Komentowana treść: ACA1221LC
[#1] Re: ACA1221LC
zastanawia mnie, po grzyba oni jeszcze to robią, kiedy jest Vampire i w perspektywie tamto drugie. 150 eurów to nie tak mało, a 11 MB w porównaniu z 512 i jakiś śmieszny zegar to mogło robić wrażenie w ubiegłym stuleciu. No ale najwyraźniej popyt jest i komuś n-ta mutacja ACA do szczęścia potrzebna...
[#2] Re: ACA1221LC

@snajper, post #1

Nie wszyscy chcą testować dooma czy quake a potrzebują tylko więcej RAMu jak 2 i przy okazji zegar trochę większy. Cena sporo niższa od Vampire chociaż i tak trochę zbyt wysoka moim zdaniem.
[#3] Re: ACA1221LC
Karta fajna.
Uczepił się tych 20.


Jans w testamencie zapisze, że karty z procesorem 20 mają być sprzedawane (produkowane) przez 100 lat po jego śmierci.

Dobra wiadomość jest taka




The ACA1221lc is prepared for use with our forthcoming ACA2000 , where it will provide up to 11.9MBytes of fastmem. More memory configurations allow for using Zorro cards without conflicts.



ACA2000 !!!!!!!!!!!!!!!!!! OKOKOKOK trampolina yippee yippee



Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 19:44:21 przez Dorian3d
[#4] Re: ACA1221LC
cena nie taka straszna, mnie osobiscie by bardziej przekonalo do zakupu fakt, ze w tej cenie byloby owo wymienione chlodzenie... wtedy faktycznie kupujesz niezla 020 i juz nic nie kombinujesz, a tak to w sumie phi.. :)
[#5] Re: ACA1221LC

@juen, post #4

Life begins at 100 MIPS.
[#6] Re: ACA1221LC

@snajper, post #1

Cena calkiem spoko .. zwłaszcza jezeli patrzeć na cene V1200 tam gniazdo expansion chyba kosztuje 100€ bo innych roznic w sprzecie jakoś specjalnie nie widac miedzy V500 czy V600
[#7] Re: ACA1221LC

@lukzer, post #6

Nie wiem jaka jest różnica w cenie , ale w V1200 jest pojemniejszy fpga.
V500/600 EP3C40 - 40kLE Cyclone III , V1200 EP3C - 55kLE Cyclone III. W jakiś sposób mają to zamiar wykorzystać. Czas pokaże
[#8] Re: ACA1221LC

@JakubH, post #7

Zaczekam na V4 dla A1200 (jeżeli w ogóle Vampire), polityka wcześniejszego opychania przejściowych rozwiązań (wobec V4) mi się nie podoba, zarówno u Jensa jak i u nich.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 09:00:41 przez Jacques
[#9] Re: ACA1221LC

@Jacques, post #8

Osobiście uważam że takie rozwiązania powinno się traktować jako rozszerzenie pamięci. Na zestaw minimalny Amiga+rozszerzenie pamięci ciągle jest zapotrzebowanie.
Jednak dla mnie to pójście po najmniejszej linii oporu. motłoch i tak kupi. Vampire i Warp1260 pokazują jaki powinien być kierunek. Usb, grafika i inne przydatne kontrolery, no ale tu trzeba się trochę wysilić, oprogramować. Mam kilka produktów od IC mogę powiedzieć że są dobrej jakości, ale innowacyjności zero.
[#10] Re: ACA1221LC

@snajper, post #1

Amigowcy lubią wstrzykiwać sobie paździerz i zjadać starą papeterie ze ściany. 2x szybsze 020 nic nie da. W sumie nic poniżej 030@50 nie ma sensu.
[#11] Re: ACA1221LC

@Jacques, post #8

Nie wiem czy te Amigi się nie rozsypią do tego czasu. Najpierw muszą doprowadzić do porządku V4SA i V1200. Jeśli te powolne tempo rozsyłania V1200 utrzyma się ,to zajmie im to kilka lat Na teraz jest ok 500-600 chętnych.
[#12] Re: ACA1221LC

@JakubH, post #11

Zapotrzebowanie jest, dlatego liczę na to że IC też to widzi i wypuszczą coś na podobnym poziomie. Tą kartą tortu nie ugryzą. Jak nic nie robili, to w pół roku karty nie wymyślą, można by uznać że przespali.
Aczkolwiek autorzy Vampria mają tak słabe podejście do, że pewnie w następne pół roku, nie zapełnią rynku. Warp ma chyba sprawniejszą ekipę, ale czy starczy procków na rynku ?:)
[#13] Re: ACA1221LC
Patrząc na użytkownika Amigi 1200, który chce grać i używać swojej Amigi wyłącznie do biblioteki starych gier, to karta jest idealna. W moich czasach fast plus dysk wystarczało.
Nie mówię o atrapach gier 3D.
Mamy szybki transfer z dysku, fastu troszkę i CPU z leksza szybszy.
Uważam że do podstawowych zadań karta jest dobra.
Cena? Myślę że około 120 euro powinno być, ale 150 da się przełknąć.
[#14] Re: ACA1221LC

@Newhousik, post #12

Raczej nie każdy dostanie kartę z proc. 060 w rev 6. Jeśli ktoś ma własny sprawdzony procesor to ok. Nie wiem czy przy takim projekcie ktoś chce mieć poniżej 100Mhz szeroki uśmiech
[#15] Re: ACA1221LC

@WojtekX, post #13

Niewiele szybszy procesor ci sie nie przyda w archaicznych grach. Fast 8mb bez wydumanych procków to lepsze rozwiązanie i duzo tansze.
[#16] Re: ACA1221LC

@WojtekX, post #13

Nie mówię o atrapach gier 3D.

Jednak taki quake czy AB3d2 jest smakowitym kąskiem dla posiadaczy Vampira.
[#17] Re: ACA1221LC

@michal_zukowski, post #15

Ale szybsza praca na Workbenchu , otwieranie okienek, ikonek itp to już się przyda.
[#18] Re: ACA1221LC

@Newhousik, post #9

motłoch i tak kupi.


Większość ludzi wracających po latach do Amigi chce wrócić do tego co pamięta z czasów młodości i największej popularności Amigi, wszystko co w tamtych czasach było dostępne ( w szczególności gry i dema ) nie potrzebuje nic więcej ( a nawet i ten konfig trzeba degradować żeby wiele rzeczy poszło prawidłowo ), a procki 020/030 są bardziej kompatybilne tym z softem, dużo więcej i łatwiej można na nich uruchomić softu.
Myślę że bardziej dziwne dla normalnych ludzi jest wydawanie 3-4K PLN na kartę procesorową o wydajności 0,1% dostępnego dziś za te pieniądze sprzęty, co pozwoli na uruchomienie 1% więcej Amigowego softu i może następny 1% będzie lepiej chodziło.
Więc nie ma powodu obrażać ludzi którzy nie chcą wydać, niejednokrotnie więcej niż ich miesięczna pensja na sprzęt który nic im nie da ( a nawet może skomplikować korzystanie z Amigi ).
1
[#19] Re: ACA1221LC

@UJP, post #18

Niektórzy wracający chcą mieć taką Amigę na jaką wtedy nie było ich stać ;).
Ale większość osób siedzących tu i wydających swoje pieniądze na Amige, dla innych wydają się być lekko dziwnymi. Podłoże nie istotne, jest wiele drogich nurtów hobbystycznych.
[#20] Re: ACA1221LC

@snajper, post #1

Miałem ACA 020 28 Mhz od Jansa, wspaniała karta, 99% gier śmigało super. Brakowało tylko mocy do oglądania demek stworzonych dla 030. Z 40 MHz nie będzie z tym problemu.
Do klasycznych zastosowań Amigi, nic lepszego nie potrzeba.

P.S Frontier będzie śmigał jak zły.
[#21] Re: ACA1221LC

@michal_zukowski, post #10

Tutaj się nie zgodzę, bo ile osób, tyle potrzeb.
Taka karta to idealne rozwiązanie dla wielu posiadaczy gołych A1200, którzy chcą sobie włożyć tnie CF do środka, odpalić WHDLoad i popykać w gierki. Sam fast ram w wielu grach, gdzie jest jakiekolwiek 3D przyspieszy (Indianapolis, Frontier etc.), a jak ktoś podkręci do 40MHz tą poczciwą 020-tkę to gry będą śmigać. Większość gier będzie chodzić tak płynnie jak na 030 40MHz, różnica będzie tylko tam, gdzie rutynki mają zoptymalizowane dane pod 256B data cache (kila demek, szczególnie Azura).
[#22] Re: ACA1221LC

@marianoamigo, post #20

P.S Frontier będzie śmigał jak zły.


jak zły, czyli źle będzie śmigał.

P.S. znalazłem wypowiedź opinii publicznej:

(to taki żart z przymrużeniem oka, he he. Podkreślam to tak profilaktycznie).
[#23] Re: ACA1221LC
Najbardziej podoba mi się w tej karcie to że można ją ustawić w cycle-exact 14MHz jak oryginalna Amiga . Jeżeli wtedy działa z prędkością 100% A1200+Fast to do developerki może bym kupił. W cenie którą żąda IC powinno być coś więcej np. USB, aktywne chłodzenie do samodzielnego montażu.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 15:53:25 przez Kefir_Union
[#24] Re: ACA1221LC

@snajper, post #22

[#25] Re: ACA1221LC

@flops, post #21

Karta jest fajna dla osób, które wracają do Amigi.

Dla takich osób co siedzą długo w Amigach.
To kolejna 20.
Mam aca 1221 i to bardzo fajna karta.
[#26] Re: ACA1221LC

@Dorian3d, post #25

Fajna i chyba jedyna z pełnym procesorem 68020.
[#27] Re: ACA1221LC

@Dorian3d, post #3

Procesor MC68EC020 w obudowie PLCC kosztuje jakieś 25-30PLN. Dlatego.
[#28] Re: ACA1221LC

@tom256, post #27

Mniej, później poszukam. Jakiś czas temu zamawiałem do reA1200 i zapłaciłem tyle za dwie sztuki. Przy takiej karcie marnuje się A1200.
[#29] Re: ACA1221LC
Czy ktoś wie na czym polega IDE speeder? wynika na poziomie 7MB dla dysku wygląda miło na zintegrowanym kontrolerze
[#30] Re: ACA1221LC

@Dorrr, post #29

Zapewne na wymuszonym skracaniu cyklów dostępu do dysku, jak w Furii.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem