Komentowana treść: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4
[#1] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4
Co doszło lub zostało poprawione ?

poprawa obsługi kart graficznych ATI jako rozszerzenie pamięci nawet o 250MB ?
To nie było tego wcześniej ?
Jak to chodzi ? jaki jest transfer między taką pamięcią a 68K ? pewnie mizerny ?
mam już 256MB na turbinie i Voodoo3 , chyba nie opłaca się wymieniać na ATI bo nie ma pod OS3 sterowników 3D, a dwie karty ( ATI i 3DFX ) to znowu problem z odpaleniem OS4.1 :(

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 21:00:22 przez UJP
[#2] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4
Dalej to trzymają :D

http://elbox.com/news_04_12_17.html
[#3] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4
Zainstalowane, dziala.
[#4] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4
Jezu, ta firma jeszcze istnieje? Ciekawe z czego żyją w dzisiejszych czasach.
Ode mnie propsy za wspieranie zabytków.
[#5] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@Geekboy68k, post #4

No teraz podobno właśnie retro się opłaca. Jak to ktoś zwykł mawiać - "kasa jest w klasyku". szeroki uśmiech

A tak na serio to oni raczej z jakichś przemysłowych rozwiązań żyją. Amigowe projekty chyba tylko utrzymują przy życiu, aktualizują. Co też im się chwali, bo długie wsparcie w naszym światku to rzadkość.
[#6] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@Geekboy68k, post #4

Tak zwłaszcza że na rynku pojawił się sterownik dla kart Sonnet Crescendo
[#7] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@MDW, post #5

Cały czas produjują mediatory przecież.
[#8] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@Phibrizzo, post #3

Poprzednia wersja też działała, pytanie co dokładnie się zmieniło ?
nie zauważyłem jakichś różnic w wydajności ( w Q1 jak miałem 18 FPS w 640x480 tak mam, jak wchodzę w miejsce gdzie trzeba doczytać nowe tekstury to skacze jak skakało ), ani też nie znalazłem jakiegoś info na stronie co zmienili/poprawili ?

A możliwość przydzielenia jako pamięci systemowej części pamięci karty ATI co tak podkreślają, w starszych wersjach już była

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 02:06:28 przez UJP
[#9] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@UJP, post #8

w Q1 jak miałem 18 FPS w 640x480 tak mam, jak wchodzę w miejsce gdzie trzeba doczytać nowe tekstury to skacze jak skakało


Na jakim CPU?
[#10] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@BULI, post #9

Też jestem ciekaw
[#11] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@michal_zukowski, post #7

Tylko zawsze wydawało mi się, że to duża firma jest. Nie utrzymałaby się z np. kilku kart miesięcznie. Hipoteza rzucona wyżej, polegająca na przemysłówce, wydaje mi się sensowniejsza.



Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 10:34:59 przez Geekboy68k
[#12] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@BULI, post #9

060@75MHz w Blizzardzie + VooDoo3 oczywiście z akceleracją Warp3D i 16 bit kolor.
wyniki testów są fajne, gra się też przyjemnie, ale trzeba pamiętać o tym że jak się wchodzi w miejsce gdzie są jakieś nowe tekstury to lepiej wskoczyć na chwilę, wycofać się i jak doładuje do karty brakujące tekstury wrócić za 1-2 sekundy ( bo na jakieś 1-5 sekund bardzo spadają FPS tak może do 2 )
Tak ujawnia się wąskie gardło mediatora, komunikacja 68K z kartą PCI
jak wszystkie tekstury są w pamięci karty to FPS nie spadają po niżej 15 klatek, a i 30 nieraz się pokazuje przy tej rozdzielczości

wynik 18 FPS pochodzi z timedemo1 odpalonym drugi raz, za pierwszym razem doczytuje tekstury dwa razy i wynik średni spada do 14 FPS

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 12:58:36 przez UJP
[#13] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@UJP, post #12

Tak wersja pod WARP3D- daje radę ok, racja
Bo myślałem, że piszesz o 18FPSw trybie software
[#14] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@BULI, post #13

Ta wersja bez problemu współpracuje z ppc.library (sonnet.library) i Ragnarok ok, racja
[#15] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@MDW, post #5

Tylko szkoda, że nie chcą upublicznić API do Medka, coby można było sensownie sterowniki pisać. A tak, hakerka, jak z Sonnet.library...
[#16] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4

@michal_zukowski, post #7

Cały czas produjują mediatory przecież.

Tak, zgadza się. Chociaż raczej nie jest to ciągła produkcja tylko zrobienie serii np. 50 sztuk i potem rok sprzedawania ich. Myślę, że tak na codzień zajmują się inną elektroniką, a amigowy sprzęt to tylko miły dodatek.
[#17] Re: pci.library 13.9 i MedConfig 2.4
Udostepniona zostala wersja 13.10

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 13:57:43 przez Phibrizzo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem