Komentowana treść: Iris beta 84
[#1] Re: Iris beta 84
Czy w obsłudze kont Wirtualnej Polski jest jakaś zmiana?
[#2] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #1

IMAP wp jest niezgodny z RFC. Jak poprawią, będzie lepiej.
[#3] Re: Iris beta 84

@Jacek Piszczek, post #2

Mam podejrzenia, że nie poprawią z powodu Iris 😉
A nie dałoby się trochę zwiększyć tolerancji klienta na tą ekstrawagancję wp.pl? Głupio tak być skazanym na SimpleMail w 2020
[#4] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #3

To na WP już wiedzą o Iris? pomysł
[#5] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #3

Głupio tak być skazanym na SimpleMail w 2020
Na szczęście nie jest się skazanym na konto pocztowe na WP. pomysł
[#6] Re: Iris beta 84

@Krashan, post #5

Przez 20 lat używania trochę się człowiek przywiązuje do adresu. Z żadnym klientem nie mam problemu, tylko z Iris nie działa. Rozumiem, że żaden amigowiec nie używa poczty wp więc nie ma tematu.
[#7] Re: Iris beta 84

@R-Tea, post #4

pisałem z telefonu, na końcu zdania była emotka z przymrużeniem oka
[#8] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #3

Zobaczę, czy coś da się zrobić. W dzisiejszych czasach mógłbyś też podpiąć pocztę z wp pod inną (GMail, itd) i problem by się rozwiązał.
[#9] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #3

Bardzo proszę. b85 is up. wp działa.
[#10] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #3

Chcesz - masz .
[#11] Re: Iris beta 84

@Jacek Piszczek, post #9

Jestem pod wrażeniem. Dziękuję.
[#12] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #11

Jest jeszcze jeden problem - imap.wp.pl źle enkoduje nazwy folderów w odpowiedzi STATUS, więc folder Segregator/Społeczności i inne z polskimi znakami mogą powodować problemy. Zobaczę, czy da się to obejść...
[#13] Re: Iris beta 84

@Jacek Piszczek, post #12

Część folderów mi synchronizuje a przy części mam komunikat o błędzie synchronizacji. Zawsze te same foldery są puste. Błędy i zero maili mam w INBOX, Sent, Segregator/Powiadomienia. Zsynchronizowane poprawnie są: INBOX/Archive, Spam, Trash, Segregator/Newslettery, Segregator/Oferty, Segregator/Społeczności.
[#14] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #13

Pobierz wersję b86 proszę.
[#15] Re: Iris beta 84

@Jacek Piszczek, post #14

Pojawiła się zawartość folderu Sent :)
Problem pozostaje z INBOX, gdzie jest bardzo dużo maili. Może ilość jest problemem? Spróbuję wykasować co się da może się pojawią, gdy będzie ich mniej...
[#16] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #15

Zobacz co jest w logu - ja mam często timeout'y z wp.pl... ale prędzej czy później zaczyna działać.
[#17] Re: Iris beta 84

@Jacek Piszczek, post #16

Do INBOX chyba by się odnosiło to:
21:12:49: [@wp.pl] Error: invalid_response - Received invalid response.
21:12:49: Command: , Response: [^]* 12 FETCH (FLAGS (\Seen) UID 3784 ENVELOPE ("Mon, 12 Nov 2018 15:21:58 +0100 (CET)" {8} [response]
21:12:49: [@wp.pl] Failed synchronizing folder INBOX: invalid_response - Received invalid response.!
21:12:52: [@wp.pl] Connected.


folder już jest oczyszczony... trash z większą liczbą maili się wyświetlał

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 21:20:01 przez Bohun
[#18] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #17

Musiałbyś uruchomić Iris z shella z parametrem TRACE i podrzucić mi log, żebym mógł coś z tym zrobić...
[#19] Re: Iris beta 84

@Jacek Piszczek, post #18

poszedł mail
[#20] Re: Iris beta 84

@Jacek Piszczek, post #18

wyczyściłem skrzynkę prawie do zera (INBOX pusty) i nowy mail jaki do niej wpadł już się pojawił w Iris. Całość synchronizuje się bez błedów. Możliwe, że miałem jakieś uczkodzone maile i ine powodowały problemy?
[#21] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #20

Na Interii tez tak czasem mam. Co jakis czas musze wchodzic na konto via portal i robic
tam pozadek bo sie "gubi" jaki email.
Ostatnio (za wersji 0.71) mialem taki przypadek, ze jak sprawdzalem konto przez Iris.
to w zakladce INBOX mialem 0 (zero) emaili. Zdziwilo mie to troszke bo sapm przychodzi
w tempie 5 na dzien. Gdy tam zajrzalem przez strone to bylo tego tyle ze ho-ho.
[#22] Re: Iris beta 84

@Phibrizzo, post #21

Ale ostatecznie maile sie wczytały do Iris? Ja dziś miałem tak, że na telefonie w przychodzących były 4 maile a w Iris 1. Po kilku ponownych uruchomieniach Iris maile do niej wskoczyły.
[#23] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #22

Ogolnie z iloscia emaili to jest jakas dziwna sprawa.
Np: gdy teraz uruchomie Iris to w INBOX pokaze mi 10 (11).
Jednak na liscie bedzie ich faktycznie 10. Gdy klikne na inna zakladke i wroce
to automagicznie zrobi 10 (10).

Staram sie znalezc jakas regule ktora tym rzadzi ale narazie nic sensownego nie odkrylem.
[#24] Re: Iris beta 84

@Phibrizzo, post #23

Ale w innych mailerach tak nie masz? Bo mocno mi się wydaje, że w ajfonie mailer zachowuje się u mnie z pocztą wp tak samo. Są takie opóźnienia z wczytywaniem indeksów czy coś. Może to ta niekompatybilność imap wp, o której pisał Jacek.
[#25] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #24

Mam konto na Interii.
[#26] Re: Iris beta 84

@Bohun, post #24

IMAP wp.pl jest bardzo wolny. Pewnie celowo, w końcu IMAP nie pokazuje dodatkowych reklam tak jak webmail :)
[#27] Re: Iris beta 84

@Jacek Piszczek, post #26

Beta 88 do pobrania ze strony.
[#28] Re: Iris beta 84

@Jacek Piszczek, post #27

89.
[#29] Re: Iris beta 84

@Jacek Piszczek, post #27

Działa bardzo ładnie. Wszystkie wcześniejsze problemy zniknęły. Bardzo dziękuję :D
[#30] Re: Iris beta 84
A ja mam problem z logowaniem się do konta Gmail kiedy mnie Iris przenosi doOWB.
Próbowałem zmieniać opcję zaloguj się jako... Na różne sposoby. Bez efektu. Jakieś sugestie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem