Komentowana treść: vasm 1.8g i vbcc 0.9g
[#1] Re: vasm 1.8g i vbcc 0.9g
Który kompilator C dla klasyka jest najlepsxy ?
[#2] Re: vasm 1.8g i vbcc 0.9g

@Sventevith, post #1

Moim zdaniem, jeżeli mówimy o kompilatorze działającym na samym klasyku (a nie
krosskompilatrze uruchamianym na PC), to wciąż stary GCC 2.95.3 jest lepszy od VBCC. Reszta się nie liczy.
[#3] Re: vasm 1.8g i vbcc 0.9g

@Krashan, post #2

SasC sie nie liczy?
[#4] Re: vasm 1.8g i vbcc 0.9g

@michal_zukowski, post #3

Uważam, że SAS/C generuje słaby kod. Może na poziomie VBCC, szczegółowych porównań między tymi dwoma nie robiłem. Jedyną zaletą SAS-a wobec GCC mogą być mniejsze wymagania sprzętowe, ale 32 MB RAM i 030 (a nawet dobrze dopalona 020) to chyba w dzisiejszych czasach żaden problem. Chyba, że ktoś chce ortodoksyjnie programować w C na gołej A500...

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 18:29:46 przez Krashan
[#5] Re: vasm 1.8g i vbcc 0.9g

@Krashan, post #2

Tak, mam na myśli kompilatory uruchamiane na klasyku.
Znalazłem poza starymi Aztec czy HiSoft takie jak StormC czy SAS.
W czym Gcc jest lepszy w opyymalizacji kodu ?
[#6] Re: vasm 1.8g i vbcc 0.9g

@Sventevith, post #5

GCC bardzo dobrze optymalizuje i ma duże możliwości w zakresie wstawek asemblerowych.
[#7] Re: vasm 1.8g i vbcc 0.9g

@Sventevith, post #1

Używam vbcc i generuje całkiem dobrze, kod zazwyczaj jest mniejszy niż ten wypluwany przez gcc. Raczej nie jest demonem optymalizacji, a częściej robi dokładnie to co napiszesz (inline/const/register/restricted często się pojawia w rozmowach z tym kompilatorem). Z przewag nad gcc 2.9.5 vbcc wspiera standard C99, a vasm ma wsparcie dla apollo-core (więc można robić wstawki assemblera z AMMX wprost w kodzie C).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem