Komentowana treść: Podsumowanie zmian technicznych na stronie
[#1] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie
Mam pytanie: dlaczego z lewej strony w "Menu PPA" zniknęła "Giełda"?
[#2] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@AS, post #1

Jest w górnym menu. Ogólnie nie wiem czy jest sens takich duplikacji linków, które są blisko siebie. Mogę dodać jak potrzebne z przyzwyczajenia.
[#3] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@grxmrx, post #2

Nie ma sensu duplikacji, ale chyba problemem jest to górne menu to znaczy jego czytelność. Ma swoją urodę, ale to cieniowanie przy w sumie niewielkim rozmiarze tych liter osłabia "rzucanie się w oczy". Może więc trzeba zwiększyć litery w górnym menu?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 15:25:44 przez adam_mierzwa
[#4] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@adam_mierzwa, post #3

Ja myślę, że nie ma problemów z duplikatem w tym przypadku. Menu u góry jest zawsze widoczne, ale bardzo chętnie korzystam z "Menu PPA.pl" gdy jestem na głównej stronie.

Akurat z Giełdy korzystam bardzo rzadko, więc nawet nie zauważyłem, że wcześniej zniknął przycisk. Z kolei z Forum korzystam często i brakowało mi tego przycisku.

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 15:44:31 przez Hexmage960
[#5] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie
Dodałem jeszcze taki widok w bazie użytkowników, w ramach ciekawostki. Kto ma ile sprzętu. Nawiązując nieco do wątków kto ma ile Amig :D
[#6] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@grxmrx, post #2

Dziękuję. Jest czytelniej, a może faktycznie przyzwyczajenie.
[#7] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie
dzięki za czas, cieszę się że masz chęci :)
[#8] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@juen, post #7

Ja nie mogę znaleźć, i w ogóle nie wiem czy jest takie coś jak na innych forach widzę. Opcja "moje posty", która wyświetla wszystkie wątki w których się odzywałem (znaczy posty moje w nich). Wówczas łatwo jest znaleźć czy nam ktoś gdzieś odpisał.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 00:53:13 przez lubmil
[#9] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@lubmil, post #8

jest w menu po lewej na stronie profilu - "Moje wypowiedzi".

a ogólnie do tematu - nie wiem czy tak być powinno, ale lista rozwijana z wyborem działu forum na głównej ma niebieskie tło (przy ustawieniu niebieskiej skórki) i przez to jest mało czytelna.
[#10] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie
Dobra robota OK
[#11] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie
Dobra robota!
[#12] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie
Dodałem jeszcze taki widok dla zalogowanych jak TOP 100 autorów postów (wszech czasów i ostatnie 30 dni). Linki do nich są na górnych paskach widoku działu forum.
[#13] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@snajper, post #9

Dzięki, sam bym tego nie znalazł. Choć może dobrze by bylo gdyby ta opcja "moje wypowiedzi" nyła na głównwj w tym menu i góry po prawej.
[#14] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@lubmil, post #13

A poza tym to są tylko wypowiedzi z forum, a nie w komentarzach. I za bardzo tego nawalone. Jeśli w jakimś wątku odzywałem się nawet kilka razy, to tu na tej liście powinien on być tylko raz z wtszczególnieniem obok czyj i kiedy jest ostatni post. Tak przynajmniej to jest zrobione na innych forach na których dyskutuję... Bo przecież o to chodzi bym szybko zobaczył czy ktoś odpisał. Mogę dać graba jak to wygląda gdzie indziej. Albo od eazu dam http://lubmil.ppa.pl/forum/forumupjers.png
[#15] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@lubmil, post #14

A poza tym to są tylko wypowiedzi z forum, a nie w komentarzach.

komentarze pod artykułami/aktualnościami itp. są w linku po lewej na tamtej stronie.

Jeśli w jakimś wątku odzywałem się nawet kilka razy, to tu na tej liście powinien on być tylko raz

a to niby dlaczego? Według mnie wygodniej jest teraz. Załóżmy, że wątek ma 30 stron, na nich 10 Twoich postów - i teraz chcesz szybko znaleźć jeden konkretny, i co? Niby jest wyszukiwarka, ale raz że ona zamula, a dwa, że zanim przeklikasz się przez na niej do właściwych opcji, to na tamtej liście znalazłbyś już poszukiwany post z 5 razy.
[#16] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@lubmil, post #13

Dzięki za uwagi. Rozważę dodanie takich opcji.

Co do wyszukiwarki, o której wspomniał snajper to mogłaby działać szybciej gdybym (tu techniczne wtrącenie) przeszedł na inny silnik wyszukiwania (np. Elastic) niż ten co oferuje baza. Nie wykluczam, że to tak się stanie w niedalekiej przyszłości.
[#17] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@lubmil, post #14

Być może nie jest to dokładnie to co chciałeś, ale zrobiłem taki widok w profilu by można było również wyświetlać wg wątków, które się założyło. Co do podlinkowania gdzieś indziej to jeszcze rozważę.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 10:13:29 przez grxmrx
[#18] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@snajper, post #15

Wyjaśniam słownie to co na grabie pokazałem. To jest naprawdę wygodne. W "moje posty/wypowiedzi" są wątki w których brałem udział. W ost kolumnie "ostatni post" widzę czy to jest mój ten ostatni czy kogoś innego, i od razu wiem czy ktoś idpisał. No mnie ciężko stwierdzić wygodę tego co jest bo to tylko do postów z forum się odnosi, a ja na forum rzadko się odzywam, częściej troluję w komentarzach. No w komentarzach to fajnie widać po dacie i godzinie ostatniego posta czy to mój czy kogoś.
[#19] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@lubmil, post #18

OK. Widzę co tam jest.

Swoją drogą, czy mówmy o tej samej wersji?

Tak to aktualnie wygląda. Po porannych zmianach:







Nie planuję zrobić tak samo jak na phpBB, ale może coś w przyszłości jeszcze zmienię by było "wygodniej". Jeśli potrzebujesz konkretnie obserwować dany wątek to możesz skorzystać z opcji wątku "Obserwuj wątek". Będziesz miał wtedy w profilu w dostęp do listy takich wątków jak i powiadomienia mejlowe o wszystkich wypowiedziach.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 16:17:47 przez grxmrx
[#20] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@snajper, post #15

Niby jest wyszukiwarka, ale raz że ona zamula,


Usunąłem pola opcjonalne z wyszukiwarki forum (tak było najszybciej) przez co używa właściwego indeksu i jest szybko. Minusem jest to, że nie znajdzie teraz 3 literowych słów (frazy muszą mieć minimum 4 znaki), ale można użyć wtedy Google lub Binga jak ktoś koniecznie musi.

Przykładowo po wpisaniu snajper żółwie znajdzie wypowiedzi snajpera o żółwiach.

By opcje gdzie wyszukiwać (czy sam tytuł czy tylko treść czy autor) wróciły musiałbym potworzyć indeksy dla każdego z tych pól z osobna, ale wcześniej trzeba by było przerobić tabelę na inny silnik. Są to operacje, które lepiej zaplanować i przetestować dokładnie. Na ten moment poszedłem na kompromis by dla typowego użycia było ok a dla zaawansowanych będzie kiedy indziej.
[#21] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie
Przy okazji zmian przy wyszukiwarce dodałem jeszcze wyszukiwarkę działu Graffiti.
[#22] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@grxmrx, post #19

Super, że udało Ci się zrobić tą opcję z wątkamiOK Fajnie by było jakby dało się tam jeszcze umieścić wątki, w których użytkownik zamieści jakikolwiek post.
[#23] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@panti1801, post #22

To musi niestety poczekać. W tej wersji strony byłoby to raczej czasochłonne do zrobienia przez strukturę tabeli z postami. Dług technologiczny.
[#24] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@grxmrx, post #20

Tak jak teraz jest dla mnie wystarczy; jest wyróżnienie na czerwono szukanego słowa (to jest warte więcej niż 10 pól), mogę odnaleźć nawet wypowiedzi osób które skasowały konto - więcej mi nie trzeba.
[#25] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@adam_mierzwa, post #24

No jest ok. Ale jeszcze sir odezwę i opiszę to czego nie widać na tym grabi=e z forum o grach. Pod tym gsdżetem "więcej" ukryte jest menu, a w nim opcje:
Moje posty
Nowe posty
Nieprzeczytane posty
Posty brz odpowiedzi
Aktywne tematy
Szukaj
Użytkownicy
Zespół Administracyjny
I na tym kończę swój udział w tym wątku. W sumie ja nie powinienem się za dużo odzywać w takim wątku gdyż bardzo mało udzielam się na forum. Chyba średnio ze 3 razy na rok.


Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 22:44:51 przez lubmil
[#26] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie
Dodałem jeszcze opcję widoku do wydruku przy artykułach (dostępna dla zalogowanych). Być może komuś się przyda. Do ideału daleko, ale zawsze coś. Opcja generowania PDF co była do tej pory póki co zostaje jako opcja gdzie nie ma obrazków. Nowszych generatorów do PDF nie mam w najbliższych planach podpinać. Nie wiem tylko jak to działa bo nie mam drukarki, ale w podglądzie wygląda dobrze

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 22:39:17 przez grxmrx
[#27] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@adam_mierzwa, post #24

Adam, możesz też używać wykluczeń używając minusów we frazie wyszukiwania. Przykład:

adam_mierzwa -FullHD -Problem -"moje linki"


szeroki uśmiech
[#28] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@grxmrx, post #27

Grzesiu szacun ze ci sie chce grzebac po robocie w ppa.pl
DziekiOK
[#29] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@grxmrx, post #26

OK
[#30] Re: Podsumowanie zmian technicznych na stronie

@grxmrx, post #27

A dałoby się dać przeciwieństwo tej funkcji? Spełnienie obu warunków dla zawężenia wyników?

Przykład z życia. R-Tea kiedyś robił program w Holywood (jakiś próbnik kolorów do HTML, nie pamiętam dokładnie) i szukał kogoś do testowania pod OS 4. Dzisiaj sobie o tym wspomniałem. Wchodzę w pocztę - widzę tylko jedną stronę (ostatnie wiadomości). Wyszukiwarka nie znajduje go (ale może faktycznie nie korespondowaliśmy). Wchodzę w wyszukiwarkę forum, wpisuję "Hollywood R-Tea" i mam 1101 wyników. A to było ledwie w kilku konkretnych miejscach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem