Komentowana treść: AmigaOS 3.2 wydany!
[#61] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@JakubH_, post #57

ApollOS = AROS.
Do V2 były kupowane licencje na kicka. Coffin jest bardzo fajnym systemem ale jak najbardziej nieoficjalnym.
Osobiście patrząc na to jaka prawnicza :poop: burza otacza sam AOS3 to ja już wolałbym żeby ten AROS się rozwijał, choćby poprzez jakiegoś Patronite czy inny crowfounding. Jakaś tam szansa na dogonienie ataryniarzy z ich kombo EmuTOS+FreeMiNT ciągle istnieje...
Jak już wcześniej pisałem wydanie 3.2 mnie cieszy. Szkoda tylko że otacza je, nazwijmy to, delikatny smrodek w postaci "współpracy" na linii developerzy-wydawca. Chociaż ja tam nie znam wszystkich szczegółów więc i nie mam zamiaru bardziej komentować...

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 12:48:23 przez pisklak
[#62] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@pisklak, post #56

No tak niedobre wąpierze, pomoity wszeteczne, spiracili biednego AROSa


Ja nie mam nic do Wampira ani do Ciebie, po prostu nie podobają mi się osobnicy o wątpliwej moralności, którym ewidentnie skradziony AOS3.9 na swoim podwórku całkowicie nie przeszkadza, za to z wielką łatwością piszą o skradzionym AmigaOS 3.2 mimo iż jest to nieuprawnione pomówienie, bo o ile wiem były podejmowane próby sądowego podważania legalności 3.1.4 przez wnioski o wstrzymanie sprzedaży i wnioski te zostały odrzucone. A jak komuś naprawdę leży na sercu ciężki los "okradanych" to niech im wpłaci sumkę przez PayPala, zamiast bezproduktywnie klepać w komentarzach. Przy czym to są ludzie którzy naprawdę nie robią tego dla pieniędzy. Np. Olaf jak wiadomo zrobił Roadshow dla 68k, który jest dystrybuowany na zasadach shareware. Dostał więc propozycję od nas beta testerów że w takim razie my też chcemy go wesprzeć i niech wyprowadzi nowe wersje stosu poza AmigaOS 4 i dystrybuuje go na zasadach odpłatności, na co ten kategorycznie odmówił twierdząc że praca nad rozwojem systemu jest jego pasją i nie życzy sobie żadnej kasy.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 13:00:53 przez MUFA-amigaone-pl
3
[#63] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@pisklak, post #61

Tak oczywiście, ale nazwa ApolloOS dla Coffina pojawiała się długo przed pomysłem przemianowania Arosa na ApolloOS. Wystarczy pogrzebać w necie, że taka nazwa dla Coffina też się pojawiała. Daleko szukać nie trzeba:

link
link
link
link

Możemy grzebać dalej , tylko po co....
[#64] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@JakubH_, post #63

No to postaram się krótko co by nie grzebać Faktycznie nazwa ApollOS kiedyś rzeczywiście mogła być odnoszona do Coffina, który podkreślam jeszcze raz, jest "niekoszerny". Na dzień dzisiejszy ApollOS to jest AROS. Siedzi sobie w V4, a nieługo pewnie będzie siedział w V2. Oczywiście każdy może sobie sflaszować co chce. Są tacy nawet co odpalają częściej FreeMiNTa niz AOS Co nie znaczy że Coffin nie cieszy się sporą popularnością nie tylko wśród użytkowników Vampira... A co do mniemanego okradania kogokolwiek to przypominam że licencje na kicki do V2 były kupowane.
1
[#65] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
Pierwsze oprogramowanie jakie kupiłem do firmy.
5
[#66] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@Krashan, post #65

Pierwsze oprogramowanie jakie kupiłem do firmy.


Oo i o take Amigę "walczyliśmy"- Amiga dla firm! szeroki uśmiech
2
[#67] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@wali7, post #52

Jaka tam wojna, odnoszę się do niefortunnego tytułu.
Małe Atari mam i bardzo lubię, to mój pierwszy komputer.Cytu

Ja nie mam małałego Atari.
Ale 1 microkomputer na jakim grałem to było własne małe Atari.
Kuzyn o 10 lat starszy miał wypożyczone ze szkoły,
pisał jakieś programy .
Pamietam że wywarło na mnie duże wrażenie .
Bo do tej pory miałem styczność z grami Telewizyjnymi.
3
[#68] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
A odpowiedzi na najważniejsze pytanie tj. "czy posiadacze 3.1.4 dostaną upgrade za darmo czy choćby jakąś zniżkę?" jak nie było tak nie ma.
[#69] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@Madman, post #68

Nie dostaną.
[#70] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@Madman, post #68

Takiej opcji nie będzie.
[#71] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@Madman, post #68

O, to podobnie jak Hollywood
[#72] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@deez, post #71

Jaja sobie robisz? W przypadku Hollywood 9 jeśli robisz upgrade z wcześniejszej wersji masz równo 30 EUR zniżki w stosunku do ceny bazowej. To o 30 EUR więcej niż zniżka na AmigaOS 3.2 dla posiadaczy 3.1.4.
2
[#73] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
[#74] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@radekcz, post #73

Zamiast wrzucać kolejne filmiki, mogliby go zacząć wysyłać. Nawet e-mailem.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 18:17:23 przez Cedrat
[#75] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@Cedrat, post #74

Wysyłają.... Amigastore.eu, RetroAmi, Relec... We wtorek paczka będzie u mnie.
[#76] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@recedent, post #72

Dobra, jajca na bok😁. Bardziej chodziło mi o darmowy upgrade... tak to jest jak się raz opłaciło MorphOSa i każda aktualka jest za free😀. Tak czy siak za AmigaOS 3.2 jak najbardziej bym zapłacił, lecz za kolejny (często malutki!) numerek w górę takiego Hollywooda już nie.
[#77] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@deez, post #76

No właśnie. Ja tam nie wierzyłem i nie wierzę, że zrobiliby darmowy upgrade dla posiadaczy 3.1.4 natomiast uważam, że to słabe, że nie ma jakiejkolwiek dla nich zniżki. Musiałaby to być bardzo znacząca różnica w zawartości i/lub działaniu systemu abym zapłacił drugi raz tą samą kwotę.
2
[#78] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
A mnie bardzo cieszy polska lokalizacja systemu wbudowana odrazu w os 3,2 . Nie tak jak w os 3,1 nawet os 3,9 było !




Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 19:45:46 przez Baru

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 19:46:39 przez Baru
1
[#79] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@Baru, post #78

I tak potem trzeba kombinować z RepleaceTopaz i Aminetem więc nie ma tak do końca super.
[#80] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@pong777, post #79

A datatypy są znacząco poprawione ?? interesuje mnie odtwarzanie AnimGif ! Jak to wygląda bo musze robić sztuczki i jeszcze to nie działa tak jak powinno! chodzi o AnimGify !
[#81] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@Baru, post #78

Nie do końca może to dograli ale miło wiedzieć, że najwyraźniej jednak jesteśmy dla nich jakimś mniej czy bardziej ale znaczącym odbiorcą,. OK
Trzeba im napisać co wymaga poprawy, a w wersji 3.3 będzie już to śmigać zgodnie z oczekiwaniami. szeroki uśmiech
2
[#82] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@pong777, post #79

Odpowiem sam sobie bo Mandi słusznie mnie poprawił. Wpis w FAQ pozostał z wersji 3.1.4.1. Na 3.2 ten zabieg jest zbędny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem