Komentowana treść: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live
[#1] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live
Czy będzie poruszany po raz milionowy temat RPI bo nie wiem czy włączać?
[#2] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live
Mam nadzieję, że nie będzie bicia Piany na antenie
[#3] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@recedent, post #2

To teraz już wiem po co był ten bezsensowny wątek na 600 postów z gatunku "co by było gdyby", gdzie naparzają się zwolennicy Maliny i X86. To był tylko mały supporcik pod wielką galę mieszanych sztuk walki, którą będzie można zobaczyć na żywo w czwartek o 20:00
[#4] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@MUFA-amigaone-pl, post #3

Myślisz, że te wszystkie wątki na AmigaWorld.net gdzie ludzie spekulują nad tym jak by było fajnie gdyby OS4 był na ARMy to wszystko płatni trolle Radzika i Piany? Kurczę, oni naprawdę mają długie ręce...
[#5] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@recedent, post #4

Ja nie czytam AmigaWorld zbyt często, bo to co raz mniej amigowy portal. Ponadto de facto nie mam już tam konta, to znaczy mam i mogę się nawet zalogować, lecz nie mogę tam komentować. Jeśli w ostatnim roku dostałem tam jakiegoś bana czy coś w tym stylu, to nie wiem za co bo i tak się tam od dawna nie udzielałem. Ogólnie nawet nie próbowałem się dowiadywać u adminostwa co i jak, bo mój portal to Amigans.net. Tylko tam prowadzone są merytoryczne dyskusje, na temat rozwoju przglądarki, grafiki 3D i innych projektów. Z tego co wiem podobny stosunek ma miażdżąca większość developerów i betatesterów AmigaOS, jak sądzę również większość zwykłych uzytkowników. Tak więc AW bez żalu zostawiamy na pożarcie trollom z Morphzone pomieszanym z lokalnymi bojownikami typu Tripos itp. sami dyskutując na portalu typowo amigowym. Tam natomiast nikt na pisanie banialuków o ARMach czy Intelach nie traci czasu i bardzo dobrze bo na Amidze obowiązywało, obowiązuje i zapewne zawsze będzie obowiązywać PPC. Koniec kropka.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 18:34:02 przez MUFA-amigaone-pl
[#6] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@MUFA-amigaone-pl, post #5

To po co czytasz PPA? Tu same banialuki i herezje są. Nie trać czasu i czytaj swoje "forum".

Wracając do tematu mam nadzieję że będzie coś nowego o emulacji na RPi...

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 20:24:27 przez BuLa

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 20:35:56 przez BuLa
[#7] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@BuLa, post #6

Oczywiście czytam swoje forum, więc dzięki za radę. Co do wątku ARM vs. AMD64 czytałem krótko ale mni znudził, natomiast zdaję sobie że jest sezon ogórkowy, jak się komuś chce to niech czyta. Jak się komuś chce to niech udowadnia w czwartek Pianie że AMD jest lepszą drogą, tudzież słucha jego 50 wykładu że tylko Malina Rulez. Ja czytam PPA, bo jest polski i bardziej swojski niż AW, co oczywiście nie znaczy że czytam go od deski do deski. Myślę że czytam max 20% treści, ale raczej nawet jeszcze mniej. Myślę też że nikt nie czyta PPA od deski do deski (mam na myśli 100% komentarzy pod newsami i na forum), no chyba że moderatorzy. Wiadomo że jakość wypowiedzi bywa różna i nie każdego muszą interesować wszystkie tematy. Mimo wszystko nie uważam że na PPA są same banialuki, to twoje słowa, z którymi pozwolę się nie zgodzić.
[#8] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Nie tylko czytasz swoje forum...masz tam "god mode". A na AWN też nie wszyscy muszą się interesować wszyskimi tematami tak jak tutaj, a co do banialuków...no cóż...łopatologicznie trzeba...sarkazm...
[#9] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@BuLa, post #8

Nie tylko czytasz swoje forum...masz tam "god mode". A na AWN też nie wszyscy muszą się interesować wszyskimi tematami tak jak tutaj, a co do banialuków...no cóż...łopatologicznie trzeba...sarkazm...


A co to jest sarkazmszeroki uśmiech

No dobra kończę tę zabawę, mógłbym Ci dalej grzecznie i naiwnie odpowiadać na Twoje podchody by jeszcze bardziej nakręcać do wyrażania tego jak "bardzo chcesz mi dopiec", ale nie wiem czy takie rzeczy interesują innych użytkowników PPA. Posłuchaj drogi amigowcu, nie wiem czym Ci zawiniłem i nie wiem skąd ta niechęć że postanowiłęś tu wskoczyć i tak bardzio się ciskać, szczerze powiedziawszy mało mnie to interesuje. Jest taki przycisk "ignoruj posty użytkownika" nie wiem jak Ty, ale ja zaraz z niego skorzystam. Bye. pokłony

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 21:24:17 przez MUFA-amigaone-pl
[#10] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live
Jak to chyba kiedyś MDW napisał, amigowy głos w twoim domu:)
Dzięki!
[#11] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@MUFA-amigaone-pl, post #9

hmm Bula? Toz to alter ego Buli!! Evil twin

ps: tez jestem o nie gataniu o rpi :P jakos malo kto gada o winuae, a na ten przyklad na pewno kryje sie tam wiele ciekawych rzeczy, o ktorych nie mamy pojecia
[#12] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@juen, post #11

hmm Bula? Toz to alter ego Buli!! Evil twin


Nie, BuLa to nie ja.
[#13] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@BULI, post #12

Ja, klar. A może to też jest przypadek?

[#14] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@recedent, post #13

Ha, ha - dobre OK
Poddaje się - macie mnie
[#15] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@juen, post #11

Albo o nintendo wii, po zhackowaniu jest dość dużo homebrew w tym uae. Wielkościowo podobne do rpi a obecnie tańsze. Chociaż w sumie podobnie ma mak mini ppc czy nawet ten z intelem c2duo.


Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 13:05:25 przez michal_zukowski
[#16] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@michal_zukowski, post #15

Cóż, wygląda na to że wreszcie spełnia się zapowiadane przez Amiga Nic. "Amiga Everywhere". Czekam tylko aż ktoś odpali UAE na robocie kuchennym z Lidla.
[#17] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@recedent, post #16

[#18] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live
Dobra robota Radzik i Piana !Wracamy do normalności i długości podcastów. Chcemy więcejOK
[#19] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live
Przesłuchałem dzisiaj do porannej kawy. Podcast w niczym mnie nie zaskoczył, był dokładnie taki jak się spodziewałem, czyli dwaj panowie poopowiadali trochę bajek z gatunku mchu i paproci o pejoratywnym zabarwieniu. "Książka będzie najpewniej plikiem makulatury, amigowy laptop to Cyrk Monty Pythona" itp. itd.

Z ciekawszych rzeczy podjęto temat Warpa, fakt pełnoprawnej recenzji w Polsce nie było, natomiast trochę na temat moich wrażeń z krotkich testów tej karty opisałem w stosownym raporcie.

Co do Apple, to pamiętam że jak wprowadzili G4, to zrobili specjalny test na skompilowanym pod Altiveca pluginie do Photoshopa, by przekazać światu że G4 450MHz jest trzy razy szybszy od Pentium III 600MHz. Potem gdy przeszli na Intela, szybko zrobili test by wykazać jak to X86 jest szybsze od G5. Jestem bardzo ciekaw jak karkołomne sztuczki zastosują by przekonać ludzi że ARM jest szybszy od Intela.
[#20] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Moim zdaniem żadnych.
Zrezygnowali z x86 bo 90% tego co sprzedają to ARM.
Po prostu cięcie kosztów.


Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 11:43:04 przez swinkamor12
[#21] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live

@MUFA-amigaone-pl, post #19

W reklamach tych ARMowatych lapko-tabletów nie podają MHz tylko o ile % jest szybszy od poprzedniego modelu.
[#22] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live
Witam Radzik, fajne pogaduszki jak zwykle uwielbiam te twoje AmiWigilia.
Co do warp 560 w a 2000 to dużo kart z nią działa, nie udało mi się uruchomić kart takich jak
Picasso IV z warp 560 - amiga jej nie widzi, po wyjęciu warp jest widoczna
Natomiast Picasso II plus + działa


Nie działa też x-surf 3 (dziwnie się zachowuje, bo czasem jest widoczny czasem nie)
Natomiast

X-Surf 100 - działa


Nie udało mi się uruchomić kontrolerów scsi, dziwne, bo dysk jest widziany, instaluje system, ale nie chce wystartować po wyjęciu karty wart 560 działa.



Przykładowo nawet jak by działała karta Picasso IV z 4mb
To jaki to ma sens, jak na warp 560, karta graficzna jest w przestrzeni Zorro III i ma 16mb i wszytko fruwa, tak naprawdę Picasso IV zwolniłoby tą amige.
Ja uważam, że jeżeli Warp 560 ma wszytko w sobie to po co go zwalniać
Druga sprawa widziałem Vampire 500 w a 2000, ale czy ktoś tam wkładał jakieś karty i sprawdzał, czy działają ?
Ja nie widziałem, bo po co jak Vampira 500 ma też wszytko.

Wap560 był przewidziany dla amigi 500, to, że działa z amiga 2000 i z kartami na Zorro II
to świadczy o super konstrukcji tej karty.
Karta jest wykonana super, Box jest mega.

WOW !
Profesjonalizm 100%

Miałem v4


(kilka osób mnie namawiało, abym ja sprzedał, nie chciałem), ale jak pobawiłem się warp 560, to bez wahania ją sprzedałem.
Zachwyt v4 trwał tydzień, wszytko można powiedzieć fajne, jak patrzysz się na monitor,
ale jak odwrócisz głowę i widzisz małe pudełeczko, to czar pryska.

Kupię na pewno v 2 do Amigi 500, bo to fajna karta, ale Warp 560 z oryginalnym procesorem to jest to, na co czekałem całe życie, karta ma wszytko na jednej płytce.
Ludzie czekali na Natami, miała być rewolucja.
Teraz jest Warp i to jest rewolucja.
Co do ceny To zobacz karta apollo 60 dziś koszt to 2500 zł
za samą kartę procesorową.
Kup do tego kartę graficzną, sprzętowy dekoder mp3, kartę USB itp.
ile to wyjdzie.
Więc na cenę nie mam co narzekać.
Teraz takie moje podsumowanie: Kiedyś Polak założył firmę Commodore i od tego się zaczęła rewolucja Komputerowa
Teraz mam produkt polski i znowu jest rewolucja !
Czy to nie jest wspaniałe !
[#23] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live
Bardzo dobrze się tego słucha,szczególnie rozbawił mnie tabor jako relikwia,może założymy zakon Amigi dziewicy niepokalanej. Więcej takich livów. Sw Grala już jest ;).

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 21:37:40 przez SzaryWilk
[#24] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live
"Zostalo nam klepanie sie po dupach" OK ok, racja
[#25] Re: Amigowe pogaduchy - AmiWigilia live
Wersja podcastowa: http://www.amigapodcast.com/2020/06/amiwigilia-ws-28-amigowe-pogaduchy.html oraz oczywiście Spotify i Apple Podcast.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem