Komentowana treść: WinUAE 4.2.0
[#1] Re: WinUAE 4.2.0
Toni dodał wsparcie dla overlaya, ciekawe. Może ktoś wreszcie i dla 68k zacznie go wykorzystywać.
[#2] Re: WinUAE 4.2.0

@michal_zukowski, post #1

Już zasysamszeroki uśmiech
[#3] Re: WinUAE 4.2.0

@Jupiler, post #2

Super!!! Najlepsza i najszybsza Amiga na Pececie. Wszystkie karty turbo chowają się . Kompatybilność z oryginałem 100%. Najlepsza alternatywa na wszystko co związane jest z Amigą w obecnych czasach... .OK
[#4] Re: WinUAE 4.2.0

@djpiotrs, post #3

Nieprawda.

Poczekaj na Vampire V4 Standalone.

Możliwe, że będzie dostępny już za 3 miesiáce.
[#5] Re: WinUAE 4.2.0

@David, post #4

Jeżeli dla kogoś WinUAE to „najlepsza Amiga”, to Vampire standalone go nie przekona. Bo po pierwsze WinUAE będzie wciąż szybsze, po drugie będzie bardziej zgodne z oryginałem, niż Vampire. Po trzecie cena Wąpierza kontra darmowe WinUAE...

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 21:34:46 przez Krashan
[#6] Re: WinUAE 4.2.0

@Krashan, post #5

Tylko w sumie co by tu miało kogoś przekonywać. Wąpierz standalone nie będzie ani trochę bardziej Amigą od takiej emulowanej na pececie, więc jedyny wybór jest pomiędzy tym, czy ktoś oprócz peceta/maca/whatever chce mieć (i ma miejsce na) urządzenie dedykowane wyłącznie do amigowania czy też jeden uniwersalny komputer.
[#7] Re: WinUAE 4.2.0

@Krashan, post #5

WinUAE będzie wciąż szybsze,


Zależy na jakiej specyfikacji. I za ile ta specyfikacja.

U mnie zawsze UAE rzęziło na komputerach PC, co całkiem nieźle radziły sobie z Windows 7 czy Ubuntu.

Wolę (bo taniej) V4.
[#8] Re: WinUAE 4.2.0

@David, post #7

U mnie zawsze UAE rzęziło na komputerach PC


Słabe pecety albo nie włączony JIT był. BTW mówię o emulacji 68k, nie PPC.
[#9] Re: WinUAE 4.2.0

@David, post #7

Zależy na jakiej specyfikacji. I za ile ta specyfikacja.

A za grosze... Przykład z przed kilku tygodni - Kadłub Dell E6410 z i5 560 2,66GHz (3,2GHz turbo) - 150pln, Dysk SSD 256GB - 140pln, Ramki 4GB - 50pln, a zasilator miałem swój. WinUAE ze softem 68k zasuwa, a nawet OS4.1 da się poużywać.
[#10] Re: WinUAE 4.2.0

@michal_zukowski, post #1

Toni dodał wsparcie dla overlaya...

Moze RiVA albo MooVid to wykryja i ogarna?
[#11] Re: WinUAE 4.2.0

@David, post #7

Łee? V2+ jest za 300 euro, V4 nie będzie tańsza. 300 Euro to ~1200PLN. Za tyle masz na ryzen apu i płycie itx platformę. Ja rozumiem wiele rzeczy jak tradycja, feeling, ale takie fałszywe argumenty do mnie nie przemawiają zupełnie.
[#12] Re: WinUAE 4.2.0

@abcdef, post #11

Dobrze, zatem pozostaje w mocy mój pierwszy argument.
[#13] Re: WinUAE 4.2.0

@David, post #12

WinUAE zawsze zasuwało u mnie. Nawet gdy miałem Athlona 800MHz, to wtedy aktualna wersja to była bodajże 0.8.29 i śmigała super.

Kwestia konfiguracji.
[#14] Re: WinUAE 4.2.0

@morph123, post #13

Zgadza się. Ja mam parę zabytków i zawsze dobrze ten emulator działa.
Co do PC to chyba mój obecny komp oprócz Ramu 8gb, jest już muzeum Core2duo 3.2 GHz.
Ale do netu i pracy z drukiem wystarczy.
Zassam obecną wersję 4.2 i zobaczę jak Galaga Deluxe śmiga....
I oczywiście czekam na V4, jednak to krzem.....

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 19:57:55 przez WojtekX
[#15] Re: WinUAE 4.2.0

@David, post #12

Pozostaje zawsze argument ergonomii i estetyki, np. po co ktoś ma kupować drugiego PC, a Vampirka będzie można postawić pod TV jak konsolę. Oczywiście różnica cen zapiera dech w piersiach, ale kto zabroni biednemu żyć bogato.
[#16] Re: WinUAE 4.2.0

@sanjyuubi, post #15

Ergonomia i estetyka niestety jest też przeciw V4 Standalone. Nie będzie to ani mniejsze, ani ładniejsze od atomowych mini pc. A do tego te minipc mają jednak ciut większe możliwości :( Różnica jest też taka, że na tym PC można będzie odpalić nowoczesną przeglądarkę i obejrzeć w fhd filmik z YT, a nawet pograć w coś 3D nowszego niż Quake 2.
Takie czasy nastały, V4 to nostalgia. Fajnie odpicowana, ale nadal słono opłacona.
[#17] Re: WinUAE 4.2.0

@Krashan, post #5

no i jak tu nie kochac Toni Wilena?!?
[#18] Re: WinUAE 4.2.0

@abcdef, post #16

To ma być Amiga a nie fullhd PC, ergonomia Amigi i jej możliwości. Zawsze można obok a nawet w jednej obudowie domontowac malinę i mamy twoje ficzery....
[#19] Re: WinUAE 4.2.0

@WojtekX, post #18

W sumie - co za różnica co siedzi w pudełku? Odróżnisz jedno od drugiego nie zaglądając do środka? Zaś co do wygodnego przeglądania internetu na RPi - tu nie jest wcale tak różowo jak myślisz.
[#20] Re: WinUAE 4.2.0

@abcdef, post #11

Ale odkrycie, tak gdzieś od dekady czy więcej, że x86 za kilkadziesiąt złotych jest tańszy do emulacji Amigi w podstawowej konfiguracji niż kupno nawet A500...

Tylko spróbuj do x86(zwłaszcza nowych) dorzucić obsługę dyskietek i porty ISA na USB (albo kupić nową płytę główną z PCI express i ISA), adapter do joysticka i myszy, a nagle się może okazać, że A2000 jest tańsza...

Oczywiście możesz się zapytać po co takie rzeczy, ale równie dobrze możesz się pytać siebie po co Ci używanie systemu Amigi, AROSa, etc. jak Linux jest za darmo. Po prostu ludzie chcą używać realnego sprzętu i nawet rozbudowywać, a Ci którzy nie chcą(lub aktualnie nie mają czegoś w Amidze, czy Amigi pod ręką/ ochoty) niech używają sobie emulatora(tak przy okazji bodajże ten emulator i tak nie obsługuje nawet kontrolera dysku twardego z mojej A2000). Dyskusje czy polemika we wstępniaku na temat po co Ci Amiga to były w ACSie, już wiele lat temu.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 18:27:56 przez pgru2

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 18:29:29 przez pgru2
[#21] Re: WinUAE 4.2.0

@pgru2, post #20

Linux jest za darmo


Nie jest “za darmo”, bo do tego potrzeba jeszcze HW. Który nie jest za darmo.
[#22] Re: WinUAE 4.2.0

@David, post #21

Jest zdecydowanie tańszy niż średnio dopalona amiga.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem