Komentowana treść: Revision 2021 zakończone
[#1] Re: Revision 2021 zakończone
Praca Koyota w jego rozpoznawalnym stylu. Gratuluję.
[#2] Re: Revision 2021 zakończone
Dobrze, że już drugi rok z rzędu nie jestem Polakiem :D Pozdrawiam redakcję PPA !

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 16:03:44 przez eightbm
[#3] Re: Revision 2021 zakończone

@eightbm, post #2

Sporo Amigowych mordeczek było też jak zwykle w kompotach muzycznych, ale z Polski oprócz Ciebie jeszcze Kam_ - (w oldskool i fast music). Oklaski, konfetti i resztki wielkanocnego makowca!

Warto też wspomnieć o 3. miejscu Petera Salomonsena (znanego chociażby z genialnego soundtracku do dema "Alpha & Omega" PMC).

A tu mój ulubiony kawałek ze wszystkich compotów - od soboty nucę refren!



Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 16:25:49 przez Jazzcat
[#4] Re: Revision 2021 zakończone

@Jazzcat, post #3

Z mniejszych amigowych produkcji były jeszcze dwa niezłe OCSowe 4-kilowe interka w Oldskool intro compo:

3 miejsce: 4kASM by Lemon. https://www.pouet.net/prod.php?which=88604
4 miejsce SoftWired by Oxygene: https://www.pouet.net/prod.php?which=88601
[#5] Re: Revision 2021 zakończone

@jimiche, post #1

Pięknie dziękuję!
[#6] Re: Revision 2021 zakończone
Na wysokim (piątym) miejscu (zdobywając ponad tysiąc głosów) uplasował się Koyot1222 z amigowym Quick Introduction.

To dla mnie bardzo duże wyróżnienie. W sumie nastawiałem się na sromotną porażkę. Compo filler. Ale w trakcie kończenia pracy,e mocje wzięły górę, apetyt oczywiście wzrósł.
Zestawienie w końcowym podliczeniu, słupki poszybowały. Ech, przedostatni w grupie, pomyślałem... Słabo. Ale, zaraz zaraz. Potem zdałem sobie sprawę, że tam było aż 21 prac! Ostatecznie obejrzałem listę głosowania. Wow! Nowe zaskoczenie Ponad 1000 głosów! PONAD 1000!!! W życiu nigdy tyle lajków na fejsie nie dostałem! Dodatkowe zaskoczenie zaledwie 4 głosy dzieliło mnie od 4 miejsca i trochę ponad 42 głosy od 3 miejsca na podium! To było mega! Mega adrenalina! To co narysowałem było warte uwagi!
Bardzo dziękuję wszystkim głosującym na mnie! Bardzo mnie to podbudowało! Było warto, ogromne zaskoczenie!
W tej ponurej rzeczywistości było mi to bardzo potrzebne. Moi znajomi, którzy dowiedzieli się o tym z mojego facebooka mówili "wiesz, nie znam się na tym, ale z tego co widzę było to dla ciebie niezmiernie ważne.". Ech, cały dzień chodziłem z bananem na twarzy. To jest ważne.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 18:07:05 przez Koyot1222
[#7] Re: Revision 2021 zakończone

@Koyot1222, post #6

Moc! Pozdrawiam serdecznie!OK
[#8] Re: Revision 2021 zakończone
Gratulacje dla wszystkich twórców!

Slay, mogłeś jeszcze w newsie wspomnieć o incydencie z banem od Twitcha :)
Wydarzenie to kolejny raz pokazało jak sztuka, kreatywna twórczość i ludzie nieszablonowi mogą być ograniczani przez wielkie korporacje/serwisy internetowe i używane w nich algorytmy AI (m.in. cenzurujące).
[#9] Re: Revision 2021 zakończone

@Davka, post #8

W zasadzie to jedynie udowadnia, że trzeba kontrolować swoje źródła. Poleganie na czyichś serwisach jest, jak widać, zawsze obarczone jakimś marginesem ryzyka. Z drugiej strony tej jakości masowy streaming jest możliwy tylko poprzez wielkie serwisy dysponujące duża ilością mocnych łączy. Rozwiązanie problemu jest dosyć trudne. Albo bardzo drogie.
[#10] Re: Revision 2021 zakończone
Wygrało Planet Disco Balls (OCS) grupy Planet Jazz

A jakby ktoś miał ochotę pogmyrać w źródłach tego intra, to niech wbija tutej :)
[#11] Re: Revision 2021 zakończone

@Davka, post #8

Slay, mogłeś jeszcze w newsie wspomnieć o incydencie z banem od Twitcha :)


Wspominka.
[#12] Re: Revision 2021 zakończone

@XTD, post #9

Ale przecież dali radę - na tej stronie ze streamem, nawet jak słuchałem Dojoe to wspominał, że mają transfer ponad 17Gbit w danej chwili - całkiem, całkiem

Myślę, że ten ban da powód do stworzenia podobnego serwisu dla sceny (bo nie wiem jak to jest ze scenesat.com) i będziemy w tym undergroundzie pełną gębą. Jeśli Twitch miał przyciągnąć nowych widzów, to nie wiem czy spełnił nadzieje. W czasie shader compo 6,5k oglądających, demo compo 2-2,6k a nie np. 20-30k, czyli tak sobie myślę, że nie przyciągnęło, a oglądali zainteresowani, tacy co dziwną nazwę serwera znajdą na Pouet czy Demozoo.
[#13] Re: Revision 2021 zakończone

@Skotos, post #12

17 Gbitów to nie jest transfer pierwszego lepszego serwera dedykowanego. Stąd też pisałem, że to droga sprawa.
[#14] Re: Revision 2021 zakończone
Dobrze że nie zarwałem nocki dla tych amigowych dem. Tragedii nie ma ale mnie jako kodera nic nie zaskoczyło ani nie zachwyciło.
[#15] Re: Revision 2021 zakończone

@Kefir_Union, post #14

HAM Eager jest fajny, taki inny :)

[#16] Re: Revision 2021 zakończone

@Kefir_Union, post #14

Mało rzeczy będzie Cię w stanie obecnie zaskoczyć. Kiedyś scena to była dla niektórych ważna część młodzieżowego życia, a obecnie jest to hobby. I chociaż koderzy na pewno się starają, to jednak nie sądzę, żeby w pocie czoła odkrywali nowe możliwości i opracowywali nowe efekty. Raczej wykorzystują wiedzę, którą już mają. Nikt też nie pójdzie z kamerą i koleżankami w plener, żeby nakręcić kolejny "9 Fingers", bo teraz jest era siedzenia w domu i utrzymywania kontaktów głównie wirtualnych (i nie mówię tylko o ostatnim roku pandemii).

Dema mają być przyjemne, z pomysłem, ale na zaskakujące rozwiązania raczej nie licz. Obowiązkowe kiedyś obiekty ze skomplikowanym cieniowaniem to przeważnie pieśń przeszłości. Jak zauważyłem, teraz jest nieco więcej luzu i wykorzystywania prostszych efektów. Może dlatego, że już nie ma sensu udowadniać pecetowcom, że "Amiga rządzi" i na siłę pokazywać, że "wszystko się da zrobić". :) To w ogóle kwestia do dłuższej dyskusji. Ale właśnie dlatego z taką przyjemnością obejrzałem demo Melonów, mimo że druciaki teoretycznie wyszły z mody gdzieś w okolicach roku 1991.
[#17] Re: Revision 2021 zakończone
Gratulacje dla wszystkich twórców- widzę i słyszę, że jest co oglądać i słuchać ok, racja amigowe serce rośnie OKOK

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 09:57:41 przez BULI
[#18] Re: Revision 2021 zakończone

@XTD, post #16

Zgadzam się, co jednak nie zmienia mojej opinii
Mnie nakręca rywalizacja. Z innymi koderami, z platformą PC (kiedyś). Chciałbym zobaczyć coś po czym będzie opad szczęki i główkowanie "jak to jest zrobione?!" a następnie "ja zrobię lepiej!"

@karolb
Kameleon wymiata :D
[#19] Re: Revision 2021 zakończone

@Kefir_Union, post #18

Jeżeli nakręca Cię rywalizacja, to proponuję mniej popularną w Polsce metodę - czyli odwrotną. Zamiast czekać na efekt, który spowoduje "opad szczęki", a następnie zamiast go "robić lepiej", trzeba zrobić efekt, który u innych spowoduje opad szczęki - i niech "oni" się zastanawiają, jak ten efekt zrobić lepiej. :)


Ot - można założyć taką firmę, wzorowaną na japońskiej, nadać jej 2 razy dłuższą nazwę, ale jednak coś nie teges... :)


Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 12:17:14 przez XTD
[#20] Re: Revision 2021 zakończone

@XTD, post #19

No właśnie w tym temacie czekamy jak na szpilkach na Kefirową grę, mam już miekkie dywaniki przygotowane ma opad szczęki i przypuszczam że jak tylko wskoczy do netu pierwszy filmik z gameplay to z pewnego znanego nam obcego forum rozległą się krzyki "animacja!"
[#21] Re: Revision 2021 zakończone

@Davka, post #8

Witam.
Który to kontrowersyjny był materiał, który został obdarowany banem od Twitcha?
Sam chciałbym sprawdzić kontrowersyjność tego materiału.
Pozdrawiam.
[#22] Re: Revision 2021 zakończone
Według listy na pouet.net 1 miejsce dla PC zajęło demo Arcade by Spectrals. Wprawdzie na moim PC nie chce działać, ale film wraz z muzyką robi bardzo duże wrażenie:

[#23] Re: Revision 2021 zakończone

@karolb, post #15

Ham Eager technicznie świetny, ale koderowi przydałby się grafik i muzyk do kompletu.Slay i Jazzcat dajmy na to ;)
[#24] Re: Revision 2021 zakończone

@twardy, post #23

I to jest słuszna koncepcja. Jazzcat to rozumiem, natomiast co do grafika... ktoś rysuje w HAM-ie?
[#25] Re: Revision 2021 zakończone

@twardy, post #23

Tak masz rację. A najlepsze jest to że Platon42 twórca tego dema to nie kto inny jak Chris Hodges, człowiek odpowiedzialny za najlepszy extension do AmosPro czyli AMCAF. Długo tej ksywki nie potrafiłem skojarzyć.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 13:56:43 przez jimiche
[#26] Re: Revision 2021 zakończone

@jimiche, post #25

I tworca stosu USB.
[#27] Re: Revision 2021 zakończone

@XTD, post #16

No widzisz, a ja mam całkiem inne odczucia. W ciągu ostatnich lat wyszło sporo wspaniałych dem na OCS-a – np. Emperor of the North Pole, Interparallactic, Zener Drive, Plnx, Gagracka Mind Zones, Hologon, Eon... Praktycznie w każdym z nich są świeże, ciekawe pomysły i przypuszczam, że gdyby którakolwiek z tych prodek wyszła w latach 90. to wywołałoby szok (termiczny oczywiście) i falę tsunami. Kiedyś, Panie, takich dem się nie robiło.

Albo muzyka w ostatnim demie TBL. Gdyby mi ktoś kiedyś powiedział, że powstanie demo na standardowe 512+512, gdzie moduł nie dość, że ma ponad 500 kilo, sample są dynamicznie doczytywane, w tle pracuje syntezator bębnów i w żaden sposób nie spowalnia to dema to bym nie uwierzył... Tak, wiem, że samo doczytywanie sampli było już we wczesnych latach 90. (nie czasem Kefrens Megamix?), Wy też to zresztą stosowaliście w paru demach (Mute 13 albo Sayontshek), ale jednak TBL poszli dalej.

Dema na AGĘ też przecież ewoluują. Chyba nie powiesz, że takie rzeczy jak robi Kiero widziałeś kiedykolwiek wcześniej. Tym bardziej, że swoje najlepsze IMO pomysły pokazał dopiero w ostatnich latach.

Powtarzanie i upraszczanie tego co było? Wg mnie raczej twórcze rozwijanie starych pomysłów. Mi oglądanie nowych demek nadal sprawia frajdę :)

@Kefir:

Jednym słowem dopadł Cię syndrom zblazowanego profesjonalisty ;)
Jako koder na pewno zupełnie inaczej podchodzisz do dem niż ja, ale pokażę Ci przykłady dwóch efektów, które sam uważam za interesujące. Jeden na OCS, drugi na Agatę.

Kafle z Coco/Unique.
Morfing głów i kamieni z Brutalism/Capsule.
[#28] Re: Revision 2021 zakończone

@Jazzcat, post #27

przypuszczam, że gdyby którakolwiek z tych prodek wyszła w latach 90. to wywołałoby szok
Przypuszczam, że by nie wyszła, bo wiele efektów we współczesnych amigowych demach jest liczonych na pecetach, a Amiga robi tylko za odtwarzacz "wstępnie przeżutej papki danych". I nie chodzi mi tu o jakąś scenową koszerność, że dema na Amigę robimy tylko na Amidze. Po prostu w latach 90-tych przy pracy nad demem nie mogłeś się podeprzeć komputerem kilkanaście tysięcy razy szybszym od docelowej pięćsetki z jednym mega i wyposażonym w potężne (porównując do softu na A500) pakiety oprogramowania.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 17:33:04 przez Krashan
3
[#29] Re: Revision 2021 zakończone
Lamersi wrzucili jakby nową wersję End Of Silence do swojej produkcji, cool! :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem