Komentowana treść: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.
[#31] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@recedent, post #30

Fana Amigi.
NG to jak moja stara 1200 tylko lepsze bo procek tysiąc razy szybszy a grafika jeszcze bardziej.
[#32] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@RadziN, post #29

Dalej nie rozumiesz.
Po prawie trzydziestu latach od zmiany starej poczciwej a500 na 1200 nie bede sie wracał do a500.
Ale mogę ci pomóc, tak jak pisałem:
Za darmo w temacie kodowania na a500, mogę wyznaczać ci zadania do wykonania, i rozliczać z ich realizacji.
[#33] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.
No i ch*j. Prawa do marki ma firma, która nic w temacie nie robi, po za wydawaniem pakietu emulacji, który nic nowego nie wnosi. Jedyny plus Cloanto to że można u nich legalne kickstarty kupić i tyle. Hyperion przynajmniej rozwija AmigaOS.
[#34] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@QkiZ, post #33

Hyperion przynajmniej rozwija AmigaOS.
Hyperion nic nie rozwija. OS 3.1.4/3.2 to praca wolontariuszy. OS 4.1.x stoi w miejscu.
[#35] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@Krashan, post #34

Aha, i tak sobie sprzedaje pracę wolontariuszy?
[#36] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@QkiZ, post #35

Dobry model biznesowy. Nieprawdaż?
[#37] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@QkiZ, post #35

Aha, i tak sobie sprzedaje pracę wolontariuszy?
Dokładnie. Thomas Richter, który jest „głównodowodzącym” projektu 3.1.4/3.2, niejednokrotnie pisał o tym, że nie dostają od Hyperionu żadnych pieniędzy.
[#38] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@Krashan, post #37

Może otrzymują deputat.
[#39] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@Krashan, post #37

A to ch*je. To nie wiedziałem. Gdzie można poczytać wypowiedzi Thomas Richtera w tej sprawie? EAB?
[#40] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@QkiZ, post #39

A to ch*je. To nie wiedziałem. Gdzie można poczytać wypowiedzi Thomas Richtera w tej sprawie? EAB?


Przecież jeśli komuś sprawia przyjemność kodowanie dla Amigi za darmo bo żyje z czego innego, to go do wzięcia pieniędzy nie zmusisz. Z tego co wiem były proponowane też inne bonusy np. X5000 też nie chcieli brać. Nie każdy ma podejście Krashana typu "hobby musi równać się kasa inaczej zwijam zabawki i zmieniam front".

Nikt też do darmowej pracy nie zmusza, wszak niewolnictwo zniesiono w XIX wieku i jak by się tym Panom kodować nie chciało, to by nie kodowali, tak że z tym słowem na ch, to trochę przesadziłeś człowieku.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 16:21:04 przez MUFA-amigaone-pl
[#41] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@QkiZ, post #39

Gdzie można poczytać wypowiedzi Thomas Richtera w tej sprawie? EAB?
Tak, EAB i forum amiga.org. Niestety trzeba się trochę poprzebijać przez bełkot i trolli, zupełnie jak tutaj.
[#42] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@MUFA-amigaone-pl, post #40

Jemu chodziło, że jeden robi, a drugi zbiera kasę, a nie że robi 'ad maiorem amigam gloriam'.
[#43] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@michal_zukowski, post #42

No ale jak proponowali Amigę X5000 i nie wzięli to co zrobisz.
Widać tak mają że pracują dla szczytnej idei za darmo.
Trzeba to uszanować.
[#44] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@swinkamor12, post #43

Dokładnie, zwłaszcza że np. niektórzy developerzy od AmigaOS 4, X5000 jako rekompensatę za pracę przyjęli. Więc nie jest tak że ktoś dostaje ultimatum, typu albo pracujesz za free, albo wcale.
[#45] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@MUFA-amigaone-pl, post #44

Dokładnie, zwłaszcza że np. niektórzy developerzy od AmigaOS 4, X5000 jako rekompensatę za pracę przyjęli. Więc nie jest tak że ktoś dostaje ultimatum, typu albo pracujesz za free, albo wcale.

Przebrne przez wątki na EAB i sam wyrobie sobie zdanie na ten temat. Tak czy inaczej prawa do AmigaOS i innych wyżej wymienionych powinny być po stronie Hyperionu.
[#46] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@QkiZ, post #39

Dwa tygodnie przerwy w komentowaniu.
[#47] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@QkiZ, post #45

Prawa są od wielu lat po stronie Cloanto, nie wiem czemu miałyby by po stronie Hyperionu. Hyperion mógł nad nimi tylko pracować by wydać OS4.x. Prawa posiada także Macrosystem ale nie wiem czy o tym pamięta/używa.
[#48] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@michal_zukowski, post #36

Dobry model biznesowy. Nieprawdaż?


Znakomity wręcz. Chyba zostanę "bizmesmenem", zaraz dam ogłoszenie na giełdzie, ze szukam pracowników, tzn wolontariuszy.

[#49] Re: Hyperion Entertainment wycofuje rejestrację znaku "Amiga" i logo w USA.

@MUFA-amigaone-pl, post #44

Kto? bo pamietam gadke ze oferta byla ale nikt nie wział
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem