Komentowana treść: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna
[#1] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna
Amiga klasyczna pominięta?
[#2] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@amikoksu, post #1

Masz to napisane w drugim zdaniu

@Mailman
Dzięki za nowinkę, nowe demo ściągniete OK
[#3] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna
Aha AmigaOS 4 też się uruchomi na Amidze klasycznej.
[#4] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@amikoksu, post #3

Aha AmigaOS 4 też się uruchomi na Amidze klasycznej.


MOSa też możesz uruchomić na klasyku ok, racja
[#5] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@BULI, post #4

Od lat zawsze miałem i mam do czynienia z Amiga OS także tylko to mnie interesuje.
[#6] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@amikoksu, post #5

Od lat zawsze miałem i mam do czynienia z Amiga OS także tylko to mnie interesuje.


A czy takie samo podejście masz np do samochodów?
Tak poważnie. Jasne, twoja wola, twój wybór ok, racja
[#7] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@BULI, post #6

Na klasyku z MorphoOSem czy AmigaOS 4 i tak pewnie gra się nie uruchomi, nie mówiąc o możliwości zagrania
[#8] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@Jacques, post #7

Czyli de facto Amiga klasyczna pominięta rozumiem że za słaba w porównaniu do Amig z serii X. W Wings kiedyś lubiłem grać i to jedna z fajniejszych gier o samolotach.
[#9] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@amikoksu, post #8

Masz PCeta pod ręką? No to zassij demo pod Win i sprawdź czy wg. Ciebie A500 da radę "przerobić" tego szpila.
[#10] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@waldiamiga, post #9

Mam 15 sto letniego trupa ale o dziwo się uruchamia.
Na 060 w AGA i trochę więcej pamięci klasyczna Amiga mogła by przerobić bez dodatkowych efektów. Wersja na Amigę 500 już jest hihi.
[#11] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@amikoksu, post #10

Zasadniczo to "wersja na Amigę 500" klatkuje i to mnie zawsze w "Wings" wkurzało (a grę, nie powiem, bardzo lubię). No ale cóż, jest tam trochę wektorów do przerzucenia.
[#12] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@recedent, post #11

No tak na 68000 są momenty że ciężko się gra. Na 68020 jest już dużo lepiej.
[#13] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna
Hmm... Ktoś testował to nowe demo pod MorphOSem? Bo ja spróbowałem i:

  • dźwięk jest odtwarzany, ale jakoś dziwnie. Przełączenie między oryginalnym a "podrasowanym" soundtrackiem nie pomaga.
  • [EDIT] - trzeba było wcisnąć Ctrl, gamoniu.


Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 14:01:37 przez recedent
[#14] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@recedent, post #13

Odpalałem wczoraj późnym wieczorem, więc dźwięk musiałem ściszyć na maxa bo nie chciał mi się szukać słuchawek.
[#15] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@waldiamiga, post #14

Wygląda na to, że dźwięk jest zepsuty pod MorphOSem 3.13. Pod wcześniejszymi wersjami jest OK. To samo dotyczy pierwszego dema i innych gier Daytony: Voxelnoida i Voxel Birda. Wygląda na to, że jego "system dźwiękowy" gryzie się z nowym MorphOSem. Co ciekawe, Tower57 działa bez zarzutu.
[#16] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@recedent, post #15

Acha. Ja na chwilę odpaliłem na 3.11 i było OK.
[#17] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@Jacques, post #16

Daytona opublikował nową wersję demówki - dostępna pod tym adresem. Błąd z dźwiękiem udało się obejść.
[#18] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@recedent, post #17

To dobra wiadomość, chyba czas puścić newsa.
[#19] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@recedent, post #17

A udało się tym samym zidentyfikować problem w 3.13?
[#20] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@Jacques, post #19

Tak. Najkrócej jak się da: Prawdopodobnie ze względu na wprowadzone w 3.13 zmiany w bibliotece ixemul.library zaokrąglanie w obliczeniach zmiennoprzecinkowych zrobiło się "niestandardowe", co z kolei powoduje, że biblioteka dekodująca ogg zwraca zniekształcony dźwięk.
[#21] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@recedent, post #20

Dziękuję za wyjaśnienie OK
[#22] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@recedent, post #20

Rzeczywiście, dziwnie to brzmiało, jakbym wrzucił PowerBooka do puzona.
Szybka podmianka na noa wersje i jest ok.
[#23] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@waldiamiga, post #22

MorphOS Team zareagował szybko wypuszczając hotfix dla ixemul.library
[#24] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna
Wreszcie znalazłem chwilę i uruchomiłem to demo "Wings Remastered" na swoim PowerBooku G4 1,67GHz z MorphOS 3.13. Noooo i muszę powiedzieć, że ta gra jest właściwie gotowa. Działa idealnie zarówno na oknie jak i ekranie (sprawdzałem tylko 1440x960 24-bit). No i w ogóle jest to bardzo ładnie zrobiony "remaster". Klimat jest dokładnie ten sam co w oryginale, a gra się tysiąc razy fajniej, bo wszyskto działa idealnie płynnie. Włożono w ten remaster masę pracy i warto było.

Czasem (rzadko) mi coś odbija i coś ze świata amigowego wspieram/kupuję pomimo tego, że nie działa i żeby tylko wesprzeć czy docenić wysiłek twórcy. Ale przy "Wings Remastered" nie ma mowy o takiej wymuszonej motywacji. Pełną wersję gry z radością kupię, będę grał i na pewno mnie ona wciągnie. A przyznać muszę, że na palcach dwóch rąk jestem w stanie policzyć gry, które w ciągu ostatnich 30 lat mnie naprawdę na długo wciągnęły. A i tak większość z tych tytułów to gry dla maszyn 8-bitowych.

Daytona powinien dostać amigowy tytuł szlachecki za przeportowanie nam tej produkcji. Na prawdę świetna robota. OK

-------- po chwili --------

Chciałem zrobić pre-order "Wings Remastered" na retro ale każdy przycisk na http://retro.cinemaware.com/ prowadzi do szacownej strony "Not Found". Zapytałem ich na Twitterze czy możliwe jest zamówienie.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 18:50:39 przez MDW
[#25] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@MDW, post #24

Cinemaware chyba generalnie zniknęło było (po wypuszczeniu gry w wersji PC, ale - niestety - również po zebraniu przedwpłat od amigowców). Chyba lepiej po prostu wesprzeć Daytonę, albo poczekać aż skończy grę (może będzie jakaś dystrybucja?).

Gra generalnie mi się podoba, ale w trybie dogfight notorycznie zderzam się z przeciwnikami/sojusznikami. Albo z wiekiem mi się tryb Kamikaze włączył, albo jakoś dziwnie te szkopy latają w tej wersji. No i te "pociski" z dział przeciwlotniczych w trybie strafingu i bombardowania bardziej przypominają mi Battle Squadron niż Wings.
[#26] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@recedent, post #25

No faktycznie chyba lepiej do Daytony z jakimkolwiek wsparciem lecieć, bo rzeczywiście Cinemaware gdzieś się zagubiło w kosmosie. szeroki uśmiech

Gra nie jest skończona i nawet jeżeli wersja PC ma jakieś błędy to Daytona w porcie może je poprawić (jeżeli będzie o nich wiedział). szeroki uśmiech
[#27] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@MDW, post #26

A powiedz mi - czy tryb strafingu działa Ci bez błędów? Na G5 gra mi się w nim losowo zawiesza. Ale (o ile dobrze pamiętam) na PowerBooku i iBooku było OK, więc chyba coś związane albo z G5 albo z moją kartą graficzną.
[#28] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@recedent, post #27

A co to jest tryb strafingu?
[#29] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@MDW, post #28

[#30] Re: Wings Remastered - nowa wersja demonstracyjna

@recedent, post #29

Nad takim mostem nie leciałem. To jest misja tego samego typu co misja ze strzelaniem do kolumny ciężarówek? Wtedy gdy biegający żołnierze i działa strzelają do naszego dwupłatowca? Jeżeli to ten sam typ do działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem