Komentowana treść: MorphOS 3.15
[#1] Re: MorphOS 3.15
Super! Dzięki! 😁
[#2] Re: MorphOS 3.15
Wersja ewidentnie poprawkowa. Może ze mną jest coś nie tak ale na stare lata coraz bardziej takie lubię. Nie znaczy to, że nie lubię gdy dochodza nowinki. Po prostu jeszcze bardziej lubię poprawione nowinki od pierwszych wersji.

No ale aktualizacja PowerBooka przez pendive USB przeszła bez jakichkolwiek problemów. To wszystko zostało przez lata już tak dopracowane, że nawet mi przez myśl nie przechodzi jakikolwiek strach przed aktualizacją. Poza tym zawsze mam pełen backup z wczoraj na backupowym dysku USB. Ufam ale i się zabezpieczam.
[#3] Re: MorphOS 3.15

@MDW, post #2

Wersja poprawkowa, ale echo prac nad Wayfarerem czyli keszowanie certów do https przyspiesza Odyssey więc warto zainstalować, jak się jeszcze korzysta z Odyssey bo po prostu operacje sieciowe są szybsze.
[#4] Re: MorphOS 3.15

@michal_zukowski, post #3

Odyssey oczywiście mam ale nie pamiętam kiedy ostatnio używałem. Pomimo tego, że uruchamia się wielokrotnie szybciej to jednak wolę używac Wayfarer, bo tam czuć, że strony nie patrzą na mnie jakoś dziwnie gdy je odwiedzam. Zdecydowanie czuć, że jest to wszystko bardziej na czasie i wygląda tak jak w normalnym świecie.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 16:25:06 przez MDW
[#5] Re: MorphOS 3.15
W nowy rok z nową wersją, dzięki! OK
[#6] Re: MorphOS 3.15
Koniec roku i same dobre newsy.

Pytanie techniczne: czy w WBStartupie nadal konieczny jest IxEmulFotFix?
[#7] Re: MorphOS 3.15

@MDW, post #2

No ale aktualizacja PowerBooka przez pendive USB przeszła bez jakichkolwiek problemów. To wszystko zostało przez lata już tak dopracowane, że nawet mi przez myśl nie przechodzi jakikolwiek strach przed aktualizacją.

No może spróbuję jeszcze ten jeden raz z pendrivem...

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 19:35:12 przez Bohun
[#8] Re: MorphOS 3.15

@Bohun, post #7

No faktycznie. Bułka z masłem
[#9] Re: MorphOS 3.15

@MDW, post #2

Wreszcie i ja miałem okazję sprawdzić jak działa ta aktualizacja przez pendrive, faktycznie bardzo sprawnie i wygodnie.
Przy okazji, dziękuję całemu MorphOS team za taką niespodziankę na koniec tego powalonego roku, i życzę zdrówka!

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 13:34:30 przez luk
[#10] Re: MorphOS 3.15
Fajnie. Ale mam problem z aktualizacją z obrazu iso. Ostatni raz instalowałem mosa właśnie z obrazu zamontowanego w systemie. Ale czasem zdarzało się, że instalator burzył się o wersję zainstalowanego wcześniej systemu. Tak mam i teraz. Informacja, że nie można zainstalować aktualizacji bo najpierw muszę wrócić do wersji 3.13 jest trochę irytująca. Dlaczego tak się dzieje? Więc na piechotę przegrałem pliki do katalogu boot oraz cały katalog moprhos i mam wrażenie, że pracuje jakoś nie tak. Z OF nie mogę zabotować mini bo klawiaturę mam bezprzewodową.
[#11] Re: MorphOS 3.15

@Pero, post #10

Instalator wymaga boot.img z wlasciwej wersji wiec teoretycznie mozesz podegrac boot.img do BOOT:, zresetować i jak sie uda wczytać MorphOSa to instalacja z obrazu normalnie pojdzie. Jak sie nie uda wczytac MorphOsa to jesteś w Polsce.
[#12] Re: MorphOS 3.15

@michal_zukowski, post #11

No to teraz tylko czekać na wersję 3.16 jak będzie poprawiony stos TCP.

I przy okazji kto za niego odpowiada? Żebym mógł prośbę napisać do tej osoby.

Bo jak już wcześniej pisałem prędkość pobierania w mini maku jest 10 Mbit. Choć wbudowana karta sieciowa (RJ45) ma prędkość 10/100. I jak wcześniej napisałem do Jacka Piszczka to mi odpisał że trzeba napisać nowy stos TCP, żeby szybciej było.
[#13] Re: MorphOS 3.15

@Pero, post #10

Z OF nie mogę zabotować mini bo klawiaturę mam bezprzewodową.


Mam też bezprzewodową (klucz USB) i da się, chociaż walka jest - nie za każdym razem się udaje. Raczej raz na kilka prób - trzeba w odpowiednim momencie wcisnąć kombinację. Jak masz ledy w klawiaturze to zdaje się zaraz po ich mignięciu/zaświeceniu. Ja nie mam więc cisnę na czuja... czasem kilka razy wciskam.
[#14] Re: MorphOS 3.15

@michal_zukowski, post #11

Wrzuciłem wszystko z iso co należy do katalogu boot. Czyli wersje są prawidłowe.
[#15] Re: MorphOS 3.15

@ede, post #13

Nigdy nie zadziałało. Zestaw z logitecha.
[#16] Re: MorphOS 3.15

@Pero, post #15

No łatwo nie jest, też mam logitech, ew. upewnij się czy na pewno dobrą kombinację wciskasz - tu nie podpowiem, zapominam ciągle jak to ma być. Jak tylko wyjdę z jacuzzi to sprawdzę jaki model logitecha mam, akurat pudełko się tu gdzieś przewala.

Ps. Ja, jeszcze mi się przypomniało, to jakoś tak jeden klawisz po drugim dokładam, tylko
szybko tak i chyba najpierw czekam/nasłuchuję dźwięku przemielenia napędu CD (chociaż ostatnio bez płyty w środku bo nie czyta mi)
[#17] Re: MorphOS 3.15

@Pero, post #15

Ligitech MK220
[#18] Re: MorphOS 3.15

@ede, post #17

To samo. Kombinację klawiszy znam. Ale problemem
jest niemożliwa instalacja z iso. Dlaczego czasem działa a czasem nie.
[#19] Re: MorphOS 3.15

@ede, post #16

U mnie też bezprzewodowa, i to taka która działa na kilku kompach jednocześnie (z MorphOS oczywiście przez czujnik USB, z drugim kompem prze BT), zero problemów z wejściem do OF. Tak jak pisałem wcześniej, zrobiłem aktualizacje przez pendrive i polecam każdemu, a jeśli mimo wszystko jest problem z klawiaturą bezprzewodową i wejściem do OF to nie zaszkodzi mieć gdzieś awaryjnie klawiaturę z kablem właśnie po to. Tak naprawdę, to sam już miałem taką wyciągać i podpinać, bo przecież bezprzewodowa nie zadziała, ale stwierdziłem, że nie zaszkodzi spróbować i okazało się, że działa! :)
[#20] Re: MorphOS 3.15

@luk, post #19

No tak, ale dalej nie wiem co za problem iso?
[#21] Re: MorphOS 3.15
juhu!
[#22] Re: MorphOS 3.15
Jakby ktoś miał problem ze SCANdalem to na dniach mam nadzieję wypuścić poprawkę dla niedziałających skanerów.
[#23] Re: MorphOS 3.15

@michal_zukowski, post #22

W postaci 3.16 czy osobnego fixa?
[#24] Re: MorphOS 3.15

@recedent, post #23

Osobny hotfix, będą wypuszczone nowe sterowniki do skanerów.Niestety zmiana w jednym miejscu systemu spowodowała, że część sterowników przestała poprawnie działać, a ja nie miałem czasu tego ogarnąć. Co gorsza jak się zabierałem do ogarniania o się okazywało, że jednak u mnie to działa ok.
[#25] Re: MorphOS 3.15

@MDW, post #4

@ MDW
Technologicznie suuuuper, ale look&feel, a także parę "ficzerów" Wayfarer sprawiły, że używam jednak Odyssey, bo Wayfarer jest okropny.
[#26] Re: MorphOS 3.15

@R-Tea, post #25

Ja jakoś strasznie po stronach nie chodzę (bo raczej unikam wieści z tego irytującego świata) na wszystkich platformach. No a pod MOSem zwłaszcza. Ale gdy np. coś się klepie we FlowStudio to jednak odpalam Wayfarer żeby czegoś poszukać, bo mam znacznie większą pewność, że po kliknięciu w wynik wyszukania zobaczę czytelną stronę. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 22:00:31 przez MDW
[#27] Re: MorphOS 3.15
Spieszę donieść, że Radeon X1950GT znowu działa u mnie na MorphOSie. Z duszą na ramieniu podmieniłem kartę z tego obmierzłego Radka 9600XT i wygląda na to że już wszystko jest w porządku. Oczywiście będę jeszcze testował, ale poprzednia wersja nie chciała nawet się uruchomić z tą grafiką, więc...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem