Komentowana treść: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej
[#1] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej
No ciekawe. Coś nowego do wektorówki by się przydało, bo (świetny w swoim czasie) DrawStudio bardzo mocno nam się zestarzał, jest wolny i błaga o wielką aktualizację, a na nią nie ma szans.

Mam taki swój prywatny system certyfikacji, któremu poddaję większość programów. VectorInka wieczorem też poddam tej certyfikacji. szeroki uśmiech Jeżeli tylko nie dostanie oceny "crap" to już będzie dobrze.
[#2] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej

@MDW, post #1

Program nie jest zły - bawiłem się dziś nim chwilkę. Z tego co na szybko zauważyłem, minusy to: brak systemowego GUI typu pull-down menu i trochę trudne do rozkminienia na pierwszy rzut oka niektóre ikonki z toolbara. Ogólnie - jeśli Folio nie jest dla Ciebie "crapem" to ten program też nie będzie.

Co bym dodał: ficzery w stylu szybkiego przerzucenia obiektu w osi X/Y, ewentualnie szybkie obroty o 90 stopni w dowolną stronę. No i "must have" - przynajmniej dla mnie - w zakresie grafiki wektorowej to operacje typu boolean - łączenie kształtów, wycinanie jednego kształtu drugim, różnica, część wspólna...
[#3] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej

@recedent, post #2

Folio nie poddawałem certyfikacji, bo słyszałem, że to jest trona www, a nie program dla MorphOS. Nie certyfikuję stron www, bo to nie moja działka.
[#4] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej

@MDW, post #3

VectorInk to też "program napisany w oparciu o WebCore" ;)
[#5] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej

@Jacek Piszczek, post #4

Aaa. No to dzięki, od takich rzeczy mam Wayfarer. szeroki uśmiech
[#6] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej

@MDW, post #5

Niekoniecznie.

VectorInk features MorphOS-specific changes that will never find their way into the official MethodDraw code base. (...) if you think Method Draw is the same thing. Feel free to use it instead. But do not be surprised if it crashes your MorphOS machine sooner or later.

Można by się pewnie pokusić o porównanie VectorInka i Method Draw w dostępnych przeglądarkach. Wydaje mi się, że przewaga wydajnościowa będzie zawsze po stronie "pół/ćwierćnatywnej aplikacji" niż kodu otwieranego w przeglądarce.
[#7] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej

@recedent, post #6

Taka niby przeglądarka specjalizowana do jednej konkretnej strony na pewno jest dużo lżejsza i z braku innego softu może być nawet używalna. Paradoksalnie to nawet jest szybsze do DrawStudio (które na innym poziomie ale też jest emulowane).
Jednak sprawdzę. szeroki uśmiech
[#8] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej
Andre Siegel? Ten Andre? Zawsze myślałem, że on tylko grafikuje... przynajmniej tak go pamiętam z czasu, gdy pracowałem dla Genesi.
[#9] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej

@_arti, post #8

A no ten :)
[#10] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej

@_arti, post #8

Widocznie tak mu brakowało na MorphOSie narzędzia do "grafikowania", że postanowił je sobie (i innym) przygotować.
[#11] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej

@_arti, post #8

HTMLuje też - on się zajmuje morphos-team.net, zrobił wayfarer.icu, iris-morphos.com, etc.
[#12] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej
Ok, przetestowany - bardzo fajny :) i możliwość ręcznego dociągnięcia svg - super :)
ps. ładna ikonka :)
[#13] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej
Witam i mam pytanie:

Gdzie on się instaluje?

Po rozpakowaniu archiwum widzę ikonkę Installer. Po jej kliknięciu pojawia się okno. Coś się dzieje, po czym znika. I co dalej?

Nie potrafię tego namierzyć.
[#14] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej

@gilban, post #13

Leci do Sys:Applications.
[#15] Re: VectorInk - nowy program do grafiki wektorowej
Wczoraj ukazała się wersja 1.1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem