Komentowana treść: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400
[#1] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400
Przez chwilę się zastanawiałem bo leży i się kurzy r4. Ale jak zobaczyłem ile trzeba zapłacić za wsparcie pakietu to zrezygnowałem.
[#2] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@PrzemasIII, post #1

Masz rację. Na głowę upadli. Lepiej zrobić to samo samemu.
[#3] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@gilban, post #2

To chętnie zobaczę Twój system zrobiony na takim poziomie OK
[#4] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@PrzemasIII, post #1

Vďaka za komentár. AmiKit stojí 90 PLN. Keď v Poľsku zarábaš minimálnu mzdu, musíš na neho robiť 5 hodín. Ja som len na tejto konverzii robil vyše pol roka - skoro každý deň vrátane víkendov a sviatkov. Na samotnom AmiKite pracujem asi od roku 2003. Keď chceš, môžeše si plne funkčnú verziu X (10) z roku 2017 stiahnuť pre Windows, Mac a Linux úplne zdarma.
7
[#5] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@PrzemasIII, post #1

Zawsze jest alternatywa w postaci Pimiga, ktora dziala swietnie i ma bogatsza baze programow. Jesli ten caly RabbitHole nie jest potrzebny, to jest darmowa opcja ( oczywiscie OS i kickstart trzeba miec ).
[#6] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@AmiKit, post #4

Ok! Keep on doing good job! I saw it myself in Rzeszów and it is very nice to have Amiga Os on convenient PC laptop or Raspberry.
To je krasna systema :D
[#7] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@PrzemasIII, post #1

Powiedz proszę, że żartujesz...
[#8] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@AmiKit, post #4

Używam sporadycznie FlowerPot i AmiKit. Włożyłeś w te systemy wiele serca i pracy. Mam za stare Rpi by zainstalować na nim AmiKit ale gdybył miał wersję 4 to 20 euro nie byłoby przeszkodą. Masz rację, przy minimalnej polskiej pensji Twój system to niecały JEDEN dzień pracy. Kolega chyba swojego komentarzya nie przemyślał.



Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 19:49:55 przez Bohun
[#9] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@JakubH_, post #3

gilban żartuje
[#10] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@cactoos, post #5

Masz rację. Pewnie z tego skorzystam.
[#11] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@PrzemasIII, post #1

Witam.
Kto chce niech kupuje, kto chce płacić niech sam sobie instaluje.
Nie ma przymusu jak np. z ZUS-em.
Pozdrawiam.
1
[#12] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@Bohun, post #9

Ostatnimi czasy ciężko jest mi to wychwycić, tyle narzekania wokoło... piwo
[#13] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@JakubH_, post #3

Na takim poziomie nie zrobię. Wiadomo. Ale na moje potrzeby płacić nie muszę tyle, żeby system Amigi i na RPI używać. Dodatkowo mam RPI 3B (bez plusa), więc ten system nie jest dla mnie.

Obecnie nie mam stałej pracy. Mam głęboki niedosłuch. Na lewe ucho 89,3% a na prawe 75,5% i nie tylko ten problem. Także to utrudnia znalezienie stałej pracy.

Czyli dla człowieka, który jest zdrowy i ma normalną pracę, cena jest do zaakceptowania. Dla mnie już niestety nie.
[#14] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@gilban, post #13

Rozumiem, że 20 euro to może być dla kogoś za dużo za AmiKit i go nie kupi OK. Ale publiczne stwierdzenie że autor AmiKita „upadł na głowę”? Naprawdę to jest dla Ciebie ta skala „przesady”?
[#15] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@cactoos, post #5

A ta bogatsza baza programów w PiMiga to jest legalna? Bo przeczytałem przed chwilą co tam jest i mam wrażenie ze to piękna kolekcja pirackiego programowanie. Wyprowadź mnie z błędu bo chętnie bym sobie to wszystko poinstalował ale piractwem które zabiło amigowy rynek się brzydzę.
[#16] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@ted, post #11

Witam.
Kto chce niech kupuje, kto chce płacić niech sam sobie instaluje.
Nie ma przymusu jak np. z ZUS-em.
Pozdrawiam.


Dokładnie ok, racja
20EUR to nie tak mało, ale pakiet jest świetny (powodzenia w budowaniu tego samemu ).
Korzystam z niego czasem pod WinUAE (zakupiona starsza wersja za dobrowolną dotację) daje naprawdę frajdę i jest inspiracją do budowania własnego systemu on real Amga ok, racjaOK
3
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@BULI, post #16

Za OS3.9 płaciłem coś ponad 40euro.. 20 to zupełnie przyzwoita kwota...
[#19] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400
Jest gdzieś film z tego jak to dziala i wygląda na rpi?
[#20] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@KM_Ender, post #19

Oficjalna strona: link , są recenzje

YouTube: link
[#21] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@KM_Ender, post #19

Radzik zrobił film - https://www.youtube.com/watch?v=FcakBM0NSz8&t=56s

Z mojej perspektywy bardzo fajny pakiet do emulacji. Kupiłem z rocznym wsparciem, żeby zobaczyć co się będzie dalej z nim działo, ale jak na razie jestem bardzo zadowolony. Wiadomo, że to emulator a nie prawdziwa Amiga, no ale w klasie emulatorów na RPI - perfect ;)

Jest sporo zainstalowanego softu (w 100% legal), wszystko chodzi bardzo sprawnie i płynnie. Domyślnie procesor jest ustawiony na 020, ale wystarczy zmienić na 040 jako odrębny config i dema pod mocniejsze procesory chodzą bezproblemowo. Testowałem Starstruck, Ocean Machine, Magia, Perfect Circle, Human Traffic, Neonsky i sporo innych. Problemy sprawiały Beam Riders (krzaczy) się od pewnego momentu i Metropolice (brak dźwięku).

Jeśli chodzi o dema whdload - działają generalnie bardzo dobrze, aczkolwiek jest kilka sprawiających problemy.

Jeśli chodzi o gry, to wszystko co testowałem pod whdload i zainstalowane samodzielnie działało bardzo sprawnie.

Natomiast jest kilka problemów, na szczęście drobnych i można sobie z tym poradzić:
- virtual mouse driver służący do obsługi RabbitHole powoduje, że w części oprogramowania (np. magazyny dyskowe jak Bigoz, X-mag, ZigZag, ale także mój ulubiony protracker) przestaje działać kursor. Rozwiązaniem jest odkliknięcie tej opcji przed startem systemu (zmiana nie działa w trakcie emulacji)
- dyski adf (a dms zwłaszcza) - montują się na wolno (aczkolwiek nadal to tylko kilka sekund); na początku miałem wrażenie że jest jakiś problem z odczytem ale okazało się, że nie, zalecana jest cierpliwość ;)
- bardzo rzadko w grach dosowych uruchamianych z dyskietki pojawia się black screen - zauważyłem w The Manager i Ports of Call (ale wersja whdload działa ok)
- nie ma jeszcze obsługi AHI (oficjalnie, nieoficjalnie da się włączyć przez Paulę)
4
[#22] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@Splavinho, post #21

Witam.
To może założymy wątek o Amikit na RPi w dziale UAE?
Jest wprawdzie forum dla AmiKit ale po angielsku.
Tam byśmy pisali co działa a co nie.
Pozdrawiam.
1
[#23] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@ted, post #22

Dobry pomysł, za chwilę założę :)
3
[#24] Re: AmiKit dla komputerów Raspberry Pi 4/400

@AmiKit, post #4

Where I can find list of preinstalled software?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem