Komentowana treść: ZitaFTP 1.18 (prerelease)
[#1] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)
A więc MorphOS ma Jacka Piszczka. A AmigaOS 4 ma Hansa de Ruitera.
[#2] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@Hexmage960, post #1

A klasyk ma Ciebie.
[#3] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@Hexmage960, post #1

Jacek za soft nie pobiera kasy.
[#4] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@deez, post #3

Ja nie wiem, czemu wskazywać na jakąkolwiek przewagę jednego dewelopera nad drugim. To są po prostu wiodący deweloperzy z obu systemów - którymi te systemy mogą się pochwalić.

Jacek też przecież pobiera wynagrodzenie za swoją pracę, tylko w inny sposób.
[#5] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@Hexmage960, post #4

Pobiera nie jest rowne kaze sobie placic. Oczywiscie nie trzeba kupowac programow ktore Hans robi no i nie bede pisal ze jest slabym programista bo tak nie jest. Kwestia jest tylko tego ile tak naprawde napisal by programow pod AmigaOS gdyby nikt mu nie placil (za sterowniki pobiera przeciez pensje).
[#6] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@stefkos, post #5

No więc uważam, że model zarobkowy obu Panów choć nieco się różni - jest podobny. Hans de Ruiter sprzedaje licencje dla osób, które po 30-dniowym okresie próbnym zdecydują się na zakup programu. Jacek Piszczek z kolei podejmuje pracę dopiero po uzyskaniu odpowiedniej kwoty w przedpłacie.

Poza tym nie wiedziałem, albo zapomniałem, że Hans de Ruiter pobiera pensję za sterowniki do kart graficznych, ale to już sprawa jego pracodawców, którzy go zatrudnili do tej roli, a nie są to użytkownicy.

Ja myślę, że tylko trzeba się cieszyć, że systemy Amiga NG mają takich deweloperów.
[#7] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@Hexmage960, post #6

Oczywiscie nalezy sie cieszyc i cieszymy sie z tego.
EEee serio, podejmuje prace po uzyskaniu odpowiedniej kwoty? Gdzie jest tak napisane? Mowil ze pomoze przeniesc program x,y,z na inna platforme jak uzbiera sie kasa bo nie przyniesie mu to przyjemnosci.
Oczywiscie programisci morphosa czasami biora udzial w bounty.
Tak wiec prosze Cie, nie szerz informacji ktore nie sa prawdziwe.
[#8] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@stefkos, post #7

Oczywiscie programisci morphosa czasami biora udzial w bounty.
Tak wiec prosze Cie, nie szerz informacji ktore nie sa prawdziwe.

Przepraszam, nie chciałem podawać nieprawdziwych informacji. Jeżeli Jacek Piszczek nie podejmował Bounty na swoje ostatnie programy to przepraszam.

Ale też powtarzam, że nie należy ujmować żadnemu z tych doskonałych deweloperów.
[#9] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@stefkos, post #7

Hexmage ma to we krwi "szerzenie informacji które nie są prawdziwe".
Patrz wątek "kabel IDE 44 - 2x 40 PIN do Vampire" na forum ppa.
[#10] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@Hexmage960, post #8

Spoko, kazdy sie moze pomylic.
No i tak cieszmy sie kazdym z nich. Cieszmy sie ze znajduja czas robiac programy na nasze ulubione platformy.
[#11] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@stefkos, post #10

Amen.😀
[#12] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@deez, post #11

Jasne, że na tym można by zakończyć. Można też było na poście nr 1 i nie robić zaczepek co do tego, że Pan de Ruiter sprzedaje licencje na ZitaFTP - koledzy nie lubią kompromisów między obozami, co? A to właśnie chciałem osiągnąć, albo przynajmniej dać przykład, że taki kompromis da się osiągnąć prezentując odpowiednią postawę.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 12:57:54 przez Hexmage960
[#13] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@Hexmage960, post #12

Mogles sprawdzic to zanim napisales:


"No więc uważam, że model zarobkowy obu Panów choć nieco się różni - jest podobny. Hans de Ruiter sprzedaje licencje dla osób, które po 30-dniowym okresie próbnym zdecydują się na zakup programu. Jacek Piszczek z kolei podejmuje pracę dopiero po uzyskaniu odpowiedniej kwoty w przedpłacie."


Albo przynajmniej sie spytac.
Nikt o Tobie nigdzie nie pisze "aaa bo ten Hexmage chce by mu za wszystko placic" bo to nieladnie i nieprawda.

Ja lubie kompromisy, najlepiej konsensusy.
[#14] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@stefkos, post #13

Napisałem o systemie Bounty, z którego wiem, że Pan Jacek Piszczek korzystał swego czasu. Już wyjaśniliśmy tę kwestię. Chodzi mi teraz o post nr 3 kolegi Deez, w której porównuje obu deweloperów - według mnie niepotrzebnie.

Nikt o Tobie nigdzie nie pisze "aaa bo ten Hexmage chce by mu za wszystko placic" bo to nieladnie i nieprawda.

To prawda, że tak napisać nie jest grzecznie. To powiedz mi o czym pisał Deez, jeśli nie o tym, że w domyśle Pan Hans de Ruiter zarabia na swoich programach.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 13:13:02 przez Hexmage960
[#15] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@Hexmage960, post #14

Napisal gdzie jest roznica miedzy nimi, nie klamal. Wlasciwie napisal cos nie zwiazanego z tematem i tyle.
[#16] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@stefkos, post #15

OK - to na koniec wyjaśnię, że nie zarzucałem jemu pisanie nieprawdy. Sam przyznam - pomyliłem się, co wyszło podczas rozmowy. Chciałem pierwszym postem tylko pokazać, że oba obozy mają dobrych programistów.
[#17] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@Hexmage960, post #14

Widocznie uznał, że wrzucanie do jednego worka Jacka, który za Iris i Wayfarera nie żądał od nikogo złamanego grosza (oczywiście niniejszym zachęcam do wsparcia go dobrowolnie - najłatwiej przez PayPal) i Hansa, który udostępnia za darmo wersję 30-dniową swojego programu nie jest do końca fair. Panowie przyjęli zupełnie inną (nie oceniam tutaj którego jest "lepsza") strategię dystrybucji i łączy ich właściwie chyba tylko fakt, że obaj programują dla systemów NG. Ale jeśli to miałeś na myśli w swoim poście #1 to takich "par" masz więcej. Na przykład: OS4 ma Stevena Solie, a MorphOS Team - Franka Mariaka. Albo OS4 ma Trixie, a MorphOS Team - Bigfoota.
[#18] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@stefkos, post #5

Kwestia jest tylko tego ile tak naprawde napisal by programow pod AmigaOS gdyby nikt mu nie placil (za sterowniki pobiera przeciez pensje).

Kwestia jest tego, ile miałby czasu gdyby nikt mu nie płacił.
[#19] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@amikoksu, post #18

Morphos Team, w sklad którego wchodzi Jaca pobiera pieniądze za system. Tak wiem nie raz już słyszałem, nawet ostatnio w podcaście tłumaczenia że nie biorą ani złotówki. Że te plus minus pół miliona euro (liczę 5 tysięcy rejestracji średnio po 100 euro, wiadomo były rejestracje droższe, są i tańsze), powiedzmy po odliczeniu podatków 400 000 euro poszło tylko i wyłącznie na opłatę za serwer i tylko i wyłącznie na zakup, niech będzie kilkudziesięciu starych Maców. Niestety logika nakazuje twierdzić że na to nie poszło kilkaset tysięcy euro a co najwyżej kilkadziesiąt tysięcy.

I żeby nie było ja nie wypominam, nie neguję nie piętnuję. Bo kilkaset tysięcy euro dzielone na 10 lat i dzielone na kilka osób, to jest za mało nawet dla zwykłego robotnika, nie mówiąc już o specjaliście z branży IT.

Natomiast nie podoba mi się gdy niebieski programista jest stawiany jako ideowiec pracujący za free, a czerwony jako pazerny na kasę kapitalista.

Niestety ale Hans musiał kupić kilkadziesiąt Radeonów, a sporo Radeonów jest droższych niż kilka starych Maców razem wziętych. Więc jeśli ktoś myśli że on się dorobił na "amideveloperce" kokosów i jeżdzi teraz czerwonym Lamborghini, to jest w błędzie. Bardzo możliwe że pomimo wydawania płatnych produktów, netto zyskał nawet mniej niż Jaca.
[#20] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Na marginesie, prawdopodobnie jutro na moim blogu pojawi się tekst traktujący nie tyle o samym ZitaFTP (choć kilka zdań na jego temat też będzie), co ogólnie o amigowym oprogramowaniu wykorzystującym ten protokół po stronie klienta bądź serwera.
[#21] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Morphos Team, w sklad którego wchodzi Jaca pobiera pieniądze za system. Tak wiem nie raz już słyszałem, nawet ostatnio w podcaście tłumaczenia że nie biorą ani złotówki. Że te plus minus pół miliona euro (liczę 5 tysięcy rejestracji średnio po 100 euro, wiadomo były rejestracje droższe, są i tańsze), powiedzmy po odliczeniu podatków 400 000 euro poszło tylko i wyłącznie na opłatę za serwer i tylko i wyłącznie na zakup, niech będzie kilkudziesięciu starych Maców. Niestety logika nakazuje twierdzić że na to nie poszło kilkaset tysięcy euro a co najwyżej kilkadziesiąt tysięcy.


Zespół OS4, w skład którego wchodzi Hans pobiera pieniądze za system. Ponieważ użytkowników OS4 jest kilkakrotnie więcej niż MorphOS i płacili za system kilkakrotnie - trzeba policzyć grube miliony Euro przychodu. Logika wskazuje, że ten szmal nie poszedł tylko i wyłącznie na pokrycie kosztów prawników w kolejnych procesach sądowych.

sporo Radeonów jest droższych niż kilka starych Maców razem wziętych


A sporo starych Maców jest droższych niż kilka Radeonów razem wziętych. Ogólnie sporo czegokolwiek to raczej więcej niż kilka tego samego.

Pfff... Jeden nieprzemyślany wpis Roberta i rozpoczyna się kolejny flejm tysiąclecia, ech...
[#22] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@recedent, post #21

Nie zrozumiałeś postu Mufy albo udajesz. Chodzi o to że w OS4 nikt nie ukrywa że część developerów robi za jakieś pieniądze. Natomiast w MosTeam robią społecznicy ale to fakt ciekawe na co poszły nasze pieniądze z licencji za MOSA?
[#23] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@TomK, post #22

No dobra, hajs zarówno z licencji za AmigaOS4 jak i za MorphOSa poszedł na balangi na Majorce. Wiecie, koks, wóda, ruski bimber i rzucanie Radeonami w dal (kto rzuci najbliżej ten przez następny rok pisze sterownik).

A jakbyście zobaczyli te hackatony "kto odpali MorphOS4 na tym sprzęcie" gdzie najbardziej pijana osoba wybiera na oślep kompa a potem koderzy mają 15 minut by system odpalić. Mówię wam - AmigaOS4.3 odpalony na Linksysie WRT54GL zrobił wrażenie na wszystkich.

A że mamy COVID-19 to nie ma imprez więc nowy soft wyciekł. Sorki, poprawi się to w drugiej połowie 2021 - wtedy nic nie wyjdzie nowego.

</ironia>
[#24] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@TomK, post #22

ciekawe na co poszły nasze pieniądze z licencji za MOSA?


O, jesteś zarejestrowanym użytkownikiem systemu MorphOS? Jaki masz komputer?

Jeśli bazujemy na dostępnych danych to okazuje się, że zarejestrowanych maszyn przybywa w ilości około 1 na dzień. To daje nam... ile? między 50 a 79 EUR? Na dzień? Teraz policz sobie że nie wszystkie te licencje to są "nówki" (bo część to nowe klucze generowane dla użytkowników, którym np. zepsuł się komputer), nie wszystkie są płatne (bo np. developerzy nie płacą za swoje licencje. Z okazji akcji "MiniMak-pożyczak" też np. dostaliśmy darmową licencję na wypożyczaną maszynę). No, ale załóżmy bardzo optymistycznie że z opłat licencyjnych wpływa co dzień 50 EUR. To daje nam 18k EUR rocznie. Minus podatek, minus koszty utrzymania serwerów, zakupy sprzętu. Zostanie - optymistycznie licząc - pewnie z 10k. Czy to jest dużo? Czy jeden dobry programista w korpo nie zarobi tyle w miesiąc albo dwa? Jak to chcesz podzielić między aktywnych developerów systemu to zostanie może na przysłowiowe "waciki".
[#25] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@hrw, post #23

Jaki koks, na Majorce jest ciepło?
[#26] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@recedent, post #21

Zespół OS4, w skład którego wchodzi Hans pobiera pieniądze za system. Ponieważ użytkowników OS4 jest kilkakrotnie więcej niż MorphOS i płacili za system kilkakrotnie - trzeba policzyć grube miliony Euro przychodu.


Płacili za system 2 razy, w tym raz 29 euro brutto czyli z podatkami i marżami dystrybutorów, kosztem wytłoczenia płyty, pudełka, wydruku okładki. Poza tym Hans choć jest w czołówce developerów wspierających oprogramowanie zewnętrzne dla AmigaOS 4 i faktycznie należy też do grupy developerów systemowych, to akurat w tworzeniu integralnych komponentów systemu nie ma największych zasług. To znaczy nie twierdzę że nie ma ich w ogóle (no bo miał choćby wybitny wkład w rozwój graphics.library), ale bałbym się zaryzykować stwierdzenie że jest w pierwszej 10 najaktywniejszych. Jeśli więc wziął jakiś pieniądz po wydaniu AmigaOS 4.1 FE (bo w momencie wydania podstawki, chyba jeszcze developerem systemowym nie był), to myślę że były to symboliczne kwoty. Obstawiam jednak, że mógł nie wziąć nic.

Logika wskazuje, że ten szmal nie poszedł tylko i wyłącznie na pokrycie kosztów prawników w kolejnych procesach sądowych


Przed procesem rzecz jasna develpperzy (ci którzy nie pracowali na zasadach wolontariatu) byli wynagradzani i faktycznie z tego co słyszałem najwięcej pieniędzy na ten cel nie szło paradoksalnie po wydaniu drogich systemów AmigaOS 4.0 i 4.1, a taniego AmigaOS 4.1 FE. Po wydaniu wojny przez Cloanto... no cóż Twoja logika chyba Cię zawodzi. na szczęście zapewne w tym roku proces się skończy.
[#27] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@MUFA-amigaone-pl, post #26

Ale to wszytko co napisałeś, to opis zalet i wad serwera SFTP z tematu ?
No nic.
Ciekawy program.
[#28] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@Norbert, post #27

Ja jestem ciekaw czy serwer działa stabilnie. Wyczytałem, że program jest w wersji "pre-release". Z opisu:

IMPORTANT: This is a pre-release, which means that it is missing
features, and has "rough edges" (i.e., is not as polished as the final
release will be).

W końcu program kosztuje niemałe pieniądze, ale czy jest sprzedawany w wersji niedokończonej? Poczytałbym jakiegoś mądrego kto program kupił i może opisać swoje doświadczenie. Czy niedokończenie wspomnianych elementów wpływa na jakość pracy serwera? Czy może wersja płatna jest inna i dokończona?
Ewentualnie czy jest alternatywa na tym samym systemie.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 21:05:03 przez grxmrx
[#29] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@recedent, post #24

Mam Pegososa 2.
Nie twierdzę że dużo nie twierdzę że mało, nie oceniam po prostu jestem ciekaw co się dzieje z nadwyżką bo na pewno taka jest. No oki może gdyby nie to ciągłe dogryzania czerwonym może nie byłbym ciekaw
[#30] Re: ZitaFTP 1.18 (prerelease)

@grxmrx, post #28

Kolega Mufa wspomniał że informacje o ZitaFTP będzie można poczytać na jego blogu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem