Obraz planety Diuna z powieści Franka Herberta

  • Opis

Przedstawiam wersję "Release" mojego obrazka przedstawiającego planetę Diuna. Długa, wieloletnia droga czekała mnie w usprawnianiu swojego warsztatu, ale opłaciło się!

Jest to wersja, z której jestem już zadowolony. Oczekujcie nowych prac! Tymczasem pracuję nad ciekawą grą na konkurs RetroKomp 2018. Zdrowie dopisuje.

Rysunek powstał w trybie 256 barw, ale nie wykorzystuje ich wszystkich.

Użyty software: "Deluxe Paint V" (całość pracy) oraz "Photogenics" (tylko do zgrania do formatu JPEG), na Amidze 1200 oczywiście. :)

Dziękuję wszystkim za doping i wsparcie.

Ostatnie wskazówki Recedenta pewnie wprowadzę jeszcze do tej pracy (lepsze gwiazdy), ale uważam, że teraz jest OK.

Pozdrawiam! :)

zamieścił: Hexmage960

data: 2018.07.02 19:33

kategoria: Rysunki / Hexmage960

rozdzielczość: 320x256

odsłon: 395

komentarzy: 8

Ocena użytkowników: 3.9 (oceniających: 8)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Obraz planety Diuna z powieści Franka Herberta
Bardzo ładnie.
[#2] Re: Obraz planety Diuna z powieści Franka Herberta
Ładne, ale co to za odblask? Planety się nie błyszczą, a jeśli jest to wychodzące zza planety słońce, to powinna ona być praktycznie czarna, bo patrzymy na stronę na której panuje noc.
[#3] Re: Obraz planety Diuna z powieści Franka Herberta

@WyciorX, post #2

Może słońc jest więcej.
[#4] Re: Obraz planety Diuna z powieści Franka Herberta

@Bociek78, post #3

Jeśli poruszamy się w uniwersum Diuny to nie. Arrakis była trzecią planetą układu Canopusa, w układzie nie było drugiej gwiazdy.

...teoretycznie była za to ponoć biała dziura, Canopus B - ale znajdowała się bardzo blisko gwiazdy.
[#5] Re: Obraz planety Diuna z powieści Franka Herberta

@WyciorX, post #2

To ufo.
[#6] Re: Obraz planety Diuna z powieści Franka Herberta

@recedent, post #4

Gratuluję wiedzy, bo ja z trudem przebrnąłem przez pierwszy tom.
[#7] Re: Obraz planety Diuna z powieści Franka Herberta
jeżeli to są już czasy panowania Muad'Dib-a to powinna z kosmosu być widoczna jego świątynia (chyba że jest po drugiej stronie planety), ale jest klimat OK
[#8] Re: Obraz planety Diuna z powieści Franka Herberta

@yarosf, post #7

Przy dużej dozie dobrej woli zawsze można założyć, że ta flara to rozbłysk świetlny wynikający z użycia spopielacza skał podczas forsowania Muru Zaporowego przez Fremenów (tom drugi).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem