Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #32 (Podsumowanie roku 2020)
[#1] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #32 (Podsumowanie roku 2020)
Słuchałem jednym uchem więc mogłem pominąć? Czy chłopaki wspomnieli na krachu na rynku klasyków związanego z brakiem procesorów 060 bo jak dla mnie to najważniejsza wiadomość 2020 dla klasyków wskazująca, że klasyk musi pójsc drogą procesorów w FPGA.
[#2] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #32 (Podsumowanie roku 2020)

@michal_zukowski, post #1

problem braku 060 to problem nadmuchany. 060 sa, troche drozsze niz wczesniej, ale sa bez problemu.

problem widze wciaz w braku kart, do ktorych te 060 moge wsadzic.

kolejny problem, ze chcac alternatywe - v2 to na to tez juz czekam z pol roku i jakos nie ma nawet sygnalu bym sie mial dopchac wreszcie (pomijam fakt, ze nie jest to jeszcze ta kompatybilnosc, ktora bym chcial i v2 nie zastapi mi 060, na ktorej chce moc ogladac wszystkie dema)
[#3] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #32 (Podsumowanie roku 2020)

@juen, post #2

Nie, nie jest nadmuchany 060 kosztują więcej niż 1200zł, 3 lata temu kosztowały ~600zł. Akurat karty są dostępne bo A3660 można kupić od ręki.
[#4] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #32 (Podsumowanie roku 2020)

@michal_zukowski, post #3

nie kosztuja, ja juz mam ich lacznie 12 i kazda kosztowala duzo duzo mniej niz piszesz. kupilem je wszystkie w przeciagu jednego miesiaca i kazda kosztowala w sumie podobnie jak rok temu. po prostu od powtarzania, ze cos jest drogie a nie sprawdzajac i nie kupujac tego samemu to cena wcale nie urosnie :)

chcialem 060 to mam bez problemu, chce je w cos wlozyc - problem, ani apollo do przerobek, ani warpa ani nic innego...

ps: nie mam a3000. z duzych amiga mam tylko a1000 i a2000

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 10:59:02 przez juen
[#5] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #32 (Podsumowanie roku 2020)

@juen, post #4

masz rev6 za 600zł?
[#6] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #32 (Podsumowanie roku 2020)

@michal_zukowski, post #5

no tak jak mowie, niewiele drozsze sa. ale roznica 100zl wiecej to nie taka roznica, zeby ubolewac. wciaz karty sa duze drozsze, pomijajac fakt, ze ich nie ma :)
[#7] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #32 (Podsumowanie roku 2020)

@juen, post #6

Ok, po prostu widziałem oferty na Amibayu i Allegro i się lekko zdziwiłem.
[#8] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #32 (Podsumowanie roku 2020)

@michal_zukowski, post #7

no nie dziwie sie, ze sie zdziwiles, dlatego chcialem troche naprostowac temat, ze jak juz ktos potrzebuje naprawde i bedzie szukal to znajdzie taniej. a tak to mozna powtarzac ze sa drogie i coz, zarabiac na tym :)

a ja potrzebuje kart do tych 060 i szukam i nie ma
[#9] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #32 (Podsumowanie roku 2020)

@juen, post #8

Ja szukam tańszych Bigfootów K1 i też nie ma :(

W sumie chłopaki o rozwoju ppc w klasykach też chyba nie mówili.
[#10] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #32 (Podsumowanie roku 2020)

@juen, post #4

Sprzedaj jedną 😉.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem