Komentowana treść: AmiWigilia - odcinek #33
[#1] Re: AmiWigilia - odcinek #33
Świetny odcinek, przesłuchałem jednym ciągiem OK
Jedyny zarzut to efekt pogłosu, ale i tak słucha się dobrze.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 14:16:36 przez philipo
[#2] Re: AmiWigilia - odcinek #33
Panowie od Warpów. Jeśli możecie to przemyślcie sprawę sieciówki, bo bsdsocket jest ok, ale Envoy nie pójdzie, podobnie jak przekierowanie sieci w emulatorach Maca. Prawilnie fajnie by było mieć sterownik Sana2. Jest trochę opensourcowych sterowników np do RTL8019, może by go zaemulować sprzętowo (tez jest troche opensourcowych implementacji).

Podobnie z usb, najsensowniej zrobic device do Poseidona, źródla sterowników siedzą w Arosie.
[#3] Re: AmiWigilia - odcinek #33
Niby odcinek ponad 2 godziny a zaleciało jak 15 minut.

Są takie procesory 40 co wymagają napiecia 3.3v link




Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 17:51:54 przez Dorian3d
[#4] Re: AmiWigilia - odcinek #33

@Dorian3d, post #3

Procki 040 z 3.3V były używane w Casablance przez Macrosystem (można podmieniać procesory), problem jest tylko taki że o ile pamiętam nie mają FPU.
[#5] Re: AmiWigilia - odcinek #33
Co do wymiany kondensatorów
archi-tech bardzo Solidny i uczciwy gośc .

link

link
[#6] Re: AmiWigilia - odcinek #33
Film zrobiony na szybko

Każdy chciałby miećw rev6.

Procesor 60 na 50 lub 66 też całkiem dobrze chodzi.


Na tyle pozwala się kręcić rev1.


Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 18:41:49 przez Dorian3d
[#7] Re: AmiWigilia - odcinek #33

@philipo, post #1

Fajnie się słucha. Robi się ciekawie na rynku kart dla przyjaciółki.
[#8] Re: AmiWigilia - odcinek #33

@Dorian3d, post #5

NO popatrz nie wiedziałem !!! POLECAM OK
[#9] Re: AmiWigilia - odcinek #33

@Cizar, post #8

A propo braku wolnego czasu i amfetaminy

[#10] Re: AmiWigilia - odcinek #33
Mega interesujący wywiad, właśnie tacy goście. fachowcy, są w stanie ruszyć wszelkie amigowe sprawy do przodu.
Kiedy będzie ogłoszona współpraca z Cloanto i Hyperion ?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 12:58:25 przez rgrg2
[#11] Re: AmiWigilia - odcinek #33

@rgrg2, post #10

Z tego co padło w nagraniu, to cena produktu nie amortyzuje dotychczasowych wydatków na projekt (prototypowanie itp.), normalna cena to byłaby x2. A i tak są pojedyncze marudzenia, że drogo. Do tego trzeba mieć własny procesor, a duża część pracy wykonywana jest ręcznie, więc produkcja nigdy nie będzie masowa.
Wejście we współpracę z kimś takim jak wymienione firmy musiałoby dać korzyści wszystkim stronom umowy. Nie widzę sensu współpracy, czego miałaby dotyczyć?
[#12] Re: AmiWigilia - odcinek #33

@adam_mierzwa, post #11

Amiga NG ARM mainboard z AmigaOS ARM
[#13] Re: AmiWigilia - odcinek #33
A 660 ?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 20:47:10 przez Bociek78
[#14] Re: AmiWigilia - odcinek #33
Ważne aspekty.
Kto nie ma swojego procka a jest na liście kolejkowej PPA niech nie liczy na szybkie zdobycie karty. Załatwcie procki i wyślijcie do chłopaków.

Prędkość CPU będzie można obniżać programowo.

Podkręcenie procka na 105 MHz daje temp. 40 st. C. i znacząco nie wpływa na żywotność CPU.

Ważna jest kondycja płyty głównej i dobre zasilanie. Recap niezbędny dla osób które go jeszcze nie zrobiły.

Hardware jest już gotowy. Zostają kwestie software'u który będzie można wgrywać samodzielnie.

Grafika jest nawet do 10x szybsza niż oryginalny CV 3d/64.
[#15] Re: AmiWigilia - odcinek #33

@pong777, post #14

Grafika jest nawet do 10x szybsza niż oryginalny CV 3d/64.


Może i są takie miejsca w testach, w których jest tyle razy szybsza, albo może i więcej, ale w testach praktycznych (gry.dema) nie liczył bym na tak ogromne różnice ok, racja
[#16] Re: AmiWigilia - odcinek #33
Jednym słowem sentyment i biznes da się połączyć.ok, racja
[#17] Re: AmiWigilia - odcinek #33

@simka113, post #16

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że sentyment to najlepsza pożywka dla biznesu.
[#18] Re: AmiWigilia - odcinek #33
Dopiero dziś zacząłem słuchać. Z przyjemnością napiszę, że i ja robiłem pracę dyplomową przy użyciu Amigi. To była automatyczna sekretarka, która potrafiła odebrać rozmowę i ją nagrać, ale również pozwalała odsłuchać zdalnie ostatnią rozmowę przy użyciu kodów dtfm. Jak słucham podcastu, to i światło można by wtedy zdalnie zapalać i gasić w domu. To były czasy .... :)
[#19] Re: AmiWigilia - odcinek #33

@makarsky, post #18

Dopiero dziś zacząłem słuchać. Z przyjemnością napiszę, że i ja robiłem pracę dyplomową przy użyciu Amigi. To była automatyczna sekretarka, która potrafiła odebrać rozmowę i ją nagrać, ale również pozwalała odsłuchać zdalnie ostatnią rozmowę przy użyciu kodów dtfm. Jak słucham podcastu, to i światło można by wtedy zdalnie zapalać i gasić w domu. To były czasy .... :)


OK ok, racja
[#20] Re: AmiWigilia - odcinek #33
Świetny odcinek, dobra robota.
"Będziemy pewnie kończyć". Patrzę na odtwarzacz - jeszcze 1,5, godziny
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem