Komentowana treść: VirusZ reaktywacja
[#1] Re: VirusZ reaktywacja
No proszę, nieco ponad rok temu jak się pytałem Georga o możliwość dołączenia xvs do GoADF, zarzekał się ze juz do Amigi i xvs nie wróci, a tu taka niespodzianka :) Świetna wiadomość, przez ostatnie 15 lat kilka wirusów doszło, a i chyba nie wszystkie stare są w bazie OK
[#2] Re: VirusZ reaktywacja

@vojo, post #1

Ale z tego wpisu ja zrozumiałem, że on nie tyle chce robić nową wersję dla klasycznej Amigi, ale dla systemów NG: Google translator tak to tłumaczy:

George pisze: Po 15 latach nie robienia absolutnie nic na mojej Amidze, wielu ludzi ciągle pyta mnie, czy chciałbym wypuścić kody źródłowe VirusZ i xvs.library, teraz zdecydowałem się to zrobić ...
Ale wcześniej, w końcu chcę naprawić VirusZ i xvs.library dla systemów MorphOS, AROS i AmigaOS 4.x. Dlatego potrzebuję pomocy, ponieważ właściwie nie mam żadnego z tych systemów (tylko AROS w WinUAE w wersji m68k).

Dlatego właśnie napisałem tutaj to małe narzędzie.
MAA4SIC po prostu zbiera informacje o twoim systemie i zrzuca je do twojego okna Shell. Po prostu przekieruj wyjście do pliku i wyślij go na adres : schorsch.wittmann@gmx.de

Jeśli korzystasz z systemu MorphOS, AROS lub AmigaOS 4.x MOS / AROS / AOS4 Narzędzie do zbierania informacji o systemie

- Pobierz (z Aminetu)
http://aminet.net/package/util/virus/MAA4SIC


Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:31:59 przez gilban
[#3] Re: VirusZ reaktywacja

@gilban, post #2

No ja ten wpis rozumiem tak, że chce wrócić do rozwoju, ale najpierw chce poprawić błędy które powodują problemy na systemach NG. Ale to przecież nie oznacza że zamyka się na OS 3.x.
[#4] Re: VirusZ reaktywacja
Drugi znany amigowiec, który zmienił nazwisko. Ciekawostka.
[#5] Re: VirusZ reaktywacja
Autor zapomniał dodać, że wraz z reaktywacją VirusZ/xvs poszukiwane są osoby, które będą pisały wirusy żeby miał z czym walczyć.
[#6] Re: VirusZ reaktywacja

@MDW, post #5

Coś tam powstaje: http://wiki.aminet.net/index.php?title=New_virus_warning

(2020-04-30)

The archive util/virus/vprot.lha that was uploaded this morning contained a Trojan that installs a bootblock virus - if you downloaded that package, please delete it immediately. The archive was removed again, we're currently investigating the situation. It appears this is a new (!) virus that is not detected by existing antivirus software.
[#7] Re: VirusZ reaktywacja

@vojo, post #6

Aaaa, czyli interes już się kręci.
[#8] Re: VirusZ reaktywacja

@Krashan, post #4

Ale liczysz Szamana czy tego od nlist?
[#9] Re: VirusZ reaktywacja

@michal_zukowski, post #8

Tego od NList, o ile Jens Maus vel Langner to ten.
[#10] Re: VirusZ reaktywacja

@MDW, post #5

Autor zapomniał dodać, że wraz z reaktywacją VirusZ/xvs poszukiwane są osoby, które będą pisały wirusy żeby miał z czym walczyć.


Lub sam planuje stworzyć kilka nowych wirusów i dołączyć je do pakietu
[#11] Re: VirusZ reaktywacja

@R-Tea, post #10

Przypomina mi to film pt. "Brzdąc" (nienajnowszy, bo jest z 1921 roku więc właśnie skończył... 100 lat) w którym Charlie Chaplin wychowuje znalezione dziecko. Charlie pracuje jako szklarz i z wiekiem maluch staje się jego wspólnikiem. Rozbija ludziom szyby, a jego wychowawca je wstawia. I interes przez pewien czas się kręci. szeroki uśmiech
[#12] Re: VirusZ reaktywacja

@vojo, post #1

A jaki jest najnowszy/najlepszy obecnie antywirus dla AmigaOS 3.x?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem