Komentowana treść: Iris beta 68
[#1] Re: Iris beta 68
Jest już beta 69. Nowe wersje wychodzą szybciej niż kiedyś AKDatatypes OK
[#2] Re: Iris beta 68

@recedent, post #1

Faktycznie.
To moze nie dodawac nowego newsa tylko zmienic tytul obecnego?
[#3] Re: Iris beta 68
Przeogromny szacun dla autora za to, że tak dzielnie ciągnie rozwój tego programu. Zresztą nie tylko tego, bo wraz z nim rozwijają się inne (może nawet ważniejsze) projekty. Trudno powiedzieć czy Iris powstaje dzięki nim czy one powstają przy okazji tworzenia Iris. Tak czy siak za całość należy się niebieski pomnik i order motyla (najwyższe odznaczenie w motylkowym gnieździe).

Takich ludzi jak Jaca nam trzeba. Rozwijają rzeczy wielkie pomimo wszechobecnego marudzenia i pseudo-prób zrobienia z naszych platform komputerów do biura. 😃 Widać w tym zapał, upór i solidne fundamenty merytoryczne. To jest coś co kiedyś przyciągnęło mnie do amigowego środowiska, a czego dzisiaj już prawie nie ma. Mało kogo to bawi, mało komu to sprawia przyjemność. Większość koniecznie chce ze wszystkiego zrobić coś dochodowego. Tak jakbyśmy nie mieli za dużo pracy każdego dnia...

Normalnie po napisaniu takiego komentarza zamykam zakładkę bez wysyłania go. Ale tym razem jednak wyślę...

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 21:23:42 przez MDW
[#4] Re: Iris beta 68

@MDW, post #3

Bardzo dziękuję.

Odnośnie szybkości aktualizacji: teraz raczej można się będzie spodziewać spowolnienia rozwoju programu. Jedna rzecz, jaką chcę jeszcze dodać w najbliższym czasie, to wątki.
[#5] Re: Iris beta 68

@MDW, post #3

pseudo-prób zrobienia z naszych platform komputerów do biura
Co jest taką pseudopróbą? Program pocztowy też można uważać za oprogramowanie biurowe.

Tak jakbyśmy nie mieli za dużo pracy każdego dnia...
Pracy jest dość, ale pieniędzy za mało.
[#6] Re: Iris beta 68

@Jacek Piszczek, post #4

można się będzie spodziewać spowolnienia rozwoju programu

To zrozumiałe. Trochę jak z budową domu. Stan surowy staje czasem w kilka miesięcy. Za kolejne kilka miesięcy dom z zewnątrz wygląda na skończony, a nawet można się wprowadzać. A później 5-10 lat trwa wykończeniówka. szeroki uśmiech
[#7] Re: Iris beta 68

@Krashan, post #5

Co jest taką pseudopróbą? Program pocztowy też można uważać za oprogramowanie biurowe.

No cóż... nie da się z takim stwierdzeniem kłócić. Faktycznie bohater postu akurat wyjątkowo słabo pasuje do mojego argumentu.

Pracy jest dość, ale pieniędzy za mało.

To fakt. Większość z nas jest ciągle niedofinansowana i dlatego nawet nie mam pretensji, że ktoś chce lekko "zmonetyzować" swoje hobby. Żeby tylko w tym wszystkim nie zgubiło się hobby i żeby przez zbyt duże oczekiwania go nie porzucić. Bo szkoda by było...
[#8] Re: Iris beta 68
Chcialbym zgloscic tutaj maly blad (o ile to blad samego Iris). Uzywam wersji 1.69.

Ostatnio potrzebowalem skopiowac fragment tekstu ktory znajdowal sie w dolnej czesci emaila.
Jednak po nacisnieciu LBM wiadomosc automatycznie przeskrolowala sie do samej gory.
Na szczescie moglem powiekszyc na tyle okno ze mi sie udalo dostac do tego fragmentu.
[#9] Re: Iris beta 68

@recedent, post #1

Podbijam: 1.71 do pobrania

Pytanie do Autora: czy nie nie dalo by dodac jakiegos mechanizu typu: "Sprawdz czy jest nowa wersja"?
Np. jako opcja w menu.


Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 18:32:15 przez Phibrizzo
[#10] Re: Iris beta 68

@Phibrizzo, post #9

czy nie nie dalo by dodac jakiegos mechanizu typu: "Sprawdz czy jest nowa wersja"?

IMO wystarczy obserwować morph.zone czy morphos.pl :D
[#11] Re: Iris beta 68
<Bede sie czepial szczegolow>

Numeracja wersji programu zaczyna sie od 1.xx. Nawet w About do programu tak jest.
Jednak na oficjalnej stronie programu jest od 0.xx.
Wiec ktora numeracja jest poprawna?
[#12] Re: Iris beta 68
Co jakis czas, z przyczyn mi niezanych pojawia sie okno komunikacyjne ktore zostaje nawet po zamknieciu programu.
W oknie tym jest napisane:

pure virtual method called
terminate called without an active exception

Czy to jakis blad?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem