Komentowana treść: AMIread No 1 - diskmag
[#1] Re: AMIread No 1 - diskmag
na Maku niestety nie działa :(
[#2] Re: AMIread No 1 - diskmag
Linux - sprawdzone, działa :)
Tylko po przełączeniu na pełen ekran pracuje w niewłaściwej rozdzielczości, ale to chyba wina tego że mam dwa monitory FullHD, jeszcze sprawdzę na jednym.
[#3] Re: AMIread No 1 - diskmag

@pepan, post #1

U mnie działa. A w ustawieniach systemu pozwoliłeś na uruchomienie aplikacji z poza Apple Store?
[#4] Re: AMIread No 1 - diskmag

@radzik, post #3

U mnie na najnowszym macOS Catalina też nie chce się odpalić. Mam kilkadziesiąt aplikacji spoza MacAppStore, odpowiednią opcje zaznaczoną w systemowych ustawieniach i pierwszy raz uruchamiam z menu kontekstowego (pozwalającego udzielić zezwolenia na odpalenie takiego programu). Niestety nie idzie.
[#5] Re: AMIread No 1 - diskmag

@MDW, post #4

Na Amigdze na OS 3.9 także nie działa. Brakuje jakiejś dziwacznej biblioteki (wg SnoopDos'a).
[#6] Re: AMIread No 1 - diskmag

@MDW, post #4

Dobra, moja wina, jest błąd w Hollywood (Designer). Jak wejdziesz w aplikację (show package contens) di katalogu Contens/MacOS i uruchomisz AMIread_Mac64 pójdzie.

Nie mam pojęcia czemu ta się stało, skoro wcześniej było lepiej. Niestety Hollywood ma swoje wady...

Wgram poprawkę na Aminet.
[#7] Re: AMIread No 1 - diskmag

@radzik, post #6

A nie lepiej podmienić całą paczkę?
[#8] Re: AMIread No 1 - diskmag
U mnie ciągle się nie uruchamia (10.13)
[#9] Re: AMIread No 1 - diskmag

@eastone, post #8

U mnie także się nie uruchamia :( (macOS 11.0)
[#10] Re: AMIread No 1 - diskmag

@eastone, post #8

Na coffinie odpala się wstępniak, przy próbie kliknięcia w coś z "górnej belki" wychodzi z siebie.
[#11] Re: AMIread No 1 - diskmag

@R-Tea, post #7

Wgrałem nowe archiwum na Aminet, ale nie zostało podmienione... więc pozostaje tylko z konsoli nadać prawa odczytu ręcznie:
chmod a+x Contents/MacOS/AMIread_Mac64
.

Czemu nie działa na Coffinie... developer widać mnie taki jak narzędzie, czyli raczej do d... W teorii powinno wszytko chodzi, nie są pluginy wymagane nic.
[#12] Re: AMIread No 1 - diskmag

@radzik, post #11

Dziaua :)
Dzięki @radzik i @Michał :)
[#13] Re: AMIread No 1 - diskmag

@radzik, post #11

Ok, puszczone na czysto bez żadnego dodatkowego audio w tle (imp) nie wychodzi z siebie. Jest koszmarnie wolno (muzyka Yerzmyeya się tnie) na wampirze ale działa.
[#14] Re: AMIread No 1 - diskmag

@fazior, post #13

Nie ukrywam, że moje umiejetność skazały mnie na Designer. A to ciągnie, że 68k musi być emulowane bo fizycznie istniejący sprzęt jest za słaby.
[#15] Re: AMIread No 1 - diskmag

@fazior, post #13

Na Aminet jest wersja 1.22, która powinna bez problemu uruchamiać się na Mac. Dodatkowo wersja amigowa powinna być szybsza.
[#16] Re: AMIread No 1 - diskmag

@radzik, post #15

To pierwszy w moim życiu program z Aminetu, który uruchomiłem na PC.

Działa dobrze.

Z uwag:
- Tekst jest wyjustowany, co nie wygląda najlepiej - są duże odstępy między słowami w niektórych linijkach,
- Przesuwanie tekstu: tekst czasami wychodzi poza widoczny obszar,
- Czy artykuły będą zawsze bazowały na opublikowanych wcześniej w Amidze NG?

Szkoda, że Hollywood Designer ma takie duże wymagania. Chętnie uruchomiłbym maga na mojej Amidze 1200, ale musiałaby powstać specjalna wersja.

W sumie nazwa "diskmag" zobowiązuje. Powinien to być mag dyskowy.

Uważam, że dobrze, że ludzie korzystają z możliwości takich Amigowych programów jak Hollywood Designer. OK

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 11:07:47 przez Hexmage960
[#17] Re: AMIread No 1 - diskmag

@Hexmage960, post #16

W sumie nazwa "diskmag" zobowiązuje. Powinien to być mag dyskowy.
Zmieni się nazwę na harddiskmag i znów wszystko się będzie zgadzało.
[#18] Re: AMIread No 1 - diskmag

@Krashan, post #17

Zgadza się. Poza tym czy ktoś mówił o jaki dysk chodzi? Może to był dysk ZIP 100MB, może dysk magnetooptyczny 230MB albo 600MB. CD to też dysk...
Bez zdefiniowania pojęć nie ma podstaw do czepiania się.
[#19] Re: AMIread No 1 - diskmag

@radzik, post #15

Ale jaja, w temacie MorphOSa jest... nie wiem jak to nazwać. :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem