Komentowana treść: AmiCygnix 1.6
[#1] Re: AmiCygnix 1.6
Świat FOSS zapomina powoli o GTK2 a tu proszę - amigowce używają.
[#2] Re: AmiCygnix 1.6

@hrw, post #1

GTK 2.24 ma status Older version, still maintained, więc nie jest jeszcze aż taka zapomniana.
[#3] Re: AmiCygnix 1.6

@hrw, post #1

Zabrakło ludzi, którzy potrafią zrobić np. natywną przeglądarkę lub klient poczty, to nie mają wyjścia szeroki uśmiech
[#4] Re: AmiCygnix 1.6

@Jacek Piszczek, post #3

Przez ostatnie dwie dekady czerwoni rozwijali YAMa i SimpleMaila, udostępniając przy tym źródła, a nawet wypuszczając specjalne kompilacje dla MOSa. Co najważniejsze nikt z autorów nie drwił z niebieskich że przez ten okres w temacie obsługi poczty nie zrobili absolutnie niczego. To się nazwya klasa osobista.
[#5] Re: AmiCygnix 1.6
YAM jest na GPL, więc fakt, że źródła są dostępne, nie jest jakąś łaską ze strony obecnych maintainerów. SimpleMail na MorphOS od początku robił programista z MorphOS Team - henes. Ani jeden z tych programów nie rozwinął się znacząco przez ostatnie 10 lat.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 17:09:18 przez Jacek Piszczek
[#6] Re: AmiCygnix 1.6

@hrw, post #1

To i tak lepiej niż na klasyku.
[#7] Re: AmiCygnix 1.6

@Jacek Piszczek, post #5

Ani jeden z tych programów nie rozwinął się znacząco przez ostatnie 10 lat.


Tu niestety pełna zgoda- obecny stan (możliwośći) nie różni się mocno od tego z przed prawie 20 lat ok, racja
[#8] Re: AmiCygnix 1.6

@Jacek Piszczek, post #3

Widzę że mój rzeczowy komentarz na temat twojego komentarza został przeniesiony tam gdzie nikt go nie widzi.
Natywne czy nie natywne nikogo to nie obchodzi.
Po pierwsze oczywiście najważniejsze i tak nie ma na co zmienić Amigi NG.
Nie ma ani arosa ani mosa na x86 na tyle dobrych żeby tego windowsa nie trzeba było włączać częściej niż raz na tydzień.
Po drugie za starych dobrych czasów Amigi 500 każdy większy soft użytkowy był odpalany na własnym ekranie, miał se własne gui i było dobrze.
Po trzecie sam używasz obcych technologii jak objc++.
Czy też chwalisz się że iris to aplikacja hybrydowa.
Niech se każdy używa czego chce.
AmiCygnix 1.6 jak to komuś sprawia przyjemność to czemu nie.
[#9] Re: AmiCygnix 1.6

@swinkamor12, post #8

ObjectiveC to nie jest obca technologia tylko język programowania. Tak samo "obcy" jak C, C++, Python, JavaScript, Rexx, Lua... AmigaOS jest napisany w "obcym" C. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 23:25:30 przez MDW
[#10] Re: AmiCygnix 1.6

@MUFA-amigaone-pl, post #4

Yam, choć nieoficjalnie dostawał poprawki od innych programistów, sam kilka zgłosiłem i do pewnego momentu były wrzucane, aż do focha autorów, bo napisałem, że ichnia klasa pod Morphosem bruździ. Używana jest w jednym miejscu (w okienku about), a dodatkowo jest klasa w samym systemie morphosa, która robi to samo i więcej i kilkoma drobnymi zmianami w kodzie można wyeliminować tą zbędną klasę. Wtedy nastąpił foch (i nie chodzi tu o Ferdinanda Focha) Od tamtego czasu sam sobie kompiluje nowe wersje. Nie wiem, czy inni też nie zgłaszali poprawek autorom i nie wiem czy ich zmiany nie wchodziły również wrzucane przez osoby uchodzące za jedynych autorów rozwijających mailera. Więc tak, oni coś tam ciągną i poprawiają, ale na pewno nie sami.
[#11] Re: AmiCygnix 1.6
Tymczasem Edgar nie próznuje i po zaktualizowaniu bazy sukcesywnie dostarcza nowego softu. Na tę chwilę na Depocie pojawiły się:

Pigdin - zaawansowany komunikator internetowy. Wśród nowości względem poprzedniej wersji dla AmigaOS mi.n. obsługa protokołów Discord, Facebook, Skype (HTTP) oraz Twitter

ClawsMail - klient pocztowy znacznie przewyższający możliwościami YAMa czy SimpleMaila, względem poprzedniej wersji uaktualniony o nowe komponenty bazowe, czyli nowszą wersję Pythona oraz bibliotek GTK+, GnuTLS i LDAP.

AbiWord - zaawansowany procesor tekstu. Zaktualizowano kilka bibliotek odpowiadających za obsługę konkretnych formatów. Od teraz działa także machanizm przeciągnij i upuść.
[#12] Re: AmiCygnix 1.6
odnoszę wrażenie, że działa szybciej od 1.5
[#13] Re: AmiCygnix 1.6

@MUFA-amigaone-pl, post #11

udało Ci się uruchomić Skype?
[#14] Re: AmiCygnix 1.6

@Bohun, post #13

Nie logowałem się na skype ze 3 - 4 lata. Najpierw muszę sobie przypomnieć login i hasło, potem jeszcze znaleźć kogoś z kim mógłbym pogadać Ogólnie nie koncentrowałem się na razie na Pigdinie, gdyż intensywnie testowałem ClawsMaila. Więcej szczegółów w recenzji, którą powinienem wrzucić na bloga jutro.
[#15] Re: AmiCygnix 1.6

@MUFA-amigaone-pl, post #14

Claws mnie rozczarował już na etapie konfiguracji konta. Nie obsługuje IMAP
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem