Komentowana treść: Iris beta 54
[#1] Re: Iris beta 54
Fajnie, że wyszła nowa wersja, bo poprzednia przestała mi synchronizować maile z WP (z gmailem problemy pojawiły się jeszcze wcześniej). Jednak niestety, ta wersja też nie za bardzo chce to robić...

A Wam działa z WP, albo gmailem?
[#2] Re: Iris beta 54

@Adam_K, post #1

Z WP jest taki problem, że ich IMAP ma powiedzmy "nietradycyjne" podejście do protokołu i niestety za dobrze nie będzie działać.

Jeśli nie działa Ci gmail, to odpal program z konsoli z parametrem 'trace' i podrzuć mi logi.
[#3] Re: Iris beta 54
Mam konto na Interii (o ile to ma jakies znaczenie).
Po uruchomieniu programu, pokazuja sie komunikaty ze nastepuje synchronizacja z poczta.
Po synchronizacji pokazuje mi ze w zakladce INBOX jest dajmy na to 20/(16) e-maili.
Tyle tylko ze ja wiem ze tam nic nie ma bo wczesniej sciagnalem cala poczta YAMeme.
Dopiero jak klikne na zakladke to pokazuje sie 0 (zero).
Pytanie: czy 0 nie powinno sie pokazac odrazu po synchonizacji?
[#4] Re: Iris beta 54

@Jacek Piszczek, post #2

Z WP to nawet na androidzie jest problem.
[#5] Re: Iris beta 54

@morph123, post #4

Z WP to nawet na androidzie jest problem.


No na pewno, bo serwer odpowiada nieprawidłowo - w IMAPie na zapytanie od klienta serwer odpowiada danymi z zapytania, a w ostatniej linii wpisuje kod błędu (normalnie 'OK'). IMAP wp najpierw odpowiada OK, a potem zwraca dane.
[#6] Re: Iris beta 54

@Phibrizzo, post #3

Jeśli w Iris masz skonfigurowany dostęp po IMAP (gdzie normalnie emaile zostają na serwerze), ale innym programem po POP3 kasujesz te emaile, to będą właśnie takie objawy.
[#7] Re: Iris beta 54

@Jacek Piszczek, post #5

To może pora napisać do "fachowców" z wp, ze standard to standard a nie jakieś widzimisie ..
[#8] Re: Iris beta 54

@Jacek Piszczek, post #2

Problem jest taki, że kiedyś wykasowałem z Iris konto googla, jako, że nie działało. A teraz okazuje się, że nie jestem wogóle go w stanie dodać - iris otwiera okno przeglądarki OWB, gdzie powinienm się najpierw zalogować na gmail. Niestety tego zrobić się nie da... Nie wiem jak to obejść.
[#9] Re: Iris beta 54

@Adam_K, post #8

Ok, po pierwsze, czy to na pewno OWB z ostatniego MorphOSa? Inne buildy (typu jit bigfoota) mogą nie działać. Upewnij się, że w OpenURL masz to dobrze skonfigurowane. Inny problem to może być np. fakt, że masz domyślnie wyłączony JavaScript. W ostateczności skasuj ciasteczka Odyssey. Jak rozumiem, OWB się odpala i strona wczytuje, ale potem nie działa? Jakiś screenshot by pomógł...
[#10] Re: Iris beta 54

@Jacek Piszczek, post #9

OWB z najnowszego MorphOSa, openURL myślę, że działa OK, skoro strona logowana gmaila się otworzyła, wsparcie javascript zaptaszkowałem i przeładowałem stronkę, nic to nie dało.

Screena prześlę zaraz na maila. Ale jest tak jak napisałeś - OWB się odpala, ale na stronie logowania gmaila nie jestem w stanie niczego zrobić...
[#11] Re: Iris beta 54

@Adam_K, post #10

U mnie ta strona wygląda zupełnie inaczej, niż u Ciebie - mam stary "klasyczny" wygląd. Może przez spoofing?
[#12] Re: Iris beta 54

@Jacek Piszczek, post #11

Hmm, może faktycznie to jakaś wersja poczty dodatkowo zabezpieczonej, np. dodatkowej autoryzacji...
[#13] Re: Iris beta 54

@Adam_K, post #12

A co się dzieje jak się wylogujesz z google'a w OWB a potem dodasz konto w Iris?
[#14] Re: Iris beta 54

@Jacek Piszczek, post #13

Wygląda na to, że to po prostu kwestia OWB. Wogóle nie jestem w stanie się na nim zalogować do gmaila...
[#15] Re: Iris beta 54

@Adam_K, post #14

Zmień w ustawieniach podawanie się przeglądarki za np. operę. U mnie to pomogło. Ale nie pamiętam za co się podawałem ;)

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 21:25:49 przez Pero
[#16] Re: Iris beta 54

@Adam_K, post #14

Uruchom z płyty instalacyjnej/usb system i zobacz, czy tam w OWB się zalogujesz. Jak na moje masz skonfigurowany zły user agent albo coś nie tak w cookies.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem