Komentowana treść: Ignition 1.00
[#1] Re: Ignition 1.00
Po uruchomieniu Ignition wyświetla komunikat „Could not find a function table” Co to może być?
[#2] Re: Ignition 1.00

@Bohun, post #1

U mnie też, ale po kliknięciu OK program się uruchamia.
[#3] Re: Ignition 1.00

@waldiamiga, post #2

A masz nazwy wierszy (liczby)? U mnie są tylko nazwy kolumn (litery).
[#4] Re: Ignition 1.00

@Bohun, post #3

Mam tak samo. Co ciekawe po załadowaniu przykładowego pliku liczby się pojawiają.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 23:07:32 przez waldiamiga
[#5] Re: Ignition 1.00

@Bohun, post #1

Nie powinno tak byc. Progam zawsze uruchamia sie nomrmalnie, bez brakow cyferek czy innych dziwnych komunikatow o bledach. Ignition byl istalowany instalatorem czy kopiowany recznie?
[#6] Re: Ignition 1.00

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Instalatorem. Dwukrotnie.
[#7] Re: Ignition 1.00

@Bohun, post #6

Ok, faktycznie w ostatniej wersji komunikat pojawia się na starcie, natomiast nie potwierdzam problemu z liczbami. Może w tym drugim przypadku przyczyną jest czcionka? Sprawdź w opcjach Display oraz Screen ustawienie fontów, spróbój zmienić na inny.

Co do pierwszej kwestii, może ściągnij Snoopy i zobacz czy Ignition nie szuka jakiegoś pliku. Ja niestety w tej chwili zrobić tego nie mogę.
W razie czego na OS4Depot wciąż znajduje się Ignition w wersji beta 6, który na 100% takiej informacji o błędzie na starcie nie wyświetlał, więc ewentualnie można by pobrać i wyciagnąć z niego plik odpowiedzialny za "function table".
[#8] Re: Ignition 1.00

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Snoopy pomógł. Program póbował odnaleźć plik config/polish.functions. Na szybko skopiowałem english.functions i zmieniłem nazwę na polish. Komunikat błędu już się nie pojawia :)
W wolnej chwili może spróbuję te funkcje przerobić na polskie, takie, jakie występują w Excelu.
[#9] Re: Ignition 1.00
Wyszła nowa wersja programu :)
[#10] Re: Ignition 1.00
Dziwne, że w czasach panoszących się wszędzie webowych rozwiązań, powstaje tego typu aplikacja w tradycyjnej formie. I zaczyna wyglądać coraz bardziej sensownie. OK Takie rozwiązania najbardziej lubię, bo ja jakoś nie przekonałem się do życia w przeglądarce www i używam jej tylko wtedy gdy muszę (na każdej platformie). szeroki uśmiech
[#11] Re: Ignition 1.00

@MDW, post #10

No to razem czekamy na Final Writera 😉
[#12] Re: Ignition 1.00

@Bohun, post #11

A tak, faktycznie zapowiada się ciekawie. Taka stara dobra szkoła. 😃
[#13] Re: Ignition 1.00
Pojawiła się na stronie projektu nowa wersja 1.08
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem