Komentowana treść: The Enhancer Software 2
[#1] Re: The Enhancer Software 2
Grubo!
[#2] Re: The Enhancer Software 2
* Video Acceleration Library has been added to support hardware video decoding on Radeon Polaris cards.

to chyba warto dodac do newsa?
[#3] Re: The Enhancer Software 2

@michal_zukowski, post #2

Jest w pierwszym punkcie od samego początku.
[#4] Re: The Enhancer Software 2

@mailman, post #3

Sorry, to dziwne (niepoprawne?) tłumaczenie Video na obraz mnie zmyliło :)
[#5] Re: The Enhancer Software 2

@michal_zukowski, post #4

Ten termin nie jest do końca mi znany a opisu o co może chodzić nie znalazłem. Słownikowo byłoby akcelerator grafiki, ale widzę że pod wieczór kas1e napisał o co chodzi, więc poprawię.
[#6] Re: The Enhancer Software 2
Dobra, gdzie obiecana wieki temu wersja dla OS3?
[#7] Re: The Enhancer Software 2

@mailman, post #5

Jak wygląda nowa akceleracja względem starej niezbyt wydajnej opartej o kompozycję obrazu, pokazuje na poniższym filmie, choć zapewniam że film nawet w połowie nie oddaje róznic jakie widać w rzeczywistości. Niemniej mam nadzieję że różnice w płynności da się wychwycić, a przynajmniej da się zobaczyć różnice w zajętości procesora podczas odwarzania. Jak ktoś by pytał czy porównanie X5000 040 do X1000 jest sprawiedliwe, to odpowiadam że akurat w tym jednym elemencie jakim jest odtwarzanie video, ze względu na odtwarzacz z Altivecem, graphisc.library z DMA i Altivecem itd, jeszcze przedwczoraj AmigaOne X1000 była zauważalnie szybsza.
[#8] Re: The Enhancer Software 2

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Widać różnicę, nawet bez oglądana wykresików.
[#9] Re: The Enhancer Software 2

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Daj linka do filmu. Na sam460 tez dekodowanie sprzętowe zadziała?
[#10] Re: The Enhancer Software 2

@michal_zukowski, post #9

Z tego co mi wiadomo to do SAM nie wepniesz karty Polaris.... oczywiscie jak sie myle prosze mnie wyprostowac.
[#11] Re: The Enhancer Software 2

@stefkos, post #10

Chyba powinno się dać, tylko że blokujesz wtedy slot w którym z reguły siedzi karta z dodatkowym kontrolerem SATA.
[#12] Re: The Enhancer Software 2

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Niemniej mam nadzieję że różnice w płynności da się wychwycić

Różnicę widać dobrze no i jest bardzo płynnie i przy tym zajętość procesora niska. Jest idealnie.
[#13] Re: The Enhancer Software 2

@recedent, post #11

Jednoslotowy Polaris (sa takie) i gotowe. Z Sam460 dziala....
[#14] Re: The Enhancer Software 2

@stefkos, post #10

Z tego co mi wiadomo to do SAM nie wepniesz karty Polaris.... oczywiscie jak sie myle prosze mnie wyprostowac.


SAM460 obsłuży Polarisa bo ma U-Boota, niestety X1000 nie obsłuży bo ma CFE, chyba że zrobią aktualizację firmware, ktorą niegdyś zapowiadali.
[#15] Re: The Enhancer Software 2

@MUFA-amigaone-pl, post #14

Obsluzy czy dziala? Dla mnie to sa 2 rozne kwestie.
[#16] Re: The Enhancer Software 2

@stefkos, post #15

...dziala.
[#17] Re: The Enhancer Software 2

@stefkos, post #15

Obsluzy czy dziala? Dla mnie to sa 2 rozne kwestie.


Działa, choć nie tak idealnie jak na X5000 i A1222, a konkretnie działa tak jak u Was działają nowsze karty graficzne. Czyli system, Workbench itp. działa bez zarzutu aczkolwiek nie widać ekranu U-Boota. Tak przynajmniej było te naście miesięcy temu w momencie premiery pierwszych sterowników dla Polarisa. Od tego czasu zaktualizowano chyba U-Boota dla SAMów, więc może coś się zmieniło na plus.

https://m.facebook.com/AEonTechnologyLtd/posts/2215593361784370

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 12:08:56 przez MUFA-amigaone-pl
[#18] Re: The Enhancer Software 2

@MUFA-amigaone-pl, post #17

Jeszcze raz, pytanie bylo czy dziala, ktos puscil film na tym sprzecie? Nie czy dziala "u Was" "u Nas" a u nas przegladarki a u was TuxCart. Prosze odpowiadaj na pytania.
[#19] Re: The Enhancer Software 2

@pini, post #16

Dziekuje, to jest odpowiedz na moje pytanie.
[#20] Re: The Enhancer Software 2

@stefkos, post #18

Jeszcze raz, pytanie bylo czy dziala, ktos puscil film na tym sprzecie? Nie czy dziala "u Was" "u Nas" a u nas przegladarki a u was TuxCart. Prosze odpowiadaj na pytania.


Odpowiedziałem najlepiej jak mogłem, wraz z linkiem gdzie jest napisane co i jak. Dodałem też dla lepszej wizualizacji uwagę jak to jest u Was byś sobie lepiej przyswoił o co mi chodzi. No bo chyba tak jest u Was na Macach w przypadku dajmy na to Radeona HD 3000, który nie posiada firmware od Maca że MOS go widzi a firmware nie (no chyba że się mylę to przepraszam).
No ale ty niebyłbyś sobą gdybyś się nie przyp.... choćby o to że zamiast udzielenia odpowiedzi zdawkowej bardziej ją rozwinąłem. Ach.... jeszcze "nie pogratulowałeś", ale tą wypowiedzią w zasadzie potwierdziłeś że dobre wieści ze świata AmigaOS 4 znowu zepsuły Ci dzień.
[#21] Re: The Enhancer Software 2

@pini, post #16

Podaj linka do źródła, który model Polarisa zadziałał w SAM460 bez zmieniania obudowy. Chce miec oryginalny komputer a nie składaka. Wczoraj spędziłem trochę czasu na czesanie internetu, są jakieś karty, nowe powyżej tysiaka co prawda, ale są. Niemniej to takie hobby że nie zawsze zadziała coś co powinno. Zamawiasz, przychodzi - nie działa. Reklamacja daremna bo sprzęt sprawny.
[#22] Re: The Enhancer Software 2

@MUFA-amigaone-pl, post #20

Przestan mierzyc ludzi swoja miara. Aktualnie nie mam czasu na hobby wiec czy ogladasz filmy 2k 4k czy 8k naprawde mnie malo obchodzi. Pewnie nie odkryje ameryki gdy powiem ze filmy ogladam juz na pc/tv:( Netfliks, rozne strony internetowe, tego po prostu nie uswiadcze na morphosie.
Naprawde nie interesuje mnie czy u Ciebie jest szybciej czy wolniej. Ja zadaje pytanie o SAM dlatego bo chcialbym by ludzie kupujacy ten sprzet mieli czarno na bialym. Robie to dla nowych uzytkownikow, naprawde.
Wiemy juz jedno, mozna ogladac swobodnie video na X1000 i X5000 z odpowiednia karta. Z tego co piszesz na forum 2/10 odpalen programow konczy sie zle.
I teraz gratulacje, tak gratulacje. Kawal dobrej roboty pomimo kilku bledow. No ale ten kto nic nie robi nie robi bledow:)

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 12:52:15 przez stefkos
[#23] Re: The Enhancer Software 2

@stefkos, post #22

Jak by co Adamowi odpwiadać nie mogę. No ale myślę że i tak warto dać tutaj konkretną odpowiedź, bo może jakiemuś obecnemu albo przyszłemu posiadaczowi SAM460 to się przyda.

Na pewno działa Yeston Radeon RX550 link i nie kosztuje powyżej 1000zł, a 185 dolarów. Tu jest link do amigowego benchmarka wykonanego na SAM 460, obsadzonego tą kartą.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 13:00:11 przez MUFA-amigaone-pl
[#24] Re: The Enhancer Software 2

@stefkos, post #22

Z tym oglądaniem to https://swatchseries.ru/ będzie działał na Wayfarerze jak Jaca skonczy więc oglądanie filmów będzie możliwe. Jakby oskryptować to pewnie i na Odyssey by zadziałało, ale nie lubię babrać się w JS. Komercyjne portale DRM niestety odpadają dla systemów amigowych.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 13:05:31 przez michal_zukowski
[#25] Re: The Enhancer Software 2

@michal_zukowski, post #24

No i widzisz popełniłeś ten sam bład co Mufa szeroki uśmiech Napisałeś "Będzie" a co jeśli Oni coś tam zmienią na stronie lub Jaca nie skończy bo... aż strach konczyć

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 15:26:32 przez TomK
[#26] Re: The Enhancer Software 2

@TomK, post #25

Jak nie będzie to odszczekam
[#27] Re: The Enhancer Software 2

@adam_mierzwa, post #21

Tu jest pełna lista nowości dla ES 2.0:
A-EON Technology Ltd is pleased to confirm immediate download available of the Enhancer Software Release 2.
(link do posta na Facebooku)
[#28] Re: The Enhancer Software 2

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Wygląda na to, że całość obsługi nowych kart skupia się wokół dekodera, bo GLES 2.0 to poziom pierwszych kart DX10 więc tego antycznego HD3k też. Wiadomo dlaczego tak jest więc nie jest to żaden zarzut, cieszy to, że przynajmniej jedna i dość istotna w obecnych czasach cecha nowych kart jest względnie dobrze wykorzystana.
[#29] Re: The Enhancer Software 2

@adam_mierzwa, post #27

AmigaKIT:
Today the following public releases have been made available to download on Updater utility:

List v54.7
RadeonRX v2.5
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem