Komentowana treść: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9
[#1] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9
Fajna ta okładka.
[#2] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@Artu2tu, post #1

Magazyn można zamówić w wersji papierowej lub edycji cyfrowej.


OK, tylko jak go kupić w edycji cyfrowej? amiga.net.pl odsyła po ebook na https://sklep.amiga.org.pl/wp/produkt/magazyn-amiga-ng-nr-9/ a tam jest 'brak w magazynie' :)
[#3] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@Jacek Piszczek, post #2

Nadchodzi kolejny numer


Bo nadchodzi. Cierpliwości :)
[#4] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9
Z tego co widzę, to można zamówić tylko wersję papierową, a cyfrowa to dodatek :(
[#5] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@luk, post #4

Mozna zamówić w sklepie na stronce Adama Magazyn Amiga NG nr 9

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 16:05:20 przez philipo
[#6] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@philipo, post #5

No faktycznie dziś już jest... tylko PayPal checkout marudzi, że kod pocztowy jest nieprawidłowy :/
[#7] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@Jacek Piszczek, post #6

Kupione.

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 17:02:29 przez KM_Ender
[#8] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9
Odnośnie iMac G5:

no i jesteśmy skazani na domyślną matrycę (chyba że ktoś podepnie zewnętrzny monitor, ale takie kombinowanie trochę mija się z celem)


Jako ciekawostka: matryca wewnątrz podpięta jest przez DVI. Można to wyprowadzić spokojnie na zwykłe gniazdo i podpiąć monitor w ten sposób. Albo spróbować znaleźć kompatybilną matrycę o większej rozdzielczości (powodzenia ;)
[#9] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9
Odnośnie PowerMaca G5: warto też wyjąć całą płytę główną i wymienić pastę na układach znajdujących się pod spodem płyty - np. kontroler pamięci. Roboty sporo, szczególnie w modelach, w których trzeba też wyjąć zasilacz, ale warto.
[#10] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@Jacek Piszczek, post #9

W sumie jak z G5 PCIe wydrze się już zasilacz to niewiele więcej zostaje do wyciągnięcia ok, racja
[#11] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@recedent, post #10

A i warto to zrobić - w moich 2 PCIE były styki do wyczyszczenia. Dobrze też wyczyścić zasilacz w środku i sprawdzić kondensatory.
[#12] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@Jacek Piszczek, post #11

Dobrze też wyczyścić zasilacz w środku i sprawdzić kondensatory.

Walczę z tym, tylko znalezienie dobrego elektronika który by się tego podjął jest dość trudne (u mnie w mieście)
Chodzi mi o iMaca A1145

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 21:44:29 przez waldiamiga
[#13] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@philipo, post #5

O dziękuję, zamówione! Przywykłem do blika w płatnościach internetowych, ale co tam:)
9 zł? Szczerze mówiąc, spodziewałem się niższej ceny niż wersja na papierze, ale nie poniżej dychy:) Spokojnie mogłaby kosztować z 15 zeta, przecież chodzi głównie o treść a nie o papier!
[#14] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@luk, post #13

Zawsze możesz kupić 2 egzemplarze
[#15] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@recedent, post #14

Nie da się, dla uniknięcia sztucznego wspierania tudzież zwykłych pomyłek jest włączone, że nie da się 2 szt. tego samego dać do koszyka.
Problemy z kodem pocztowym były od zawsze, natomiast Blik w przyszłości jest do zrobienia.
[#16] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@adam_mierzwa, post #15

Nie da się, dla uniknięcia sztucznego wspierania tudzież zwykłych pomyłek jest włączone, że nie da się 2 szt. tego samego dać do koszyka.


Ale da się kupić dwa razy przy dwóch różnych zakupach- sprawdzone na AmigaZynie wersja elektroniczna

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 08:49:58 przez BULI
[#17] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@adam_mierzwa, post #15

A co jest złego w sztucznym wspieraniu? Już to kiedyś przerabialiśmy i sam chyba ze 2 razy kupiłem podwójny numer upadającego „Magazynu Amiga”. Byłem tak poruszony płaczliwymi wypowiedziami Marka P. i krążącymi plotkami o nadchodzącym końcu, że wydawało mi się to wtedy słuszne.
[#18] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@MDW, post #17

"Kup 2 i jeden podaruj znajomemu amigowcowi"?

Ja kiedyś miałem tak, że kupowałem 2 numery niechcący - tzn. jednego dnia np. ACS ukazywał się w kiosku i kupowaliśmy z bratem po 1 egzemplarzu, nie wiedząc że drugi już kupił. Ale plus z tego był taki, że z jednego numeru można było wyciąć okładkę na CoverCD, a drugi zostawał nietknięty :).
[#19] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9
Dobra robota hit numeru "Druk 3D".Do tego fajne gry.Polecam
[#20] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9
Zanabyłem. W końcu jakiś mini wkład mam w tym numerze :)
[#21] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9
Wczoraj poszedł przelew, a dziś rano nowy nr Amiga NG w wersji cyfrowej u mnie:)
Dzięki recedent za artykuł o iMac G5. Fajnie że opisałeś na co zwrócić uwagę przy zakupie, ja swój sprzęt kupiłem na OLX za śmieszne 150 zł (w dodatku z częściowo działająca klawiaturą bezprzewodowa Apple), tylko trzeba sprawdzać każde ogłoszenie, bo nie wszyscy piszą że dana wersja to G5.
[#22] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9
A którego artykułu dotyczy RPi na okładce?
[#23] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@R-Tea, post #22

użycia programu Blender do modelowania druku 3D


Radzik przeprojektował i wydrukował sobie (korzystając częściowo z OS4, i m.in. z Blendera) obudowę do RPi3.
[#24] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #9

@Jacek Piszczek, post #6

tylko PayPal checkout marudzi


Płacąc kartą przez PayPal chyba ten kod trzeba wpisać dwa razy - i na poziomie sklepu przy zamówieniu i na stronie płatności.

Do tej pory czytałem tylko Amigazyn oraz darmowe numery "Amiga NG" ale wczoraj uzupełniłem biblioteczkę o płatne numery tego drugiego. Zacząłem czytać "od końca" - od wywiadu z Radzikiem. Świetny tekst. Bardzo interesujący również artykuł o drukowaniu 3D, ciekawie zabrzmiało owo stwierdzenie że ceny domowych modeli drukarek zeszły już poniżej 1K PLN. Może czas bliżej zainteresować się ową technologią, to prawda że takie coś może się przydać do wytwarzania różnych drobiazgów przydatnych w domu. Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to podpórki do poprzeczek montowanych w szafach na ubrania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem