Komentowana treść: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów
[#31] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@_Skiba, post #28

Jedyne co sie Atari udało to bomby.
[#32] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@michal_zukowski, post #31

Znaczy się - oznaczenie błędów krytycznych szeregiem od 1 do 255 bomb na ekranie?
[#33] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@michal_zukowski, post #31

nie jedyne, bo ładne panie też OK Wystarczy se wygoglać: ariel rebel atari Lub bez "atari", bo ten set to akurat bardzo słaby, a pani ładna, to się marnuje w takich setach... hmmm... czyli Atari nawet ładną panią spierdzieliło. Ok, może jednak macie rację.
[#34] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@snajper, post #33

czyli Atari nawet ładną panią spierdzieliło.


Błąd ortograficzny, atari piszemy z małej litery!!! ZAWSZE!!
[#35] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@_Skiba, post #34

Nie przesadzasz z tym trollowaniem Atari (i częściowo - atarowców)?
[#36] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@recedent, post #35

w sumie zależy od kontekstu
I jak tak sobie czytam definicję:
"Atari – sytuacja w grze go, w której grupa kamieni ma tylko jeden oddech i może zostać zabita jednym ruchem przez przeciwnika"
- to tłumaczyłoby, dlaczego Atari (komputer) jest takie kiepskie. ;)
[#37] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@recedent, post #35

Moderator i redaktor forum Amigowego ppa.pl zwraca uwagę userowi tegoż forum, że za bardzo jedzie po atarowcach.... świat się k...a kończy!!
[#38] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@recedent, post #35

Szkoda ze Cie nie bylo na Rewindzie. Jakbys posluchal tego co mowil to wtedy dopiero moglbys powiedziec ze przesadza

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 17:40:37 przez Phibrizzo
[#39] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@Phibrizzo, post #38

brawo! brawo! brawo! Thanks
[#40] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@Phibrizzo, post #38

Haha ja byłem :) no i przytoczę tutaj mój osobisty pomysł i test odnośnie atari. Więc niedługo jesień i rozpocznie się sezon grzewczy, miałem w tym roku zmienić piec i całe CO z miałowca na ekogroszek lecz tego jeszcze nie uczyniłem i tutaj mój pomysł odnośnie atari, otóż skoro nie ma on wystarczającej mocy obliczeniowej/wydajnościowej (no dobra trochę więcej niż zero) to sprawdzę te atari (kilka sztuk) jaką mają moc/efektywność kaloryczną w miałowcu CO. Cały test oczywiście udostępnię w postaci fotek/video. Dla porównania użyję też odpowiednio ilościowo i wagowo miału 36Mj, ekogroszku 28Mj i może przetestuję z węglem kamiennym orzech/kostka.
[#41] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@superbonio, post #40

Z wielką chęcią obejrzę to na żywo OK
[#42] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@_Skiba, post #34

Błąd ortograficzny, atari piszemy z małej litery!!! ZAWSZE!!


Serio... ukryty
[#43] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@_Skiba, post #37

Zdecydowanie się kończy, poziom dyskusji na forum PPA był wyraźnie wyższy te około 15 lat temu

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 19:55:28 przez Jacques
[#44] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@Jacques, post #43

Momentami poziom przedszkola, niestety.
[#45] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@Drakon, post #44

Nie dyskryminujmy przedszkól.
[#46] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów
a tak juz calkiem powaznie ..

ranking calkiem sensowny OK
Pierwsze miejsce niestety zasluzone, Grzyby byly wszedzie.
Druga Amiga tez sie nalezalo ale jednak gdzies po drodze jakies Atari XL zdecydowanie powinno sie znalezc przed srApple II. Wtedy srapel byl niczym wrzod na d.... a czas pokazal, ze male Atari nie bylo takie zle pod wzgledem sprzetowym, tragiczni byli owczesni programisci Atari.
A ST powinno zajac zasluzone ostatnie miejsce w rankingu jako maszyna 32 bitowa konkurujaca z ZX Spectrum 48kb szeroki uśmiech
[#47] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@selur, post #46

Atari 8-bit: świetny komputer
C64: świetna konsola z klawiaturą
[#48] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@amikoksu, post #21

:)))
[#49] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@_Skiba, post #37

Moderator i redaktor forum Amigowego ppa.pl zwraca uwagę userowi tegoż forum, że za bardzo jedzie po atarowcach.... świat się k...a kończy!!


Świat się faktycznie kończy, albo raczej cofa. Cofa do czasów kiedy pryszczaci nastolatkowie, próbowali dogryzać ś.p. Krzysztofowi Kubeczko na łamach Top Secretu, czy wojowników z czasów gazetki Commodore & Amiga, głównie zresztą z uwagi na pierwszy człon tegoż tytułu.

Wiesz Amigowcy to najczęściej starzy pierdziele, dla których "Przyjaciółka" nie była pierwszym komputerem, a co było pierwszą maszynką, to można się dowiedzieć choćby z podcastów Radzika, gdzie na około 30 zaproszonych gości, tak ze 25 na pytanie od czego zaczynałeś odpowiadało Atari. I choćby z tej przyczyny, właśnie jak to podkreśliłeś na forum amigowym, trudno takimi żarcikami liczyć na poklask, raczej wręcz przeciwnie.

Poza tym to już nie lata 90-te, dziś każdy ma dostęp do internetu i może sobie po prostu poczytać o dorobku inżynierskim, takiego Jaya Minera, czy o podobnych ideach konstrukcyjnych między małym Atari a Amigą. Więc zbijanie się z tej fajnej maszynki ery 8 bit, w amiświecie po prostu nie przystoi.

Na zakończenie powiem tylko ATARI RULEZ i podsyłam fotkę, która wbrew pozorom wcale nie jest prowokacyjna
[#50] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@MUFA-amigaone-pl, post #49

No nie wiem, sposób w jaki tę "osiemsetkę" umieściłeś między nogami wydaje mi się dość prowokacyjny
[#51] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@MUFA-amigaone-pl, post #49

Wyczuwam sarkazm na tym zdjęciu. Na raz weszło przez okno?
[#52] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@recedent, post #50

No nie wiem, sposób w jaki tę "osiemsetkę" umieściłeś między nogami wydaje mi się dość prowokacyjny


żółta kartka
[#53] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@MUFA-amigaone-pl, post #49

Piękna fota, na głowie mogłeś jeszcze sobie postawić AmigaOne X1000. Pasowałaby idealnie! OK
[#54] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@_Skiba, post #53

Jednak Amiga na samej górze OK
[#55] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@_Skiba, post #28

Zdradzę Ci tajny sekret : trzeba podłączyć jeszcze monitor lub telewizor pomysł
[#56] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@XoR, post #55

szczęka opada! do atary się coś podłącza?

Thanks
[#57] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@MUFA-amigaone-pl, post #49

Podbijam:

[#58] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@michal_zukowski, post #57

Super fotka z tą dyskietką, bo Atari skończyło się na Falconie a Amiga klasyczna na Escomie.

Sad but true.

OK
[#59] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@_Skiba, post #53

Piękna fota, na głowie mogłeś jeszcze sobie postawić AmigaOne X1000. Pasowałaby idealnie!


Dzięki za opinie, pomyślę na przyszłość. W sumie w Bydgoszczy wydawaleś się fajnym amigowcem i równym gościem, w życiu nie podejżewałbym tutaj świara mającego jakieś fobie związane z małym Atari. Okazuje się jednak że fora internetowe bywają znacznie bardziej przydatne niż spotkania twarzą w twar. Cóż jeśli drwiny z Atari sprawiają że czujesz się lepiej, mogę tylko życzyć miłej zabawy.
[#60] Re: Amiga drugim najlepszym komputerem wszech czasów

@ingenic, post #13

Zgodność z x86 powoli znika. UEFI Class 3 nie wspiera CSM i możesz sobie zapomnieć o odpalaniu takich wynalazków jak FreeDOS. A x86_64 to już nie x86 tak jak Białoruś to nie Wielkie Księstwo Litewskie.

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 01:28:15 przez infboras
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem