Komentowana treść: MUI 5.0 - 2019R3
[#31] Re: MUI 5.0 - 2019R3

@MUFA-amigaone-pl, post #30

Z drugiej strony jeżeli programiści używają bardziej pracochłonnego frameworka, to zwykły user po prostu dostaje mniej programów. Czas nie jest z gumy. Więc teza, że wybrana biblioteka GUI nie ma znaczenia dla końcowego użytkownika, jest naciągana.
[#32] Re: MUI 5.0 - 2019R3

@Krashan, post #31

Oczywiście masz rację, zakładając rzecz jasna że Reaction obiektywnie wymaga większego nakładu pracy, a nie jedynie jest obiektem jakiejś niechęci wynikającej ze z góry ustalonego negatywnego nastawienia. Ja wiem, niestety również po Twoim przykładzie że często różne opinie wydawane są nie na podstawie obiektywnych czynników a nastawienia.

Fakty są takie że userzy MOSa (którzy nie używają i nie programują pod Reaction, bo najzwyczajniej go nie mają) uważają że MUI jest lepsze. A czy rzeczywiście jest lepsze? Może trzeba by zatrudnić eksperta z zewnątrz typu Dave Hayniego, by sobie wszystko posprawdzał, poprogramował i racjonalnie ocenił.
[#33] Re: MUI 5.0 - 2019R3

@MUFA-amigaone-pl, post #32

Na co czekamy więc? Zatrudnijmy
[#34] Re: MUI 5.0 - 2019R3

@MUFA-amigaone-pl, post #32

MUI nie jest lepsze tylko jest bardziej rozbudowane. Po prostu ma wiecej klas realizujących bardziej skomplikowane rzeczy. Podałem przykład z Aboutboxem. Mogę podać przykład z UrlTextem - chcesz mieć w aplikacji klikalny link do strony - w MUI to 3 linijki.
[#35] Re: MUI 5.0 - 2019R3

@michal_zukowski, post #34

Czyli reasumując MUI jest z punktu widzenia programisty wygodniejsze. Powiedz mi tylko czy Twoja opinia o Reaction jest w oparciu o wersję z OS4.1 czy jeszcze z czasów 3x?
[#36] Re: MUI 5.0 - 2019R3

@TomK, post #35

Przeanalizowalem liste klas Reaction z Wiki AmigaOS4, mniemam że to autualna lista (plus te dodatkowe klasy od Aeonu). Z punktu widzenia użytkownika na pewno MUI4/5 ma lepsze skórkowanie niż Reaction.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 13:40:32 przez michal_zukowski
[#37] Re: MUI 5.0 - 2019R3

@MUFA-amigaone-pl, post #28

Wiesz w dokumentacji jest napisane kto co robi a wchodzi ktos i mowi "bzdura".
Ja w tym watku nie rozpisywalem sie czemu to jest lepsze a tamto nie, chcialem tylko napisac co zauwazylem. Wystarczylo doczytac i watek by sie skonczyl zanim zaczal.
[#38] Re: MUI 5.0 - 2019R3

@MUFA-amigaone-pl, post #28

A ja właśnie od strony użytkownika lubię MUI. I to zwłaszcza za jego cechy dodane w 3.9+ oraz ogarnięcie, stabilność. Trudno mi ocenić Reaction, bo znam je tylko z czasów AmigaOS 3.9. Domyślam się, że mocno się zmieniło i pewnie ma wiele fajnych cech. Gdybym używał AmigaOS 4.x to pewnie by mi się też podobało.

Ja generalnie zawsze marzyłem o tym żeby mieć w amigowym systemie jedno GUI, żeby wszystko było spójne (poza akceptowalnymi wyjątkami jak np. Blender czy gry). Inne systemy zawsze pod tym względem były bardziej spójne. Paradoksalnie u nas GUI się teraz porządkuje, ujednolica, a na innych platformach robi się bajzel. Dożyliśmy czasów "webowych" i teraz różne wynalazki i dziwne nienatywne twory wpychają się do codziennych aplikacji. Ludzie powoli przywykają do takich (moim zdaniem nienatywnych koszmarków) jak Slack, Dropbox czy Spotify. Niektóre firmy robią jakiś własny GUI żeby za jednym zamachem załatwiać wersje na różne platformy (o tobie też mówię Adobe, hehe). Ja tego nie lubię i bardzo doceniam fakt, że teraz wszystko mamy pod MUI.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem