Komentowana treść: MorphOS SDK 3.14
[#1] Re: MorphOS SDK 3.14
Dodatkowo są chyba dodane dodatkowe przykłady w Reggae.
[#2] Re: MorphOS SDK 3.14
:) Ciarki po plecach mi przeszły. Szacun Panowie.

PS. Da się to zmontować jako cross kompilator według starego przepisu np. pod Linuxem?
[#3] Re: MorphOS SDK 3.14

@ede, post #2

Niebawem będą nawet gotowe pliki .deb.
[#4] Re: MorphOS SDK 3.14

@Jacek Piszczek, post #3

OK
[#5] Re: MorphOS SDK 3.14

@Jacek Piszczek, post #3

Genialnie :) nie żeby mi chciało się siedzieć na Linuxie jakoś szczególnie, czy w ogóle, ale fajnie sobie to puszczać po SSH :)
[#6] Re: MorphOS SDK 3.14
może ktoś sprawdzić, czy gcc kuma apostrofy?
[#7] Re: MorphOS SDK 3.14
Czy mozecie przypomniec jak sprawdzic jaka wersja kompilatora jest wybrana oraz jak ja mozna zmienic?
Jakie wersje sa do wyboru?.
[#8] Re: MorphOS SDK 3.14

@Phibrizzo, post #7

wybiera się bodajże gccselect, czy coś w ten deseń.
np. gccselect 2, gccselect 6...
a żeby sprawdzić wersję, to zwyczajnie gcc --version.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 01:51:37 przez snajper
[#9] Re: MorphOS SDK 3.14

@Phibrizzo, post #7

Wersję kompilatora najlepiej wybrać w projekcie Flow Studio.
[#10] Re: MorphOS SDK 3.14

@snajper, post #6

może ktoś sprawdzić, czy gcc kuma apostrofy?


Tzn?
[#11] Re: MorphOS SDK 3.14

@Phibrizzo, post #7

Czy mozecie przypomniec jak sprawdzic jaka wersja kompilatora jest wybrana oraz jak ja mozna zmienic?


Ogólnie najlepiej mieć w Makefile CC=ppc-morphos-gcc-* choćby dlatego, że taki make zadziała przy cross-kompilacji. Jako 'gcc' domyślnie jest 2.95.3.
[#12] Re: MorphOS SDK 3.14

@Jacek Piszczek, post #9

Wersję kompilatora najlepiej wybrać w projekcie Flow Studio.

A moglbys mi podpowiedziec gdzie?
Z tego co pamietam, w poprzednich wersjach, GCCSelect wystarczalo do zmiany kompilatora.
I choc GCC --version zwraca 2.95.3, to FS z uporem maniaka kompiluje z wersja 5.
(CC = ppc-morphos-gcc-5)
[#13] Re: MorphOS SDK 3.14

@Phibrizzo, post #12

Po stworzeniu/otwarciu projektu otwierasz ustawienia projektu i wybierasz kompilator w zakładce Kompilator.
[#14] Re: MorphOS SDK 3.14

@Jacek Piszczek, post #10

Tzn?


hmmm, no teraz jak tak sprawdzam, to coś mi się pokręciło, bo wydawało mi się, że po -I -L podawałem listy katalogów w apostrofach czy tam cudzysłowach, a na MOS-ie to nie działało. Ale jednak nie podawałem. Ale pamiętam, że na pewno coś gdzieś tam się mu pierdzieliło z apostrofami. Może to było w CFLAGS, LDFLAGS przy robieniu configure? ¯\_(ツ)_/¯
[#15] Re: MorphOS SDK 3.14

@Jacek Piszczek, post #13

Znalazlem, dzeiki wielkie :)
[#16] Re: MorphOS SDK 3.14

@snajper, post #14

Pamiętaj że Amigowy shell nie escapuje jak Linuxowy. Do takich rzeczy warto wpierw odpalić 'sh'.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem