Komentowana treść: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo
[#1] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo
Kurde czyli port dostępny dla około 3% wszystkich użytkowników ppa.pl OK szkoda w sumie jedno dobrze że jest kupa innych wspaniałych gier na amigę!
[#2] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@Aryman33, post #1

Spokojnie, są kompilacje pod WOS i MorphOS (pod OS4 chyba też, o ile się nie mylę) więc o wiele więcej ludzi może sobie pozwolić na zagranie w Diablo (lepiej późno niż wcale). Osobiście mam nadzieję, że pokaże się port "dwójki", bo część pierwsza ma w moim subiektywnym odczuciu zbyt wiele ograniczeń.
[#3] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@recedent, post #2

Ja mam tylko klasyka z 030... Ale kij z tym. Powinni przeportować wersję z psx
[#4] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo
Obecna wersja wyciąga spokojnie 35-45 FPS. Gra się bardzo fajnie. Dobra robota! OK
[#5] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@recedent, post #2

Tak kontrolnie zapytam. Są gdzieś nowsze wersje dla MorphOS/WarpOS niż te opublikowane prze Cowcata?
[#6] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@Aryman33, post #3

Ja mam tylko klasyka z 030... Ale kij z tym. Powinni przeportować wersję z psx


O ile wiem to Blizzard nigdy oficjalnie nie upublicznił źródeł Diablo, a DevilutionX powstał w wyniku lewych źródeł, które wyciekły ze stajni Climax Studios, odpowiedzialnej za port dla PSX. Wiec poniekąd to jest wesja PSX, na którą Blizzard i jego prawnicy łaskawie przymykają oko.

To też jest odpowiedź na temat tego czemu nie ma Diablo II, po prostu w tym wypadku źródła nie wyciekły, a Blizzard zapewne nigdy ich nie udostępni.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 20:51:19 przez MUFA-amigaone-pl
[#7] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@MUFA-amigaone-pl, post #6

Źródła nie były lewe. Były załączone do binarek w wersji debug. Czyli osoba kupująca płytkę kupowała grę ze źródłami.
[#8] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@michal_zukowski, post #7

Niema to jak wydać port na Emulator sprzętowy. Vampire to nawet koło Amigi nie stało.
[#9] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@michal_zukowski, post #7

Jak zwał tak zwal, na pewno nie było to celowe i zamierzone oficjalne uwolnienie źródeł gry przez Blizzarda.
[#10] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@MUFA-amigaone-pl, post #9


nie było to celowe i zamierzone oficjalne uwolnienie źródeł gry przez Blizzarda.


Podaj źródło tej informacji
[#11] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo
Do płynnej rozgrywki port wymaga Amigi z kartą Vampire.


A to nie ten sam build co do V4 Standalone???
[#12] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@David, post #11

Nie do V4, tylko dla wszystkich. W coffinie była wczesna wersja, tutaj jest już finalna wersja, która działa super. Polecam wypróbować. Świetna robota.
[#13] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@RoniWorlds, post #8

A widzisz stoi bliżej niż Ci się wydaje.
[#14] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@RoniWorlds, post #8

@$%#$%#^$%&%$^ !!!!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 11:44:54 przez tboniasty
[#15] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@RoniWorlds, post #8

Każdy procesor jest tworzony najpierw w FPGA, więc po co te bajki.
[#16] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@MUFA-amigaone-pl, post #9

A to mam jakieś znaczenie ?
[#17] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@Norbert, post #10

Podaj źródło tej informacji


DevilutionX jest spadkobiercą projektu Devilution, a tam na stronie projektu wcale nie ukrywają tego że w świecie Sony nierzadko dochodziło do afer typu upublicznianie źródeł i nie inaczej było w przypadku Diablo, gdzie Climax Studios przypadkowo zamieściło stosowne pliki w japońskiej wersji gry.
[#18] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@RoniWorlds, post #8

Nie szkoda ci konta?
[#19] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo
Wracając do tematu.
Z wampirem, czy z Varepem (kto ma), czy z PPC- dobrze, że port na Amigę się pojawił, bo to dobra gra.
No i wielkie brawa brawo! dla Artura i reszty zaangażowanych ludzi za ten port pokłony
Ja pykam sobie od czasu do czasu na mojej Amidze z PPC (bo na PC w to nie grałem).
[#20] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@BULI, post #19

Cieszy mnie takie podejście, port powstał , jest świetny. Cieszmy się ,że są ludzie którzy jeszcze coś chcą robić i to za free. Ciągłe marudzenie i zniechęcanie innych w niczym nie pomaga.
[#21] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@BULI, post #19

Też w jedynkę nie grałem, ale za to grałem w dwójkę i... po prostu dwójka jest lepsza. Bez dwóch zdań. Jak nie przymierzając w Herosach.
[#22] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@recedent, post #21

Niby lepsza, ale w Diablo II nie istnieją "prawdziwe" zapisy. Za każdym razem jak wczytujesz grę masz tylko zaliczone ważniejsze questy, ale wszystkie potwory i lokacje się odnawiają. Przez to bardzo szybko zniechęciłem się do tej gry. Takie rzeczy mogły być w starszych grach, gdzie po wejściu do już raz oczyszczonej planszy znowu się pojawiają przeciwnicy.
[#23] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@Solo Kazuki, post #22

Myślę, że to było przemyślane. Możesz teoretycznie bez końca grindować poziom doświadczenia, zdobywać unikalne przedmioty wypadające z level bossów itp.
[#24] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@recedent, post #23

Dziękuję za takie coś, jakoś w Diablo też się da grindować i nie trzeba takiego niedopracowania. Jak w wielu innych grach, gdzie stan gry się zapisuje. Bo dla mnie to jest po prostu niedopracowanie. Co innego jak by była dodatkowa opcja których w Diablo II jest wiele.
[#25] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@Solo Kazuki, post #22

Tylko to gra nastawiona na multi ;) Odradzanie potworów, w tym bosów, było konieczne by poznać mechanikę w multi oraz ogarnąć dropy. Inna sprawa - mapy się robiły podczas danej rozgrywki raz - po załadowaniu sejwa nadal masz tą samą mapę. Po utworzeniu nowej postaci masz niby tą samą mapę, ale określone rzeczy są losowo rozmieszczone, ma to urozmaicać grę by nie lecieć "na pamięć" - i był to oczywiście strzał w dziesiątkę. Sacred tego proceduralnego tworzenia nie miało i o dziwo nudziło się zdecydowanie szybciej choć gra wyglądała zdecydowanie ładniej.
[#26] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@Solo Kazuki, post #24

"Bo dla mnie to jest po prostu niedopracowanie."

powiedzial co wiedzial...
[#27] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@abcdef, post #25

Dla mnie Sacred było ok. Mnie się nie nudziło..
[#28] Re: DevilutionX 1.0, czyli amigowe Diablo

@Aryman33, post #1

Dla Tych, którzy grywają w Diablo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem