Komentowana treść: MCAmiga 0.8
[#1] Re: MCAmiga 0.8
Jakiś taki nie Amigowy ten program fujjj wymiotuje
[#2] Re: MCAmiga 0.8
Dodać skórki jak w MC i można będzie amigowe kolorki dobrać.
[#3] Re: MCAmiga 0.8

@Alex, post #1

To fakt, profanacja amigowego GUI.
Ja uwielbiam MC ale na Linuksie,
a na Amidze są fajne amigowe dwupanelowce.
Pamiętam jak bardzo mi brakowało funkcjonalności DOpusa
po przejściu na różnego rodzaju nortony i ich klawiszologię.
.
[#4] Re: MCAmiga 0.8
Dobre to. MC to jeden z moich podstawowych narzędzi na Linuksie, może i na Amidze się przyjmie.
[#5] Re: MCAmiga 0.8
Być może warto przypomnieć, że na Amigę powstał już kiedyś klon Norton Commandera. Program nazywa się NTP Commander. Źródła i program są na Aminecie.
[#6] Re: MCAmiga 0.8

@Alex, post #1

Czy tylko mi wyświetla nazwy plików niebieską czcionką na niebieskim panelu? Katalogi są białą czcionką i jest OK, ale pliki widać dopiero po zaznaczeniu. Paleta 8-kol MWB.
Samo narzędzie póki co ma zbyt mało funkcjonalności w porównaniu z mc, ale potencjał jest duży. Dla osób na co dzień używających mc to świetna wiadomość, nie każdemu pasuje FM czy DOpus.
Co do NTP - to niestety czuć w nim archaizm OS 1.3, ja się nie przemogłem. Tu tego wrażenia nie ma, jak autor doda więcej opcji (i poprawi wyświetlanie plików) to będzie świetnie narzędzie dla wszystkich na co dzień obcującym z linuxem. Duży plus za integrację z LHA.
A z rzeczy których mi brakuje to zwłaszcza linii poleceń na dole i kombinacji Alt+Enter...
[#7] Re: MCAmiga 0.8
Tak, każdy kto używał Linuksa z pewnością tego próbował i tam to się sprawdza, natomiast powiedzmy sobie szczerze w realiach amigowych to gniot. Amigowcy to dziwna nacja, która z jednej strony jest chorobliwie wyczulona na tym by dane rozwiązanie było w 100% zgodne z definicją amigowości i często kpi z innych platform. Niemniej już ze 25 lat temu była podróbka NC, a niektórzy z dumą używali łatek, które upodobniały okna dialogowe AmigaOS do interfejsu W95, czy też pchełek wyświetlających napis "teraz możesz bezpiecznie wyłączyć komputer".

Nigdy tego nie rozumiałem i pewnie nie zrozumiem. Dla mnie ten program jest kolejnym przykładem na to że ludzie marnują swój czas na kodowanie rzeczy niepotrzebnych, podczas gdy brakuje tylu rzeczy potrzebnych, za które nikomu nie chce się wziąć.
[#8] Re: MCAmiga 0.8

@MUFA-amigaone-pl, post #7

ludzie marnują swój czas na kodowanie rzeczy niepotrzebnych, podczas gdy brakuje tylu rzeczy potrzebnych, za które nikomu nie chce się wziąć.


Inaczej: ludzie przeznaczają swój czas na kodowanie rzeczy im potrzebnych, zamiast zrobić coś czego potrzebują inni.
[#9] Re: MCAmiga 0.8

@recedent, post #8

Tak oczywiście.
Autor może se kodować co chce.
Jeśli to sprawia jemu przyjemność to ok.
Sam program jest mniej rozbudowany, mniej wygodny niż wspomniany ntp.
Uważam że tego typu soft by się przydał.
Przychodzą nowi/starzy ludzie byłoby im pewno łatwiej gdyby było coś w stylu tcmd z klawiszami z tcmd.
Bardziej zaawansowanym Amigowcom też ułatwiłoby to życie.
Niestety MCAmiga to dużo za mało.
Wydaje się że najlepszym rozwiązaniem byłoby popracowanie nad konfiguracją do DOpusa tak żeby zrobić klawisze jak w tcmd.
Może ktoś już zrobił i zechce się podzielić?
[#10] Re: MCAmiga 0.8
"no ładne cacko"

Faktycznie był NTP Comm.. Sam używałem. Zapomniałem (tyle lat minęło) że coś takiego było i jest.
[#11] Re: MCAmiga 0.8
Wiele alternatyw tutaj ludzie sugeruja (wiec zakladam ze wiedza co proponuja), dlatego pozwole sobie zadac pytanie o to ktory z tych wszystkich managerow plikow moze byc obslugiwany W PELNI z klawiatury? Zabawa z plikami za pomoca amigowej myszki to dla mnie byl koszmar od zawsze mimo ze jestem amigowcem z krwi i kosci. No i oczywiscie najlepiej jakby taki program byl free (ale to kwestia drugorzedna).

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 10:57:33 przez Axi0maT
[#12] Re: MCAmiga 0.8

@Axi0maT, post #11

Pewnym rozwiązaniem tej kwestii jest odpowiednie skonfigurowanie DOpusa, któremu do pełni klawiaturowego szczęścia brakuje "kursora", którym można by się poruszać po katalogach, tak jak w NC lub TTCmd. Mówię o 4.x, 5.x nigdy nie używałem
[#13] Re: MCAmiga 0.8

@rePeter, post #3

To żadna profanacja, program ocenia się na podstawie jego funkcjonalności, a nie wyimaginowanych standardów wszelkiej maści kółek własnej adoracji. Ściągając dany program, bez względu na platformę, robię to, ponieważ interesuje mnie jego funkcjonalność, a jeżeli używałem go na innych platformach, to oczekuję tych samych funkcji, łącznie z wyglądem, choć to sprawa drugoplanowa. MC jest typowo klawiaturowym menadżerem plików i takim powinien pozostać, dla myszkowych maniaków jest Dopus, FM lub Filer jeśli MC się nie podoba.

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 18:15:01 przez WyciorX
[#14] Re: MCAmiga 0.8

@Axi0maT, post #11

Chyba tylko NTP Commander jest typowo klawiaturowy (niektóre rzeczy trzeba potwierdzać myszką niestety), ale nie jest on do końca dopracowany, np. po dłuższej sesji kopiowania na dysk SCSI w CDTV mi się potrafi zawiesić, zawiesza się także, gdy próbuję wejść w katalog z dużą ilością plików w grze Wasted Dreams. Nie podoba mi się też algorytm kopiowania plików, zachowuje się trochę jakby bufor na to przeznaczony miał 1kB.
[#15] Re: MCAmiga 0.8

@Axi0maT, post #11

DiskMaster.
[#16] Re: MCAmiga 0.8
Nie lubie na PC Midnight Commandera. W porownaniu do starego Dos Navigatora jest ubogi. Jesli zatem ten program jest od niego slabszy to tym bardziej lipa.
[#17] Re: MCAmiga 0.8

@infboras, post #16

Z ciekawości, powiedz czego nie ma MC, czego Tobie w nim brakuje?
.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem