Komentowana treść: Iris beta 94
[#1] Re: Iris beta 94
Zaktualizowałem i działa. Jednak ja nadal bardziej testuję Iris niż go używam. Ciągle mam pewne (niedestrukcyjne ale jednak) problemy z IMAP.

Gdy wysyłam do siebie mail to się wyśle ale w "Outgoing mail" ten mail zostaje. Nie widzę go też w "Sent" (na wszystkich urządzeniach). A po synchronizacji w skrzynce przychodzącej czasem mam 2 takie maile (chociaż na innych urządzeniach widzę, że jest 1). Gdy zamknę Iris i ponownie otworzę to jest już tylko jeden. Ale to w "Outgoing mail" mail zostaje i w "Sent" nadal nie ma.

Problem zapewne istnieje tylko u mnie (skrzynka amiga.pl, czyli neo.pl). Skrzynkę skonfigurowałem z takimi samymi parametrami jak w Mail na macOS i iOS.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 13:55:57 przez MDW
[#2] Re: Iris beta 94

@MDW, post #1

Dodam jeszcze, że pozostająca w "Outgoing Mail" po zamknięciu i ponownym uruchomieniu Iris wysyła się ponownie i stąd są podwójne, potrójne, poczwórne wiaodmości... W logach błędu nie widzę. Wiaodmość po prostu nie zapisuje się w "Sent".
[#3] Re: Iris beta 94

@MDW, post #1

Spróbuj uruchomić z shella z param trace i złap debug logi. Powinno pomóc w zdjagnozowaniu problemu...
[#4] Re: Iris beta 94

@Jacek Piszczek, post #3

To jest log z procesu wysłania maila po którym mail się wysłał ale nie został zapisany w Sent i został w "Outgoing mail". Jest tutaj coś naprowadzającego na przyczynę problemu?

>>> a011 STATUS INBOX.Sent (MESSAGES UNSEEN UIDNEXT UIDVALIDITY)
<<< * STATUS "INBOX.Sent" (MESSAGES 3198 UIDNEXT 4882 UIDVALIDITY 1018543767 UNSEEN 0)
<<< a011 OK STATUS Completed.
>>> Connecting to amiga.pl, port 465
>>> Beginning SSL/TLS handshake
>>> Getting peer certificates
<<< 220 Welcome to mail delivery server ESMTP
>>> EHLO powerbook_110
<<< 250-Welcome to mail delivery server
<<< 250-AUTH LOGIN PLAIN
<<< 250-AUTH=LOGIN PLAIN
<<< 250-PIPELINING
<<< 250 8BITMIME
>>> AUTH PLAIN
<<< 334
>>> {...SASL exchange: 32 bytes of data...}
<<< 235 ok, go ahead (#2.0.0)
>>> MAIL FROM:<mdw@amiga.pl>
>>> RCPT TO:<mdw@amiga.pl>
>>> DATA
<<< 250 ok
<<< 250 ok
<<< 354 go ahead
>>> {...878 bytes of data...}
>>> .
<<< 250 ok 1603026294 qp 14682
>>> QUIT
>>> Disconnecting
[#5] Re: Iris beta 94

@MDW, post #4

Niezbyt. To chyba nie jest cały log? Jest szansa na konto testowe w domenie?
[#6] Re: Iris beta 94

@Jacek Piszczek, post #5

To jest log od momentu naciśnięcia "Send" do zakończenia procesu wysyłania.
Niestety nie mam innego konta na neo.pl.
[#7] Re: Iris beta 94

@MDW, post #6

Z jakiegoś powodu Iris mógł źle skonifugować sobie to konto. Co w JSONie z ustawieniami jest w kluczu account.transport.handlesStore ? Btw proces wysyłania może trwać do minuty po samym wysłaniu emaila przez SMTP. Jeśli zamkniesz w tym czasie Iris, to spróbuje wysłać email ponownie.
[#8] Re: Iris beta 94

@Jacek Piszczek, post #7

W accounts.json jest:
"account.transport.handlesStore":"TransportDoesNotUploadToSent"
[#9] Re: Iris beta 94

@MDW, post #8

OK, w takim razie ten log jest bez sensu :) Możesz cały plik ustawień mi podesłać? np na iris at iris-morphos.com
[#10] Re: Iris beta 94
odpalal to ktos na Efice?
[#11] Re: Iris beta 94

@Valwit, post #10

niespakowane exe ma ponad 70mb, + system i liby. Nie da rady.
[#12] Re: Iris beta 94

@michal_zukowski, post #11

mialem procent nadzei ze efika sie znowu przyda. bo na g5 wiadomo - smiga
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem