Komentowana treść: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7
[#1] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7
Ło, panie. 18+? No naprawdę, żeby w ten sposób zdobywać popularność? (poczytalność?) Jak - nie przymierzając - "Magazyn Amiga"?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 17:49:55 przez recedent
[#2] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@recedent, post #1

Ja myślę, że znaczkiem 18+ to można było zdobywać nastolatków w epoce kaset VHS. W dobie internetu to taki kiepski pomysł byłby w ten sposób się reklamować.
Jest ze względu na recenzje gier Morguesoft. Nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się że jest wymóg prasowy, jakiś bełkot prawny o nie narażaniu osób nie życzących sobie tego na treści. Poza tym starałem się tak dobierać obrazki żeby ten znaczek był zbędny, on jest na zasadzie "dmuchać na zimne". Jakby ktoś chciał poznać moje zdanie na ten temat - równe dobrze mogłoby go nie być.
Golizna to może być w następnym numerze, ale też będę starał się tego unikać. Zwyczajnie Morguesoft ma jubileusz 25 lat w tym roku i lecimy z opisem wszystkiego co 'Templario' tworzy.
[#3] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@adam_mierzwa, post #2

Zobaczysz jeszcze, że to będzie najlepiej sprzedający się numer.
[#4] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7
Mam nadzieje, że te skanery w MorphOSie to w samych superlatywach ... :)

btw. czy ktoś zna miejsce gdzie mogę tanio kupić wzorniki IT 8.7 dla skanerów, dorobiłbym kalibracje do SCANdala, ale potrzebuje wzornika a nie usmiecha mi sie wydawać 700zł.
[#5] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@recedent, post #1

poczytalność


Chyba poczytność szeroki uśmiech

No chyba, że Red.Nacz. jest krejzolem szeroki uśmiech
[#6] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@David, post #5

Nic nie powiem, ale jednak będę obstawał przy "poczytalności"
[#7] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7
Zwyczaj, że jak wychodzi nowe to stare można za "fri" w Pdf już nie będzie obowiązywał?
[#8] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7
No rewela! No i o taką okładkę walczyłem :) Kupuję! Zawartość też fajna. Panowie tak trzymać.
[#9] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@Tomuś, post #7

Tak było, żeby nie podcinać wydania papierowego, ale ten zwyczaj zakończył się na numerze 5; dokładnie od wtedy PDF stał się płatny. To się już nie zmieni. To nie jest duża kwota kwartalnie dla czytelnika, a mi pozwala w jakiejś części pokryć opłaty za domenę i hosting.
Treści i tak są uwalniane potem, bo zależy nam na popularyzacji nurtu NG, zarówno jako gazetka do przeglądania na issu jak i pojedyncze artykuły na amiga org pl. Tu jest wszystko wytłumaczone.
[#10] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@Tomuś, post #7

Kup pdf to nie jest dużo. Ja czekam na pdfa i popieram płatność. To naprawdę niewiele za to, że coś się dzieje w świecie NG.
[#11] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@adam_mierzwa, post #9

No i już wiem wszystko, dokonam zakupu jak wrócę z urlopu.
P. S. Pozdrawiam z nad pięknego Jeziora Klimkowskiego.
P. S. 2 Gorlice to bardzo śliczne miasto, szkoda że tak zakorkowane, wczoraj pełzałem przez zawodzie 1.5h :(
[#12] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@Tomuś, post #11

No to zakupiony pdfOK
[#13] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7
Chylę czoła za prowadzenie takiej inicjatywy i tworzenie gazety na wysokim poziomie! Dla mnie dysk SSD w macu mini brzmi intrygująco, naprawdę da się? Jeśli tak, to muszę czym prędzej kupić ten numer! :)
[#14] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@Adam_K, post #13

W Powerbooku się dało to w Mac Mini się nie da
[#15] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@mailman, post #14

Tylko że artykuł pisze o zainstalowaniu dysku mSATA 1,8", a Olo montował dysk PATA 2,5". No i sposób rozkręcania komputera jest zupełnie inny :D
[#16] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@mailman, post #14

Dzięki. Ciekawe o ile to może przyspieszyć ze zwykłym ATA, które chyba jest w Macu Mini, jeśli się nie mylę? Ale w tym zacytowanym artykule czytam, że powerbook działa znacznie szybciej mimo ograniczeń konstrukcyjnych. Więc też się pewnie pokuszę, bo właśnie transfer z dysku jest dla mnie dość irytujący na chwilę obecną i jego poprawa uprzyjemniłaby mi życie szeroki uśmiech
[#17] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@Adam_K, post #16

Hmm... Jak szybko? U mnie screen startowy systemu (ten który też pokazuje konfig naszego kompa) pojawia się na sekundę, może półtorej. Już w Efice miałem dysk SSD który mimo ograniczeń konstrukcyjnych (kontroler PIO0 czy coś w tym rodzaju) potrafił uprzyjemnić zabawę w porównaniu do klasycznego dysku mechanicznego (dostęp liczony w nanosekundach a nie w mili)
[#18] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@Adam_K, post #16

A jaki filesystem? cache wlaczone?
[#19] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@michal_zukowski, post #18

U siebie mam standartowy SFS. Nic tam z cachem nie robilem. A gdzie sie go ustawia?
Ale wnioskuje, ze nawet mimo ustawionego cache jest sens bawic sie w dysk SSD ?
[#20] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@Adam_K, post #19

No w głównych preferencjach Morphosa masz zakładkę Cache, gdzie włączasz per partycja. Jest to MorphOSowa, rozszerzona wersja oprogramowania DynamiCache.
[#21] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #7

@michal_zukowski, post #20

Dzięki. Potestuję w takim razie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem