Komentowana treść: Mutation Software wznawia działalność
[#1] Re: Mutation Software wznawia działalność
Pewnie jakaś niewydana gra z dawnych lat , ten Wiz.
[#2] Re: Mutation Software wznawia działalność
Brawo kolejna firma przypomniała sobie o Amidze i Amigowcach (zostawionych samych sobie na wiele lat) jak zwąchała trochę hajsu, na fali mody na retro. Z jednej strony dobrze bo są nowe tytuły. Z drugiej... pokazuje jakie to jest niskie. Pokazuje że Amiga była tylko maszynką do zarabiania pieniędzy. No nic oby więcej takich powrotów. Pytanie tylko na jak długo...
[#3] Re: Mutation Software wznawia działalność

@don_rafito, post #2

Ogólnie każdy musi zarabiać, bo za coś trzeba żyć...
Na fali retro za takie gry, na pewno każdy dorabia się fortuny
Sorry, ale ludzie jak wydają jakieś gry dzisiaj na Amigę, to tylko z sentymentu do tej platformy i żeby mieć "sławę" w micro środowisku. Pieniędzy z tego nie będzie.
Ile się sprzeda na cały świat egzemplarzy? Z 1000 elektronicznej jak jest hitem i 200 pudełek? Po opłaceniu kosztów produkcji pudełek, podatków VAT i PIT zostanie 1/4 tych pieniędzy, a grę się robi parę miesięcy po 8h i trzeba mieć grafikę i pisać kod. A sam dobry programista w przemyśle za granicą zarobi z 3000GBP na rękę miesięcznie.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 10:06:30 przez flops
[#4] Re: Mutation Software wznawia działalność

@don_rafito, post #2

Przecież zarabianie to norma. Na konsolach tłuką krocie.
Pecet wyjątkowo okradal swoich użytkowników z kasy.
Ledwo się kompa kupiło lub zmodernizowało a po 3 miesiącach był już przestarzały.
Gdyby Commodore myślało to zarabiało by do dziś....
[#5] Re: Mutation Software wznawia działalność

@don_rafito, post #2

Amiga była tylko maszynką do zarabiania pieniędzy.
Gratuluję odkrycia tej wielkiej tajemnicy...
[#6] Re: Mutation Software wznawia działalność
Niema śmiacia. Po drugie wiem że Ameryki nie odkryłem, jest popyt jest podaż. Amiga poza tym że jest dla Nas czymś wyjątkowym, to była i teraz znów jest, elementem tego biznesu. Ale sięgnijcie pamięcią, czy w latach 90. kiedy firma X czy Y, ogłaszała że odchodzi od Amigi i nie będą już produkować oprogramowania na tę platformę, to jak ich nazywano? Zdrajcami. Tak po prostu. Zostawiali topniejącą garstkę niedobitków (użytkowników Amigi) i sobie poszli tam gdzie jest jest więcej klientów, czyli PC, czy konsole. Niby normalka. Prawo rynku. Ale mnie w tej kwestii martwi inna rzecz. Wiadomo że produkcje które się ukażą nie będą robione dla mas, tylko raczej dla hobbystów, tych którzy wytrwali lub tych którzy podobnie jak owe firmy, wrócili. Więc ich tworzenie nie stanie się nagle głównym zajęciem dochodowym. Tylko będą to raczej poboczne projekty​. Ale dzięki nim wpadnie trochę grosza do kapsy. Obojętnie czy sprzedadzą 200, 500 czy 700 sztuk na całym świecie. I teraz tak, żeby nie było, że nawrócona firma X czy Y, zrobi taką se platformówkę, strzelankę, czy inny kawałek badziewnej pikselozy i powie: "hej wróciliśmy, znów robimy dla Was gry na Amigę. Super nie? My też kochamy retro. Wyskakujcie z portfeli". I będą myśleć że żerując na nostalgii, ludzie wyskoczą z portfeli, bo to przecież na Amigę jest, super nowa gierka. A ja bym chciał np. żeby jakość tych nowych produkcji, była przynajmniej taką jak w latach 90. Przykładowo marzy mi się kolejna część Alien Breed 3D. W dobie Wampirów, Warpów, innych kar turbo, wyposażonych w procesory sięgające 80-100 MHz, czy nawet samej emulacji, nie jest to jakimś problemem. Taka gra będzie przynajmniej, grywalna. Albo kolejna odsłona Lotusa, np. z nowymi trasami, pojazdami. Za takie coś chętnie zapłacę.
[#7] Re: Mutation Software wznawia działalność

@don_rafito, post #6

Mutation Software to byli raczej ostatni Mohikanie niż "zdrajcy" To nie była jakaś wielka firma, która sobie poszła na konsole bo na Amidze było źle. Wręcz przeciwnie, oni podobnie jak Vulcan i trochę mniejszej drobnicy, właśnie przyszli wówczas gdy wielcy odeszli, może po to aby wypelnić lukę i przy okazji przedłużyć trochę życie Amigi.

Nie wiem, kim jest ten Adrian Robert Cummings, ale można założyć że jest sympatykiem Amigi i hobbystą niż jakimś sprytnym biznesmenem, który wyczuł modę na retro. Pamiętaj że te gry były wydawane prawie ćwoierć wieku temu, może wówczas w okolicach 1998r facet byl już po czterdziestce? Może więc dziś jest już emerytem po 60-tce i nie goni za hajsem w firmie informatycznej, tylko wraca do hobby by zagospodarować jakoś wolny czas, a jak coś z tego skapnie na piwko to dodatkowy bonus?

Ja tam bym się nieetycznych intencji nie doszukiwał, a pikselowych platformówek nie musisz wsza kupować. Kto wie może kiedyś na fali nieoczekiwanego przypływu wolnego czasu, wróci do Amigi np. autor "Foundation" czy Polacy od niedoszłej "Husarii", to i gier AAA z okresu przełomu wieków też się doczekasz.
[#8] Re: Mutation Software wznawia działalność

@don_rafito, post #6

Z grą typu Alien Breed i innymi wymagającymi lepszego sprzętu jest jeden zasadniczy problem... Wbrew pozorom, niewielu użytkowników ma ów karty (relatywnie do ogółu Amigowców), a jeszcze mniej (choć za sprzęt jest w stanie wydać nawet 7 tyś PLN) wyda na grę 100PLN :-/ Choć mogę się mylić, zróbmy ankietę, kto ma/będzie miał Warpa/Vampira plus kto chętnie zapłaci 100pln za grę wymagającą takiego sprzętu
Ja jestem ciekawy :D
[#9] Re: Mutation Software wznawia działalność

@flops, post #8

Ankieta już była.
[#10] Re: Mutation Software wznawia działalność

@don_rafito, post #2

Co za p******olo... Zamiast sie cieszyc ze beda nowe gry to takie plucie jadem. Ja jestem zachwycony ze ktos kto profesjonalnie zajmowal sie tworzeniem gier w latach 90tych powrocil do Amigi. To jest szansa na gry na odpowiednio wysokim poziomie. Ja chetnie kupie to co tam skleca jesli poziom bedzie chocby zblizony do ich poprzednich produkcji.
[#11] Re: Mutation Software wznawia działalność

@don_rafito, post #6

Reaktywację Mutation Software oceniasz jako żerowanie na nostalgii, natomiast domniemany powrót Team 17 lub Magnetic Fields byłby w porządku?
[#12] Re: Mutation Software wznawia działalność

@Axi0maT, post #10

Hamuj człowieku troszkę słownictwo
Po drugie nikogo nie oceniam, konkretnie. Nawet samej stricte Mutalion. Hipotetyzuje.

Ja chetnie kupie to co tam skleca jesli poziom bedzie chocby zblizony do ich poprzednich produkcji.



A ja bym chciał np. żeby jakość tych nowych produkcji, była przynajmniej taką jak w latach 90.


No widzisz, troszkę się jednak zgadzamy.

#11
Się powtórzę. Hipotetyzuje. Czas pokaże ile jeszcze firm rzeczywiście wróci do robienia gier na Amigę i jakiej jakości one będą.
[#13] Re: Mutation Software wznawia działalność

@don_rafito, post #6

I będą myśleć że żerując na nostalgii, ludzie wyskoczą z portfeli, bo to przecież na Amigę jest, super nowa gierka.
Na to nie ma innego sposobu, niż ludzie, którzy stwierdzają, że gra jest cienka i jednak nie warto wyskakiwać z portfeli. Ale kardynalną zasadą rynku jest, że dopóki ludzie będą chcieli wyskakiwać z portfeli, to zawsze się znajdzie ktoś, kto się nad tą potrzebą troskliwie pochyli...
A ja bym chciał np. żeby jakość tych nowych produkcji, była przynajmniej taką jak w latach 90. (...) Za takie coś chętnie zapłacę.
Zrobienie dobrej gry w sensownym czasie musi kosztować. Potem trzeba to podzielić na ilość potencjalnie sprzedanych egzemplarzy. Chciałbym zobaczyć jak chętnie płacisz np. 500 zł za grę.
[#14] Re: Mutation Software wznawia działalność

@don_rafito, post #12

Dałeś się poznać jako bardzo negatywnie nastawiony do takiej działalności, w identycznym tonie wypowiadałeś się o nowym iBrowse i P96. Z Twoich opinii wyłania się nieuzasadniony obraz pazernych developerów, i użytkowników którzy niczym dyktator, będą mówić developerom co muszą robić. Jeszcze dodać handlarzy i wychodzi z tego niezła ami-wojenka.
Oczywiście znajdą się i tacy, np. reaktywacja Phase5, ale to margines.
[#15] Re: Mutation Software wznawia działalność

@forge, post #14

Twoje zdanie jest interesujące. Szanuję je, naprawdę profil psychologiczny jak trzeba. Ale co niby teraz, generalnie nie mam co tu robić (portal) bo mam takie czy inne zdanie? Że może nie jestem zbyt ufny, bo po tych wszystkich latach odpychania Amigi na bok, przez firmy, developerów itd., teraz mam się rzucić na te ich powroty i z zamkniętymi oczyma zaakceptować wszystko co zaoferują, bo to na powrót na Amigę i trzeba się cieszyć z tego co jest?

Poza tym, dużo osób ma tu różne zdania na różny temat. Nie wszystkim wszystko pasuje. Biorąc tą miarą, trzeba by cześć osób usunąć z portalu.

Dobra ale dziękuję za lekcję. Obsypuję się popiołem i się zamykam
Nic tu po mnie.

Ps. Przepraszam za off top.
[#16] Re: Mutation Software wznawia działalność

@don_rafito, post #15

" teraz mam się rzucić na te ich powroty i z zamkniętymi oczyma zaakceptować wszystko co zaoferują, bo to na powrót na Amigę i trzeba się cieszyć z tego co jest?"
Więcej dystansu. To nie lata 90 że był mocny wkręt. A może niedawno wybudziłeś się z przeszło 20 stoletniej hibernacji hihi.
[#17] Re: Mutation Software wznawia działalność
Aktualizacja:
Na stronie pojawiła się informacja, że trzy gry poza Wiz będą dostępne od 6 marca.
Same gry będą posiadały drobne poprawki względem starszych wersji (np Tin Toy posiadał błąd objawiający się przy uruchamianiu).

N.B.:Wiz jest całkiem nową grą (nie jest nie wydaną starą) i jest w trakcie tworzenia.
[#18] Re: Mutation Software wznawia działalność

@Solo Kazuki, post #17

Na stronie Mutation Software pojawiły się nowe informacje.

Każda z gier otrzyma dodatkowe gadżety oraz możliwość pozyskania dodatkowo wersji cyfrowej przy zakupie fizycznej. Niestety cena gier za 9.99 funtów została zmieniona na 10.99 funtów, pozostałe ceny są bez zmian. Także trzy już wydane gry będą dostępne w wersji cyfrowej. W takiej wersji "Castle Kingdoms" i "Tommy Gun" będą kosztowały 4.99 funtów a "Tin Toy" 5.99 funtów.

Co ciekawe pojawiła się też bardzo precyzyjna informacja w sprawie wydania, tak precyzyjna że podana jest nie tylko godzina (wszystkie trzy zaraz po 12 godzinie względem GMT) ale także minuty a nawet sekundy!
[#19] Re: Mutation Software wznawia działalność

@Solo Kazuki, post #18

Gry wspomniane powyżej są już dostępne do zamówienia/kupienia.
[#20] Re: Mutation Software wznawia działalność

@Solo Kazuki, post #19

Następna partia gier w fizycznym wydaniu będzie do zamówienia od 3 kwietnia od godziny 10GMT.
[#21] Re: Mutation Software wznawia działalność

@Solo Kazuki, post #20

A no właśnie - przepuściłem okazję. Trzeba czekać na następną kolejkę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem