Komentarze do artykułu: Simon the Sorcerer II

[#1] Re: Simon the Sorcerer II
Po 10 latach(!) od kupienia Simona II nadszedł w końcu czas na zagranie. Gra jest świetna, bez patosu, że ratujemy świat, ale komediowa ze świetnym dialogami. Grafika rewelacyjna - szczegółowa i kolorowa, z mnóstwem animacji. Brak muzyki w amigowej wersji początkowo był rozczarowujący, ale szybko się o tym zapomina.
W grze brakowało mi jednej rzeczy - zmiany kursora w np. strzałkę po najechaniu na drzwi do jakiegoś pomieszczenia, dzięki czemu wiadomo, że można tam wejść (część drzwi w grze to tylko dekoracja).
Niektóre zagadki są dość abstrakcyjne, np. chłopiec prosi nas o balon, którego nie może dosięgnąć. Rozwiązanie wydaje się proste - skorzystać z opcji "weź" balon, a potem "użyj" lub "daj" balon chłopcu. Sposób ten jednak nie działa, trzeba od razu skorzystać z opcji "daj".
Podczas gry solution przyda się więc na pewno.
[#2] Re: Simon the Sorcerer II

@PopoCop, post #1

Przeszedłem na PC coś około 2000 roku - fajna gra.
[#3] Re: Simon the Sorcerer II
Na fali osobistych przypominajek odkopałem sobie dzisiaj Szymka II. Tak się złożyło, że zaraz potem bawiłem się ScummVM AGA 1.5 i z ciekawości odpaliłem w/w gierkę na tym silniku, korzystając z plików amigowej wersji. Ku mojemu zaskoczeniu zaczęła grać muzyka. Czyli dźwięk w samych danych jest, tylko odpowiedzialni za ami port na CD chyba nie mogli sobie poradzić z jego odtworzeniem.

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 00:04:14 przez kempy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem