Komentowana treść: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży
[#1] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży
Sprajt chodzi i skacze po platformach (także ruchomych), omija cyklicznie przesuwające się sprajty, rozbija pociskami inne sprajty, zbiera jakieś sprajty. Przecież tego typu gier są tysiące, a w czasach powszechnej emulacji mamy do nich wszystkich nawet darmowy dostęp. Taka gra mogłaby powstać przez podmianę grafiki w SuperFrogu.

Skąd u tak kreatywnych osób tak niekreatywne podejście do produktu? Dlaczego kreatywność ogranicza się do stworzenia stosunkowo oryginalnej grafiki? Czy naprawdę nie da się wykombinować jakiegoś unikalnego elementu? Nie wymagam zupełnie oryginalnych pomysłów, bo jest to coraz trudniejsze. Chociaż na rynku gier indie nawet w dzisiejszych czasach trafiają się tak oryginalne pomysły, że głowę urywają.

A poza tym duże brawa za ukończenie produkcji. Wygląda zachęcająco. OK szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 14:32:37 przez MDW
[#2] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży

@MDW, post #1

Jak na AGA to grafika jest słaba. Mag jest za zielony i znika w tej zieleni. Wystarczyłoby dać głównemu bohaterowi trochę szarości i było by Ok. Ja jedynie co mogę się przyczepić to tylko do kolorystyki maga. Uwaga moja jest z tego co widziałem na filmikach.

Sprajt chodzi i skacze po platformach
.

Zawsze to coś innego od Super Żaby szeroki uśmiech
[#3] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży
Gra wyglada calkiem spoko. Ot taki przyzwoity sredniak. Dla mnie ekstremalnie nienaturalnie wyglada ten ruszajacy sie kapelusz...
[#4] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży

@Axi0maT, post #3

Kupiona wersja cyfrowa OK
[#5] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży
Tak z filmików to ładne tło z tyłu. Poza tym nie wygląda na nic specjalnego. Gdyby to było OCS/ECS to można by grafike pochwalic. No ale na plus że AGA wykorzystuje.
[#6] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży
W sumie ciekawe. Zastanawiam się czy gdybym miał 12 lat to czy bym się jarał.
[#7] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży

@nogorg, post #6

Może bym kupił dla dziecka jak podrośnie do kilku lat, dla siebie średnio - jakaś taka przesadna słodycz i dziecinność
[#8] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży
Gra jest bardzo podobna do Tin Toy Adventure tego samego autora. Platformówka w bajkowo-magicznym klimacie. Główny bohater Tin Toy też ma kapelusz, który "skacze" podczas poruszania się.
[#9] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży
Kupiłem, ale zachwycony nie jestem. Grafika mogłaby mieć więcej kolorów, choć przyznaję, że utrzymana w spójności z tematyką (7-8/10), muzyka - żenada, nakłada się na efekty tła, coś jest nie tak z jej głośnością w porównaniu z efektami (2/10). Płynna animacja - na plus (8/10), ale gameplay - trochę nie tego. Nieważne czy spotkam maleńką dżdżownicę czy większego muchomora muszę w niego naładować tyle samo czarodziejskich projectilesów. Skakanie pixel-perfect z timingiem co do setnej sekundy było dobre w latach 80-tych, ale w 90-tych było już tępione na każdy kroku. Rozumiem retro, ale nie do tego stopnia. Ogólnie na razie pierwsze wrażenia to 5/10.
[#10] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży

@mailman, post #9

Rzeczywiście gra średnia, ale nie zła. Te wymagania pixel perfect widać już na samym początku - pierwszą dżdżownicę po lewej od domku z którego się startuje da się zabić naskakując.

A tak jako ciekawostka, wersja na dyskietkach nie jest już dostępna.
[#11] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży

@Solo Kazuki, post #10

Niestety już czas na edycję się skończył, więc sam sobie odpowiadam. Jak jest możliwość prosił bym o dodanie do wcześniejszego komentarza.

Autor gry potwierdził, że sprzedały się wszystkie ze 105 kopii na dyskietkach. Na dodatek partia wersji na USB też już jest sprzedana w około 50%.
[#12] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży

@mailman, post #9

Akurat nie kupiłem, wystarczyło mi obejrzenie streamu Amiga Billa z tą grą. Lubię platformówki, ale nie w takim klimacie dla sześciolatków.
[#13] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży

@Krashan, post #12

To przez brak używania narkotyków w młodości. Można nadrobić... czarodziej
[#14] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży
Przyzwoita gra, a jak na dzisiejsze realia to gra jedna z ładniejszych ostatnich lat.
[#15] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży

@amikoksu, post #14

Od dzisiaj wersji na CD32

[#16] Re: "Wiz: Quest for the Magic Lantern" w sprzedaży

@vojo, post #15

Mogli podnieść trochę cenę i dać Tracki Audio dla Cd32, oczywiście pod warunkiem współpracy z przyzwoitym muzykiem ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 18:37:22 przez BULI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem