Komentowana treść: HippoPlayerIR
[#1] Re: HippoPlayerIR
Ja czekam na film pokazujący aminet.net/util/misc/VCLI704.lha w akcji.
W latach 90., a i chyba teraz, można by szczękę z podłogi zbierać na sam widok działającego VCLI... rzecz mało znana, a niesłychanie efektowna...





Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 22:07:06 przez Dopuser
[#2] Re: HippoPlayerIR
Marku, jak możesz to dodaj ustawianie portu szeregowego z programu z ewentualnym zapisem preferencji, zawsze to o jeden krok mniej gdzie użyszkodnik może popełnić błąd. device do seriala tez powinno byc ustawialne. nawet readargsami.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 23:49:21 przez michal_zukowski
[#3] Re: HippoPlayerIR

@michal_zukowski, post #2

A to nie wystarczy ?
[#4] Re: HippoPlayerIR

@michal_zukowski, post #2

Marku, jak możesz to dodaj ustawianie portu szeregowego z programu

O widzisz, to nie wiedziałem nawet, że tak można. Jak czas pozwoli to sprawdzę jak to dodać. Dzięki.
[#5] Re: HippoPlayerIR

@MarX, post #4

Można a nawet trzeba, o ile pamietam to w Morphosie te prefsy nie działają albo nie działają dobrze. Poza tym czy dla 3 kabli trzeba ustawiac RTS/CTS
[#6] Re: HippoPlayerIR

@michal_zukowski, post #5

Poza tym czy dla 3 kabli trzeba ustawiac RTS/CTS

Zgadza się, zmieniłem to już w dokumentacji. Dzięki za czujność.
[#7] Re: HippoPlayerIR
Brawo brawo!
[#8] Re: HippoPlayerIR
Dobra robota OK

Kiedys zastanawialem sie czy nie dalo by sie w podobny sposob wykozystac
pliota od tunera TV w Medku. Ale zaden sensowny pomysl nie przychodzil mi do glowy.
[#9] Re: HippoPlayerIR
Super projekt! OK super
[#10] Re: HippoPlayerIR

@Lorak, post #9

Dziękuję wszystkim za pozytywne komentarze i konstruktywną krytykę.
A oto co mi napisał autor HippoPlayera - K-P Koljonen

[#11] Re: HippoPlayerIR

@MarX, post #10

Buahahaha spoko :)

chyba sobie zmontuję :)
[#12] Re: HippoPlayerIR

@MarX, post #10

Gratulacje!
Czy można tu zastosować gotowy klon arduino z tym chipem konwertującym ?
Ma wtyczkę mini usb..
Czy byłaby możliwość podpięcia do gołej cd32 przez port klawiatury?
Moim mokrym marzeniem jest żeby arduino sterowało kwadroskopem dla dowolnego sygnału z zewnątrz..
To+kolorofon i dziewczęta same się rzucą na szyję ;-D
pozdr
[#13] Re: HippoPlayerIR

@Mikrobi, post #12

Fajna sprawa, pewnie dało by się posterować też innymi programami.
Chyba sobie zbuduję.
Czy taki zestaw IR z pilotem zadziała link ?
[#14] Re: HippoPlayerIR

@Risc, post #13

Czy taki zestaw IR z pilotem zadziała link ?

Pewnie, że zadziała . Nie zapomnij tylko o konwerterze sygnałów między Arduino a Amigą
[#15] Re: HippoPlayerIR

@MarX, post #14

Superł pomysł OK OK OK
[#16] Re: HippoPlayerIR
Tak się przyglądam temu projektowi i wychodzi mi ze da się sterować nie tylko HippoPlayerem.
Dzięki Arexxowi można pod dany klawisz podłączyć dowolną "rzecz"/czynność w innym programie.
Wystarczy tylko zmodyfikować odpowiednio dany skrypt.
[#17] Re: HippoPlayerIR

@Norbert, post #16

Tak się przyglądam temu projektowi i wychodzi mi ze da się sterować nie tylko HippoPlayerem

To prawda, na bazie tego prostego programu sterującego do HippoPlayer'a, można spokojnie napisać program do odpalania dowolnego skryptu i zamapowania dowolnej liczby klawiszy na pilocie. Przeszło mi to przez myśl, ale nie widziałem w tym żadnego praktycznego zastosowania, więc dałem sobie spokój
[#18] Re: HippoPlayerIR

@MarX, post #10

Bardzo ciekawy projekt. Marku wsłuchaj się w opinie kolegów. Znając Ciebie jestem przekonany, że tak uczynisz. Dzięki temu można będzie za pomocą takiego pilotowa sterować pracą wielu programów. Brawo Ty.
[#19] Re: HippoPlayerIR

@miro_78, post #18

Dzięki Miro, jeśli będzie czas/możliwość to postaram się sklecić taki program i wrzucić na github'a
[#20] Re: HippoPlayerIR

@MarX, post #19

Super idea OK
[#21] Re: HippoPlayerIR

@MarX, post #4

Nowa wersja programu sterującego HippoPlayerem jest już dostępna na github'ie. Dodałem to o czym wspomniał Rzookol, czyli niezależną konfigurację portu szeregowego. Innymi słowy, cokolwiek ustawimy w Preferencjach portu szeregowego, nie będzie to miało wpływu na działanie programu (który ustawia sobie teraz wszystkie parametry samodzielnie).
[#22] Re: HippoPlayerIR

@MarX, post #21

Brawo ten Pan brawo! OK
[#23] Re: HippoPlayerIR
efa to działa LINK
[#24] Re: HippoPlayerIR

@QUAD, post #23

Cieszę się, że się udało . Tylko co to za "dźwięki otoczenia"
[#25] Re: HippoPlayerIR

@MarX, post #24

brachol za ścianą grał w jakieś zombiaki na ps4

się zastanawiałem czy nie podłączyć 5V z portu dżoja, no i trzeba zmontować obudowę hehe

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 15:00:28 przez QUAD
[#26] Re: HippoPlayerIR

@QUAD, post #25

się zastanawiałem czy nie podłączyć 5V z portu dżoja, no i trzeba zmontować obudowę hehe

A ja się zastanawiam, czy starczy prądu na to całe ustrojstwo. Jak mierzyłem u siebie napięcie na porcie joystick'a to wyszło mi poniżej 5V. Po zasileniu Arduino, okazało się, że zasięg sensora podczerwieni jest jakoś dziwnie "słaby". Czyżby brakowało prądu? Nie wnikałem głębiej i postanowiłem zasilić układ z zewnętrznego zasilacza.
[#27] Re: HippoPlayerIR

@MarX, post #26

Jak mierzyłem u siebie napięcie na porcie joystick'a to wyszło mi poniżej 5V.
Napięcie +5V w porcie joysticka jest podane przez rezystor 4,7 Ω, zapobiegający masakrze w razie zwarcia. Im więcej się pobiera prądu, tym bardziej napięcie spada. Z grubsza każde pociągnięte z portu 100 mA zbija napięcie o pół wolta.
[#28] Re: HippoPlayerIR

@Phibrizzo, post #8

Za zgoda MarXa publikuje program oparty na jego kodzie, tyle ze wykozystuje on
tuner TV PixelViev Pro w Mediatorze jako odbiornik IR (o ile ktos jeszcze go ma).

HippoPlayerIR_Med

Trzeba tylko dograc komendy Arexxowe z oryginalego progamu.
Kilka funkcji nie jest obslugiwanych, poniewarz nie wiadomo jakim klawiszom by
je przypisac zeby bylo sensownie.

Moze w krotce przedstawie filmik jak to dziala.
[#29] Re: HippoPlayerIR

@Phibrizzo, post #28

Tak- filmik please ok, racja
[#30] Re: HippoPlayerIR

@BULI, post #29

Tak- filmik please

Mowisz, masz.
Przepraszam za zbyt slaba jakosc, oraz ze nie udalo mi sie wszystkiego uchwycic.
Nie mam konta na YT ani nic podobnego, wiec linkuje prosto do pliku.
FILM
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem