści, że liczą się dni, a nawet godziny. Dla mnie po prostu nie sposób nadążyć.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 20:09:47 przez Hexmage960
[#6] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem
Jeśli Adam znajduje czas i chęci, ma tematy które warto podjąć, oceniam to pozytywnie. Mimo iż Krzysztof wręcz przeciwnie i więcej czasu poświęca na pewno na pracy zawodowej np. na kolejne luksusowe zakupy albo rozrywkę inną niż komputer amiga. Krzysztof ma duże doświadczenie i wkład w audycje dotyczące platformy Amiga. W ostatnim nagraniu z nim słychać było jego wypalenie i zmiejszenie jego zapału, entuzjazmu i nadziei. Może by dało się porozmawiać z szefem Cloanto na temat ich planów, wobec wchłonięcia firmy Amiga Inc. bądź też tylko ich marek i licencji. Wiele tematów, które są interesujące są poruszane na forum ppa.pl i w komentarzach do newsów, ale kontakt z prawdziwym człowiekiem mimo iż monolog ma swoją wartość dodatnią.
[#7] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@rgrg2, post #6

A czemu nie ma zwykłej MP3 albo YT ?
[#8] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@ZbyniuR, post #7

A czemu nie ma zwykłej MP3 albo YT ?


Bo w ostatnim czasie autorzy amigowych podcastów lubią robić amigowcom pod górę. Dopiero gdy twarda rzeczywistość uświadamia że żaden Anchor czy inne Itunsy, nie pomogą w podbiciu świata, a jednocześnie w komentarzach pojawia się seria oczywistych pytań o mp3, decydują się umieścić podcast w formie, od której powinni zacząć w pierwszej kolejności, a przynajmniej równolegle do Anchora. Miejmy nadzieję że tym razem będzie tak samo.

Ja póki co nie słucham, tylko cierpliwie czekam, aż amigowy podcast, skierowany do amigowców, będzie dostępny dla amigowców do odsłuchania na Amidze (mimo iż z zasady stacjonarnie i tak nie słucham, z braku czasu 90% podcastów obsługuję na tablecie, ale jakieś normy "amiprzyzwoitości" według mnie muszą być)
[#9] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@MUFA-amigaone-pl, post #8

czekam, aż amigowy podcast, skierowany do amigowców, będzie dostępny dla amigowców do odsłuchania na Amidze
Tu klikać.
[#10] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@MUFA-amigaone-pl, post #8

autorzy amigowych podcastów lubią robić amigowcom pod górę.

Lubią? LUBIĄ? Co za brednie.
[#11] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@adam_mierzwa, post #10

Lubią? LUBIĄ? Co za brednie.


Dziękuję za grzeczną i merytoryczną odpowiedźOK
[#12] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@Krashan, post #9

A Tobie z kolei dziękuję za odpowiedź wartościową, jakiej oczekuje się na amigowym forum. Dzięki za plik, już pobieram Thanks
[#13] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@Krashan, post #3

niż w podcastach, nazwijmy to, konkurencyjnych.
Wyczuwam nutkę sarkazmu, taką malutką gwizdanie. Chyba wiem skąd się bierzepomysł.

Dobrze się słuchało. Ładnie nagrane i z sensem wypowiedziane. Chodź myślałem, że będzie więcej o smogu, Atari albo Śląsku, a tu tego węgla coś mało .

Zaskoczyło mnie pytanie od słuchaczy odnośnie klasyka i ng, naprawdę są ludzie którzy tak myślą? Ładne rzeczy.
[#14] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@ZbyniuR, post #7

A czemu nie ma zwykłej MP3 albo YT ?

Wersja MP3 już jest - tutaj

Link jest na naszej stronie oraz w opisie odcinka. Następne odcinki będą miały od razu dołączony link do MP3.


Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 23:26:48 przez A2
[#15] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@A2, post #14

Jej! Super!

Żartuję. Co z tego że kanał nowy skoro nudziarz stary.
[#16] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@ZbyniuR, post #15

Zbyniu- schowaj się, proszę
[#17] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem
Klasę wyżej niż Radzik. Tak trzymać.
[#18] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@hrw, post #17

Moim zdaniem trochę za szybko wyskoczyłeś z oceną nowego podcastu zapominając o wkładzie Radzika. Podsumowałbym to jednym cytatem "Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść." Ja jestem wdzięczny Radzikowi za poświęcony czas i pracę. Twój komentarz na pewno nie zmotywuje go do nakręcenia kolejnych odcinków. Osobiście słucham wszystkich polskich audycji i chciałbym aby dalej były kontynuowane.
[#19] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@Leon, post #18

U Radzika nie pasuje mi (i to mocno) jego metodologia zadawania pytania jednocześnie na nie odpowiadając i gadając tyle by rozmówca zdążył może zapomnieć już jakie jest pytanie.
[#20] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@hrw, post #19

Na pewno na plus jakość dźwięku, jak i generalnie dykcja, przekaz czy kultura osobista.

Bez wątpienia słuchając prowadzącego nie można mieć podejrzeń do stanu jego trzeźwości, co onegdaj było wysuwane po adresem konkurenta numer 1. Z pewnością też ton głosu nie kojarzy się z "optymizmem" wziętym ze skeczy Andrzeja Poniedzielskiego, co w moim odczuciu jest największym mankamentem u konkurenta numer dwa.

Natomiast też uważam że jeszcze za wcześnie na wystawianie generalnej oceny czy audycja jest leosza od tej czy tamtej. Trzeba poczekać na kilka odcinków z zaproszonymi gośćmi, ocenić jakość pytań, merytorykę treści czy choćby radzenie sobie z problemami technicznymi.
[#21] Re: AMIGA.net.pl startuje z podcastem

@MUFA-amigaone-pl, post #20

Ogólnie masz fajny kanał na youtube OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem