Komentowana treść: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży
[#1] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży
super tema !
OK
[#2] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Dorian3d, post #1

Fajnie że powstaje tyle nowego sprzetu. Czekam na coś z lepszym prockiem może być nawet 68ec020/030
[#3] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży
Fajne ficzery (choć korzystałbym tylko z MapROM), ale 600 zl za rozszerzenie pamięci 11MB jednak przekracza psychiczną granicę
[#4] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Jacques, post #3

W komplecie jest też moduł LAN z czytnikiem mSD na SPI.
[#5] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@pong777, post #4

Co powoduje, że PCMCIA przestaje być potrzebna, bo masz i sieć i wymianę danych innym medium Pomyśl, poanalizuj, a może jednak cena nie okaże się taka kosmiczna

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 18:30:13 przez Mandi
[#6] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Mandi, post #5

Miałem i mam sieć po PCMCIA i przenoszenie softu z FAT95 w bardzo w amigowym stylu, nie potrzeba tutaj akurat uszczęśliwiania na siłę czy wyprowadzania dodatkowych złącz Gdyby była na karcie prawdziwa 020 szybsza od oryginalnej, byłbym zainteresowany, 600 zł za ten hardware nawet z wodotryskami... No nie gwizdanie
[#7] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Jacques, post #6

Będzie opcja tańsza bez modułu LAN/mSD.
Nie zapominajmy o prowizji znanego portalu aukcyjnego która już wynosi 10% a ma wzrosnąć do 15%. Dlatego dystrybucja przez giełdę PPA jest odpowiednio tańsza. Karta będzie także w Retroami niebawem gdzie ceny będą zbliżone bądź identyczne i nie jest to spisek dystrybutorów sztucznie zawyżających ceny.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 00:56:19 przez pong777
[#8] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@pong777, post #7

Będzie opcja tańsza bez modułu LAN/mSD.

No i fajnie. Chcę kupić RAM do mojej A1200 ale 600 zł to trochę za dużo. "Stówka" więcej i mam kartę ACA1221lc a ta posiada szybszy CPU, a LAN mi w A1200 nie potrzebny ,
[#9] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@trOLLO, post #8

400 zł za samo rozszerzenie pamięci z zegarem to już by była fajna cena. Tylko jaki to jest koszt produkcji.
[#10] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Jacques, post #6

Nie na siłę, bo nikt do niczego nie zmusza. Ale jeśli nie chcesz ograniczać wielkości dostępnego FAST-u by połączyć się z siecią czy przenieść danych, to niestety PCMCIA i 8MB Fast odpada. A tutaj masz i 11.5 Fast, i przenoszenie danych i jednocześnie LAN, bez konieczności wyłączania części pamięci czy zmieniania kart w PCMCIA, PCMCIA w ogóle przestajesz używać, a nic nie musisz ciąć, z tyłu obudowy w A1200 masz takie wyjmowane okienko, nawet sobie możesz druknąć odpowiednią ramkę by tam umieścić złącze RJ45 i MicroSD. I nadal będziesz przenosił przy użyciu FAT95, tylko kartą MicroSD a nie CF.

Ale malkontentom nikt nigdy nie dogodzi i znajdą 1000 powodów dlaczego to im nie pasuje, zatem narzekajcie i wymyślajcie dalej.
[#11] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Mandi, post #10

Nie na siłę, bo nikt do niczego nie zmusza. (...) Ale malkontentom nikt nigdy nie dogodzi i znajdą 1000 powodów dlaczego to im nie pasuje, zatem narzekajcie i wymyślajcie dalej.


No brawo, Kapitanie Oczywisty. Oferta jest publiczna, rynek również, jako użytkownik zainteresowany lub nie, każdy może skomentować dlaczego jest zainteresowany lub nie jest, rzeczowo i na temat jakie ma wizje, oczekiwania czy odczucia co do produktu, może to pozwoli konstruktorom wyciągnąć wnioski lub utwierdzić się w słuszności konstrukcji i oferty.
Peany albo nic? Daj spokój.
Sam jesteś malkontentem, komentuj ofertę, jeśli do Ciebie bardzo przemawia, a nie feedback kogoś innego, dodatkowo w tak zgryźliwy i atakujący sposób.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 16:22:06 przez Jacques
[#12] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Jacques, post #11

Widzę celowe wycięcie niemal całego komentarza, za to zostawione jedynie co Tobie wygodne do dopasowania do swojej teorii co do moich komentarzy. Zatem EOT.
[#13] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Mandi, post #12

Tak, celowe, ponieważ ustosunkowałem się do tego co było prowokujące, reszta to Twój pogląd na przenoszenie danych czy sieć, z którym nie zamierzam polemizować, ja mam swój, o którym pisałem jeszcze wcześniej. Rynek zweryfikuje ofertę jak każdą inną i tyle. EOT OK

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 16:47:32 przez Jacques
[#14] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Mandi, post #12

Wygodną teorię to dorobiłeś sobie ty, po czym strzeliłeś focha i podwinąłeś jajeczka komunikując EOT. Kolega odniósł się do części twojego komentarza, która nie jest opinią produktu, a zgryźliwą krytyką ludzi, którzy nie podzielają twojego zdania na temat ceny, cytowanie reszty twojego komentarza było offtopem. Polecam zapoznać się z terminem malkontent zanim go użyjesz ponownie.
[#15] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@WyciorX, post #14

Proszę bardzo: https://sjp.pwn.pl/sjp/malkontent;2480876.html

I teraz poczytaj wypowiedzi pod ostatnimi newsami, postami na forum (ot chociażby wątek o płycie XTD)... I zobacz ile komentarzy podchodzi pod tę definicję. Nieważne co zostanie zrobione, są osoby co zawsze manifestują swoje niezadowolenie (nawet w wątku o Warp wystarczy poczytać). Po prostu osobom cokolwiek robiącym odechciewa się robić cokolwiek jak widzą takie komentarze. Nie wierzysz? Popytaj twórców czemu na PPA przestali się udzielać.

Zatem kolego dalej agresywnie wszczynaj g...oburze nie wywołany do tablicy, szczególnie jak osoby mające różnicę zdań już dawno sobie wyjaśniły co i jak i dały sobie spokój, a nagle pojawia się ON, WyciorX, i zaczyna....

nie karmić trolla!
[#16] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Mandi, post #15

Warp jest super i ma wielkie możliwości, ja sam czekam na swoją kartę.
To rozszerzenie daje promil możliwości Warpa za moim zdaniem zbyt wyraźny procent jego ceny, nie wytrzymuje też za bardzo porównań z "tanimi" kartami z 020.
To nie ma nic wspólnego z malkontenctwem, tylko chłodną oceną.
Nie ma co do tego podchodzić emocjonalnie, rynek zweryfikuje ofertę, a do autora należy wybór czy się zniechęci, czy wróci z innym produktem lub ceną.
Rozdawanie epitetów typu "malkontent" za cokolwiek innego niż zachwyt, osobiście uważam za prymitywne i prowokujące, niepotrzebne "szeryfowanie" w obronie nie swojej sprawy.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 23:23:56 przez Jacques
[#17] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Jacques, post #16

Dyskusja zbacza mocno z tematu newsa - zatem proponuję dyskusję w na forum w dziale pręgież - stosowny wątek zapoczątkowany tutaj.
[#18] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@Jacques, post #16

Warp jest super i ma wielkie możliwości, ja sam czekam na swoją kartę.
To rozszerzenie daje promil możliwości Warpa za moim zdaniem zbyt wyraźny procent jego ceny, nie wytrzymuje też za bardzo porównań z "tanimi" kartami z 020.

Nikt nikogo nie zmusza do kupowania rozszerzenia ram czy też "długiego" czekania na super wypasioną kartę turbo.
To jest zwykły ram do A1200 z możliwością użycia karty microSD do wymiany danych i prostej sieciówki.
Tyle mam do napisania jako twórca tego rozwiązania sprzętowego oraz oprogramowania i sterowników do niego.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 13:45:41 przez spidi
[#19] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@spidi, post #18

możliwością użycia karty microSD do wymiany danych

Mam pytanie :) Jak wygląda przenoszenie danych ? trzeba używać jakiegoś sterownika w stylu CF0, czy może karta ma oprogramowanie i sama rozpozna włożoną kartę microSD
[#20] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@trOLLO, post #19

Jak wygląda przenoszenie danych ? trzeba używać jakiegoś sterownika w stylu CF0, czy może karta ma oprogramowanie i sama rozpozna włożoną kartę microSD

Obecnie jest obsługiwany system FAT i trwają prace nad dodaniem obsługi kart SD sformatowanych w amigowych filesystemach.
Używanie wygląda tak, że wkładasz kartę do gniazda SD i z menu Workbencha wybierasz opcję zamontowania karty.
[#21] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży
Czyli slot SD służy tylko do wymiany danych tak jak USB czy stacja dyskietek ? Nie będzie działać jako dysk twardy ?
[#22] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@ViruS, post #21

Czyli slot SD służy tylko do wymiany danych tak jak USB czy stacja dyskietek ? Nie będzie działać jako dysk twardy ?

W tej chwili tak. Sterownik jeszcze nie obsługuje startu przez system.
[#23] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@spidi, post #22

Czyli docelowo opcja taka będzie dostępna.
[#24] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@ViruS, post #23

OK. moge sie wypowiedziec, bo jestem przeszczesliwym posiadaczem Wichra 1211 razem z modulem sieciowym i sd.

Jestem wniebowziety wykonaniem, super instalacja modulu w miejsce pod flopem. Wymiana danych na karcie sd z fat32. Internet na kabelku czyli tak jak lubie i od razu zwolnila mi sie droga jak na obecne czasy sieciowka pcmcia. Jesli chcecie Amigi do pobawienia sie IMPem i WHDLoad to w zasadzie wszystko co potrzebujecie.

Dobra robota!

a teraz 040 Spidi :P
[#25] Re: Karta Wicher 1211 dostępna w sprzedaży

@juen, post #24

Ja mogę nawet jakieś 040-tki podwieź lub podesłać do testów i palenia w prototypach :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem