Komentowana treść: Tristam Island wydana
[#1] Re: Tristam Island wydana
Wizyta na stronie z listą platform na które wydano grę unaocznia interesująca różnicę. Gdy na większość platform gra zajmuje kilobajty, na najpopularniejsze systemy: Linux, Windows, MacOS zajmuje po 70MB.
[#2] Re: Tristam Island wydana

@Mario, post #1

Ponieważ to ten sam kod i framework - który sam "waży" odpowiednio dużo. Tak, czy inaczej fajnie, że tyle tych platform jest :)
[#3] Re: Tristam Island wydana

@Mario, post #1

Dzisiaj aplikacja do notatek na systemach dla urządzeń przenośnych potrafi zajmować 250MB. 50 razy tyle ile ważył soft na którym modelowano i renderowano np. film Toy Story. :) I wcale nie uważam, że to wszystko nadal powinno ważyć kilobajty. Ale czasem to jest przesada.
[#4] Re: Tristam Island wydana

@MDW, post #3

MDW, można postawić pytanie czy jest jakiś limit? .. czy za 10 lat Notatnik nie będzie zajmował np 2.5 GB ... bo będzie miał w sobie "wszystkie" frameworki Javowe, tak na wszelki wypadek ... ehhh
[#5] Re: Tristam Island wydana

@MDW, post #3

Tak się kreuje rynek sprzętu.
Windowsy gdyby odchudzić z dziwnych gigabajtów,
zajmowałyby może ciut więcej miejsca od MorphOS-a..
[#6] Re: Tristam Island wydana

@WojtekX, post #5

Może autor gry mógłby dorzucić do obsługiwanych systemów także Kindle (Keyboard) i inne czytniki książek, bo to jest wymarzone środowisko dla gier tekstowych, paragrafowych, visual novel etc. Bardzo fajnie, że są wersje na różne systemy (i będą fizyczne boxy), ale nie wiem czy realnie ktoś na serio będzie odpalał swoją Ami czy Spectruma, żeby pograć w grę tekstową, nawet bardzo dobrą, a już czytnik ebooków, starą nie-smart komórkę (jak z takiej korzysta, bo są tacy ludzie) to już bardziej, nie wspominając o wierszu poleceń np. przez SSH jak sobie coś grzebie zdalnie.

Swoją drogą to ciekawy patent na pomysł, żeby nauczyć się podstaw programowania na kilka retro-platform - zrobić taką grę tekstową (albo nawet z jakąś szczątkową grafiką i dźwiękiem) i może np. wewnętrznym playerem muzyczek do niego, i to w sposób maksymalnie zoptymalizowany obliczeniowo i pamięciowo na daną platformę, dodatkowo dla ambitnych można sobie samemu zaimplementować jakiś rodzaj parsera, żeby nie korzystać z gotowca.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem