Komentowana treść: Wayfarer 1.21
[#1] Re: Wayfarer 1.21
Dużo tu o poprawkach z filmami mowa. Niestety, na youtube dalej jest jak było. klikam na ircu w link z yt i pokazuje znany napis na czarnym tle w rodzaju "w twojej przeglądarce nie można...". Dopiero stawiam kursor w url, enter, strona się odświeża. i wtedy gra, choć też nie automatycznie, trzeba w trójkąt na środku okna kliknąć. Fajnie, że w ogóle gra yt, no ale nie od razu. Poza tym to zasysanie pliku z http://muzyka.teledyski.info/ Zamiast ściągać pokazuje zawartość pliku w oknie - śmieci znaczy. No ale wówczas odpalam owb i tu problemów nie ma. Dalej się będę upominał o możliwość nadania samemu nazwy przed zapisem ściąganego pliku. Póki co pliki ściągam w owb.





Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 00:05:24 przez lubmil
1
[#2] Re: Wayfarer 1.21

@lubmil, post #1

Jeśli chodzi o YT to ja mam to tak ustawione, że odpala się jako wersja mobilna (czyli adres m.youtube.com) i na razie jest to najlepsze dla mnie rozwiązanie: yt działa płynnie w 720p, można włączyć pełny ekran więc wszystko jest ok.
[#3] Re: Wayfarer 1.21

@luk, post #2

Nie wiem gdzie i co ustawić, ale na razie nieważne.
Powielę tu z poprzednich komentów to czego jaca być może nie przeczytał:
---
Coś jest z google nie tak w wayfarer. Zgłasza się główny ekran i nie ma tu gadżetów "szukaj w google" i "szczśęliwy traf". Po ustawieniu kursora w pasku szukania od razu nam przełącza widok na taki, że pasek szukania jest u samej góry. No i teraz po wyszukaniu czegoś nie pokazuje ile tego znalazł i w jakim czasie. Sprawdziłem, że w owb jest tak jak być powinno wszystko.
---
o jest z tymi certyfikatami? Np. tu www.najlepszytyton.pl i nie da się w to wejść. A czasami nawet jak są gadżety typu "zaufaj tymczasowo" to też to nie działa. Tu akurat brak opcji zupełnie. A jest napis "this certyficate is valid". Więc nie rozumiem czemu nie wpuszcza...

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 23:59:08 przez lubmil
[#4] Re: Wayfarer 1.21
Mam wrażenie, że Wayfarer jest często oceniany tylko przez pryzmat tego jak współpracuje z YouTube. Przyznam się, że mi tak bardzo na YouTubie nie zależy, bo zwykle i tak oglądam go na AppleTV, iPhonie czy iPadzie. Gdy siadam do MorphOSa to raczje nie po to żeby konsumować treści, video zwłaszcza. szeroki uśmiech Ale oczywiście fajnie byłoby mieć i pod MorphOSem. Gdy wychodzi nowy Wayfarer to z ciekawości wchodzę do swoich subskrypcji na YouTube i klikam ze 2-3 filmy. Tradycyjnie przy wersji 1.21 zrobiłem to samo i... muszę powiedzieć, że bardzo ładnie mi ten YouTube śmiga. Na moim PowerBooku G4 (1,67GHz, 1440x960) film w 720p rusza szybko i leci bez zgubienia ani jednej klatki. Zarówno w domyślnym widoku jak i na całym ekranie. Zajętość CPU jest dosyć duża ale ciągle nie jest to 100%. Gdy się przełączę w 360p to zupełnie jest luzik (chyba ze 25%). A najciekawsze jest to, że ja mam tylko 1GB RAM i podczas odtwarzania takiego filmu jeszcze ponad połowa pamięci jest wolna. Nieźle to zostało zoptymalizowane. Jaca szaleje.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 15:28:08 przez MDW
2
[#5] Re: Wayfarer 1.21
A ja mam trochę inny problem bo nie wiem jak anulować domyślność Wayfarer.Chcialem sobie odpalić Folio klikając ikonę programu ale zamiast Owb odpala Wayfarer który niestety nie obsługuje Folio .Jak przywrócić Owb do stanu domyślnego ?
[#6] Re: Wayfarer 1.21

@Jupiler, post #5

W Ambiencie w menu "Settings", wybiera się "System". Tam trzeba pacnąć w ikonkę OpenURL. Na liście widać przeglądarki. U mnie są w kolejności:
Wayfarer
OWB
IBrowse
AWeb
Voyager

Myślę, że ta najwyżej jest domyślna. Łapiesz za nią, przeciągasz pod OWB i już chyba OWB powinno się odpalać domyślnie.

A tak swoją drogą to skoro ja tam na liście mam nawet Voyagera to moje ustawienia muszą pochodzić sprzed 20 lat, bo mniej więcej tak dawno temu użyłem Voyagera. Przeszły nawet gdy w 2003 roku "migrowałem" z AmigaOS 3.x na MorphOS 1.4. I to by się w sumie zgadzało, bo pomimo tylu zmian, przesiadek nigdy nie instalowałem zupełnie od początku systemu i nawet przesiadka na MorphOS była płynna i ze skopiowaniem ustawień, bibliotek i innych elementów wspólnych dla klasycznego AmigaOS i MorphOS. W katalogu SYS:Libs muszę mieć biblioteki, które skopiowałem tam w 1996 roku gdy kupiłem dysk twardy do gołej A1200. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 16:38:15 przez MDW
[#7] Re: Wayfarer 1.21

@MDW, post #6

Ok byłem tam .Mam tylko Wayfarer o innych przeglądarkach ani śladu .Na szybkiego i ubogo dodałem Owb do listy ale to nic nie dało Chyba trzeba skonfigurować wszystkie parametry/pola by to zadziałało .
[#8] Re: Wayfarer 1.21

@MDW, post #6

Ejże, zapomniałeś o Sputniku od Marcika?
1
[#9] Re: Wayfarer 1.21

@Jupiler, post #7

No to spróbuj tak wypełnić (mam MorphOSa po angielsku więc musisz sobie przetłumaczyć jeżeli używasz polskiego):

[V] Enable

Options:
Name: OWB
Path: twój_dysk:twoje_katalogi/OWB/OWB "%u"
ARexx port: OWB

ARexx Commands:
Show/Hide: SHOW
Screen to Front: SCREENTOFRONT
Open URL: "%u"
... in a new Window: OPEN NAME="%u" NEWPAGE
[#10] Re: Wayfarer 1.21

@waldiamiga, post #8

Ejże, zapomniałeś o Sputniku od Marcika?

Pamiętam o nim ale... faktycznie musiałem nigdy go nie dodawać do OpenURL skoro go nie ma na liście. Sorry Marcik. Po prostu Sputnik zniknął zanim się u mnie zadomowił. Chociaż na pewno miał większe prawo być w OpenURL niż AWeb czy Voyager.
[#11] Re: Wayfarer 1.21

@MDW, post #9

Ok dzieki działa; a tak z czystej ciekawosci co znaczy wyrażenie "%u"?
[#12] Re: Wayfarer 1.21

@Jupiler, post #11

W miejsce takiego śmiesznego znaczka jest wstawiany URL, czyli to co zwykle nazywamy linkiem.
[#13] Re: Wayfarer 1.21
A czy cos z rzeczy: discord, video spotkania (ew. Jakie) google arkusze i docs da sie uzywac? Aaa... i online tiberium alliances ?
[#14] Re: Wayfarer 1.21

@arturB, post #13

Discord, arkusze i dokumenty Google działają, ale mogą wymagać trochę cierpliwości od użytkownika. video spotkania z tego co wiem nie działają, Skype chodzi w trybie tekstowym tylko.

Tu masz opis starej wersji przeglądarki (1.1) odpalonej na systemie MorphOS 3.14 na komputerze AmigaOne X5000.
4
[#15] Re: Wayfarer 1.21

@MDW, post #10

Wybaczone

Silnik na którym zbudowałem Sputnika był martwy zanim go wydałem- nie miał nigdy szans na dłuższy rozwój. Ale do dzisiaj jestem zadowolony że udało się pokazać że działa i że można.

Kudos dla jacy za Wayfarera - pierwsza przeglądarka zrobiona z prawdziwą szansa na rozwój.
1
[#16] Re: Wayfarer 1.21

@marcik, post #15

Nie myślałeś o wypuszczeniu źródeł dla klasykowców? W Ibrowse w dowolnej wersji to tragedia w porównaniu ze Sputnikiem, uruchamiałem rok temu jak odpalilem mosa na klasyku i używalność jakaś tam jest.
[#17] Re: Wayfarer 1.21

@marcik, post #15

Sputnik na Efice dawał radę. Dzięki.
1
[#18] Re: Wayfarer 1.21

@michal_zukowski, post #16

Mój pegasos leży w piwnicy na drugim końcu świata i backupów nie mam. Może kiedyś mi się uda do źródeł dostać, ale nie obiecuję.
[#19] Re: Wayfarer 1.21

@marcik, post #18

Pytanko mam takie... Jak pisać mejla na raty? tzn. teraz kawałek i potem/jutro dokończyć. W Ysm była opcja "wyślij później".
Ach, to do Irisa pytanie, pomyliłem.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 23:59:36 przez lubmil
[#20] Re: Wayfarer 1.21

@MDW, post #9

Strzeliłem graba tego https://ibb.co/HVtfmmj
Trzeba tylko pamiętać by ten mały gadżet u góry zaznaczyć, a w pozostałtxh przeglądarkach odznaczyć.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem