Komentowana treść: AMOS Professional AGA - kod źródłówy
[#1] Re: AMOS Professional AGA - kod źródłówy
Czy Amosa da się zmusić do współpracy z GFX? Czy taka wersja byłaby ciekawa?
[#2] Re: AMOS Professional AGA - kod źródłówy

@KM_Ender, post #1

Czy Amosa da się zmusić do współpracy z GFX?


Amos ma funkcje do używania bibliotek, otwierania, wywoływania funkcji itd., więc może i by się dało, ale sam edytor i tak działa tylko w PAL.

Czy taka wersja byłaby ciekawa?


Musiałaby być chyba napisana od nowa. Gdyby powstała, to wtedy można by dopiero stwierdzić czy jest ciekawa czy nie...
[#3] Re: AMOS Professional AGA - kod źródłówy

@karolb, post #2

O ile mnie pamięć nie zawodzi to jakieś plany są. Po prostu autor chce zrobić tak, że będą odrębne biblioteki amos.library pod OCS/ECS, AGA, RTG i exek sam sobie sprawdzi na czym hula system i odpali odpowiednie libsy dla używanego systemu graficznego.
[#4] Re: AMOS Professional AGA - kod źródłówy

@karolb, post #2

To znaczy - ja myślę że ktoś musiał by właśnie zrobić nowy kompilator wraz z edytorem, który by wykorzystywał język programowania z AMOS'a. Tak jak kiedyś był pod Windows Delphi czy Visual Basic.
[#5] Re: AMOS Professional AGA - kod źródłówy
Gdyby była możliwość wysłania tego newsa do MDW z 1995 roku to podskoczyłby z radości na 100 metrów. Ale gdybym go wysłał do 1997 roku to już by go zignorował.
[#6] Re: AMOS Professional AGA - kod źródłówy

@MDW, post #5

Pechowy Prezent AGA? hihi
[#7] Re: AMOS Professional AGA - kod źródłówy

@gilban, post #4

Hmmm https://www.aoz.studio/ znaczy sie, juz nie na Amige
[#8] Re: AMOS Professional AGA - kod źródłówy

@pong777, post #3

O ile mnie pamięć nie zawodzi to jakieś plany są


Jeśli chodzi o GFX to tylko konkretnie o układ SAGA z Vampire
[#9] Re: AMOS Professional AGA - kod źródłówy

@stefkos, post #7

A no jest. Faktycznie.
[#10] Re: AMOS Professional AGA - kod źródłówy

@gilban, post #9

Hello all.

The main problem to makes Amos Professional being compatible with non planar chipsets is Blitter... It may requires more changes to the engine than the ones I'm doing to support AGA/SAGA. ( Amos do direct blitter calls.It does not uses OS for the bobs/icons get/draw methods.

But technically, with the changes I'm doing, the work to makes an RTG version of Amos Professional should be easier because all graphic dependant methods will be in the AMOS***.library so it may be possible to add detection of RTG at startup and open a RTG version of the AmosProfessionalUnity***.library that will be developed for.

But at this point, I promise nothing. I prefer concentrate on finalizing AGA and add SAGA to the new way of working of Amos Professional I've created.

Regards,
AmiDARK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem