Komentowana treść: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata
[#1] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata
Pytanie czy ta jednostka 3d bedzie miała zaimplementowane jakieś opengl czy Warp, bo jeśli
Dostęp będzie tylko przez asemblera to niewiele to da.
Chyba że dorzuca jakieś sdk w C. Ale większość zna opengl więc to by było lepsze rozwiązanie. Ja bym wolał zeby poszli w szybsze fpga na których stoją te 080. No i czy ta jednostka 3d to kwestia upgrade istniejących układów w obecnych v4 i v2 czy już nowy produkt? Ja jednak jestem fanem szybszych akceleratorów.
[#2] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@mateusz_s, post #1

Nie będzie nowych produktów ,3D tylko dla V4. Może w przyszłości dostać wsparcie warp3d. Na więcej szczegółów trzeba poczekać. Rewolucji nie przewiduję.

Plany dla wsparcia 3b były już od czasów Natami.

link

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 18:48:45 przez JakubH_
[#3] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata
czyli na v2 czekam ponad rok to jeszcze dwa zanim do niego wrócą?
[#4] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@juen, post #3

V2 - Majsta , V4 - wódz Gunnar, jeśli już opanowali Aros rom dla V2 to będzie szybciej z tego co widziałem V500 już gotowe , działa z Arosem.
[#5] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata
Eh... nie chcę kawałka krzemu do odpalania AmigaOS. Zróbcie re-implemetacje 68k w FPGA, tak by można było budować zwykłe karty turbo, takie bez sieciówek, bez kart graficznych, bez USB, bez dekoderów wszelakich i innych pierdół ale za to kompatybilne z Zorro i PCI. Prosta re-implemetacja 68k w obudowie PGA, proszę!
[#6] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata
port znanej gry

Będzie to Jake & Peppy albo Sonic?
Będzie to "exclusive" pod 080/AMMX?
[#7] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@waldiamiga, post #6

Tak , Jake & Peppy to pierwsza gra tworzona z myślą o V4. Sonic wymaga także AMMX.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 22:32:44 przez JakubH_
[#8] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata
No proszę, ambitne plany, które są konsekwentnie realizowane. Brawo dla tego Teamu.

Sam bardziej jestem przywiązany do Amigi klasycznej z AGA aniżeli do takiej Amigi NG, jednak mocno kibicuję zarówno Amiga OS 4, Morph OS Team, jak i Apollo Team.

Z AROSem nie miałem styczności, ale oczywiście nie mogę go pominąć.
[#9] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@_arti, post #5

Popieram w 100%
Jak nie emulatory niestniejących procków i chipsetów to karty z przesadzonym w sumie nieużytecznym wyposażeniem - co niektórzy z Amigi próbują zrobić to ja nie mam pojęcia...
[#10] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@Hexmage960, post #8

No przynajmniej nie rzucili sprzętu na stół i wypięli się na właścicieli ... tu można powiedzieć jest ok. A reszty nie oceniam, bo to nie produkt dla mnie, ale względnie popularny więc zawsze to jakaś cegiełka do utrzymania amiświatka.
[#11] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata
Mam V 2 plus dla a 500 fajna maszyna
miałem v4 takie male pudełeczko w niczym nie przypomina amigi do tego aros ?
ile osób używa arosa na amidze ?
V4 to strzał w kolano
[#12] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@Dorian3d, post #11

Zawsze się znajdzie grupa ludzi, która będzie zadowolona 😉 Ja traktuję już ten projekt tylko jako ciekawostka. Nie ma co się napinać. Znam ludzi którzy twierdzą , że to najprawdziwsza Amiga (bardziej niż te od Commodore), nie będę nikogo wyprowadzał z błędu. Niech się bawią.
[#13] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@Dorian3d, post #11

To nie strzał w kolana, po prostu ma dużą konkurencje w stylu RPi z emulatorem bo dla użytkownika jest w sumie praktycznie to samo. Niech obniżą cenę do ceny RPi z obudową i będa mogli konkurować.
[#14] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@michal_zukowski, post #13

No weź! reklamują V4 jako nową, najlepszą , najbardziej kompatybilną Amigę ever! Jak wiadomo AMIGA jest teraz w cenie , jakby to wyglądało? Amiga za 300zł ? Nie przystoi.
[#15] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@JakubH_, post #14

Na tym V4 chyba też można uruchomić inne komputery, nie tylko Amigę? Może już mi się te ustrojstwa mylą co wychodzą w ostatnim czasie.
[#16] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@JakubH_, post #12

Nie ma co się napinać

bez spiny
V2 to fajna maszyna szkoda że uparli się na v4
[#17] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@amikoksu, post #15

Apollo core i EmuTOS
[#18] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@Dorian3d, post #16

Fajnie, że puszczają karty, które nie tylko przyśpieszają Amigę, ale też dodają brakujące rzeczy jak: HD, GFX, USB, sieć. Szkoda tylko, że nie puścili V4 jako kartę do Amigi w następstwie V2 (jak było w zapowiedziach). Myślę, że sprzedawała by się bardzo szybko.
[#19] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@michal_zukowski, post #13

Same części kosztują ok 500zł... A po co zadowalać się raspberry? Do emulacji mało to pc w zgrabnej odbudowie? I tak wyjdzie taniej niż V4. Ale vampire nie emuluje 68k...
[#20] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@RokiS, post #9

I po co to ględzenie.
Robią z Amigi to co potrzeba. Mi potrzeba tych wszystkich rzeczy.
Masz 030 czy inny i to ci starcza to nie marudź.
To się nazywa postęp. I Amiga 68k może się w nim znaleźć.
A ciężko dziś bez USB, 3D i innych rzeczy.
Chcecie Amigi, starego klamota to macie i proszę nie fukać na robotę innych.

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 15:39:17 przez WojtekX
[#21] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@WojtekX, post #20

LOL. Witamy w świecie NG.
[#22] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@WojtekX, post #20

No no postęp.... Nadal to jakieś 20 lat za późno OK
[#23] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@WojtekX, post #20

Niby tak, ale USB obsługuje mass storage i hid
Tyle. To chyba kiepsko bo tyle jesteś w stanie zrobić na stm32 za 2 $ przy użyciu powszechnie dostępnych bibliotek. A 3d to do tej pory nie ma i nie wiadomo jak będzie wyglądać gdy wyjdzie na tle istniejących rozwiązań od dekad. Przypomnę jeszcze tylko że scsi z bppc wyciągało ponad 30MB/s więc ide z >20 w 2021 nie robi na mnie najmniejszego wrażenia.
[#24] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@WojtekX, post #20

Ale, że z Amigi 68k wejdę na stronę banku, zrobię zakupy na Allegro, pooglądam YouTube, obrobię filmy z wakacji w czymś podobnym do Vegas Pro, odpalę klienta Steam na 68k? Jasne, widzę tysiące programistów chcących tworzyć dla bandy stetryczałych zgredów w ramach wolontariatu Te wszystkie postcommodorowskie twory to trup z nonstop podpiętym defibrylatorem. Może pora się z tym pogodzić, że Amiga umarła?
[#25] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@t-bone, post #24

Komputer tylko wtedy żyje gdy jest używany do takich głupot jakie wymieniłeś? Smutny obraz komputera. Czegoś takiego chyba bym nawet nie włączył. szeroki uśmiech
[#26] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@MDW, post #25

Każdy ma inne potrzeby, nic w tym smutnego dla mnie.
[#27] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@MDW, post #25

To ja pisałem o postępie w linii 68k? Jeżeli komputer nie nadaje się do zastosowań codziennych, to jest dla mnie obiektem muzealnym, maszyną do podróży w czasie (głównie do rozrywki opartej o soft uznający ówczesne ograniczenia). Żadne 3d, AMMXy, usb nie ożywią Amigi. Nikt spoza środowiska krejzoli na nią poważnie nie spojrzy. To wszystko jest 20 lat za późno.
[#28] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@t-bone, post #24

Wszystko co jest od Amigi , czyli 68k i PPC to trup. Trzeba już w to uwierzyć , już czas uwierzyć!
[#29] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@WojtekX, post #20

Ale mnie np. brakuje ale tylko i wyłącznie szybkiego 68k! Bo dalej jakoś tego nie mamy i męczymy się z Quake'm w 320x200, tudzież filmikami w MPG.
Mam USB, mam RTG i inne zabawki - w postaci kart ZORRO/PCI. Nie potrzebuje tego na karcie turbo, bo jeśli już jest to wszystko na karcie turbo, to... po co Amiga?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 00:56:41 przez _arti
[#30] Re: Apollo Team odkrywa plany na najbliższe dwa lata

@_arti, post #29

bo to Amiga rulez, a nie sama karta turbo. ok, racja

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem