Komentowana treść: Nowa gra od Apollo Team
[#1] Re: Nowa gra od Apollo Team
Tzn. Jako dodatek do systemu w postaci zapychania czasu (jak pasjans) to oczywiście spoko, no i szacun dla 13latka.. tylko ja bym nie chwalił się taka grą jako "możliwościami vampira" bo możliwości jego są znacznie większe niż owszem kolorowa ale jednak dość prosta gra..
4
[#2] Re: Nowa gra od Apollo Team
Tetris? Odważnie. Ja bym się bał zrobić publicznie dostępnego "Tetrisa". Gdy w XXI wieku Pażytnow odzyskał prawa autorskie do Tetrisa to dostał wścieklicy, gania po całej sieci i żąda usunięcia skąd się tylko da klonów "Tetrisa". W pewnym momencie z AppStore zniknęły wszystkie klony "Tetrisa" i chwilę później pojawił się tylko ten najbardziej oficjalny. Podobno czepia się nawet darmowych, hobbystycznych, dostępnych publicznie projektów. Człowiekowi całkiem odbiło.

Tak samo nie radzę łapać się za coś inspirowanego produkcjami First Star Software ("Boulder Dash", "Spy vs Spy"). Człowiek też ma świra na punkcie praw autorskich. Kiedyś wysłał nawet pismo do człowieka, który prowadził hobbystyczną fanowska stronę "Boulder Dasha". I nie pomogło nawet usunięcie plików z grami dla 8-bitowców. Czepił się o nazwę, tytuły, wystrój strony zrobiony z elementów grafiki z gry.

Chociaż oczywiście malutki fragmencik i tak mikroskopijnego amigowego świata może nie zostanie dostrzeżony z tronu na którym siedzi Pażytnow i ten apollowy Tetris będzie sobie żył. Czego im szczerze życzę. szeroki uśmiech
1
[#3] Re: Nowa gra od Apollo Team

@MDW, post #2

odzyskał prawa autorskie do Tetrisa to dostał wścieklicy


Przydałby się jeszcze wściekły twórca sokobana,
który odebrałby wszelkie prawa do wykonywania jego klonów
.
[#4] Re: Nowa gra od Apollo Team

@rePeter, post #3

Tetris jak Tetris - zawsze fajnie się gra. Są zapowiedzi że kod źródłowy zostanie udostępniony (pisany przez 13 letniego syna Gunnara, oczywiście przy jego nadzorze i pomocy) więc każdy znający asm 68k będzie mógł popatrzeć w jak prosty sposób otworzyć swój własny niesystemowy ekran SAGA czy odgrywać duuuzże 16 bitowe sample z fastramu (bo teraz to wszsytko jest dużo prostsze). Myślę że chociaż drobna część demosceny w chociaż drobnym procencie będzie ukontentowana .
Kiedyś spotkałem się z twierdzeniem (ogólnie raczej chyba błędnym po przekroczeniu pewnej granicy prędkości) że do dem to system zjada za dużo zasobów (a na Vampie nie da się niesystemowo, co odkąd istnieje dokumentacja rejestrów SAGA jest nieprawdą). Coś w stylu - "panie co będzie jak system mi tu z jakimś przerwaniem wyskoczy". Jak widać trochę naprawdę dobrej jakości dem (co prawda raczej tych 060) działa w zgodzie z systemem i problemów wielkich im ten system nie sprawia szeroki uśmiech

Ja osobiście jednak mam nadzieję na przewagę pisania pod system niż radosnego banglania po rejestrach.
RTG (i chyba AHI - nie wiem bo jeszcze nie pisałem nic z dźwiękiem) nie gryzą a program ruszy i na Warpie i na innych konfigach.
[#5] Re: Nowa gra od Apollo Team

@MDW, post #2

Gdy w XXI wieku Pażytnow odzyskał prawa autorskie do Tetrisa to dostał wścieklicy, gania po całej sieci i żąda usunięcia skąd się tylko da klonów "Tetrisa". W pewnym momencie z AppStore zniknęły wszystkie klony "Tetrisa" i chwilę później pojawił się tylko ten najbardziej oficjalny. Podobno czepia się nawet darmowych, hobbystycznych, dostępnych publicznie projektów. Człowiekowi całkiem odbiło.


Może próbuje nadrobić to, czego z wiadomych względów nie zarobił w czasach ZSRR
[#6] Re: Nowa gra od Apollo Team

@Jacques, post #5

Może próbuje nadrobić to, czego z wiadomych względów nie zarobił w czasach ZSRR ;)

Tak, na pewno. Historia praw autorskich do Tetrisa jest mocno pokręcona i przez długie lata niewiele z niego miał. Ale dawno już to nadrobił. Wygląda na to, że "Tetris" to takie jednorazowe szczęście (z opóźnionym zapłonem) jakie mu się trafiło. Trochę jak "Minecraft" trafił się Notchowi (ale tutaj bez opóźnionego zapłonu tylko z doskonałym, natychmiastowym finansowym efektem). Obaj niczego ciekawego później już nie stworzyli. A przynajmniej nic co przedostałoby się do publicznej świadomości.
[#7] Re: Nowa gra od Apollo Team
Gra "Tetris" kończy dzisiaj (6. czerwca) 37 lat. szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem