Komentowana treść: Iris 0.118
[#1] Re: Iris 0.118
Kariera Iris na moim komputerze zaczęła się dopiero od wersji 0.100. Muszę przyznać, że przez te 18 wersji program przeszedł niezwykłą drogę. Pomijając już nawet problemy z IMAP na moim koncie w wersjach 0.100 - 0.102 to mogę powiedzieć, że program przyspieszył tak na oko ze 200 razy. szeroki uśmiech szeroki uśmiech Kiedyś doczekanie się zsynchronizowanie się z tym co jest na serwerze wymagało czasu. W 0.117, 0.118 aż musiałem sprawdzać, odświeżać jeszcze raz, bo myślałem, że coś poszło nie tak. No przecież nie można czegoś na co czekało się minuty przyspieszyć tak, że nie da się tego procesu nawet zauważyć. No ale sprawdzam listę maili i kurcze... jednak się da. Wszystko jest zsynchronizowane. I to teraz z dwóch skrzynek, a wtedy z jednej.

Żeby nie było, że jestem podpłaconym studentem wrzucającym tylko pozytywne komentarze to dodam coś negatywnego. Wersja 0.117 raz zawiesiła mi całą maszynę tak, że musiałem zrobić restart. Po restarcie miałem błędy na partycji z programami. Pierwszy raz od wielu lat musiałem użyć SFS Doctor (tego standardowego MorphOSowego z katalogu Tools) i poradził sobie bardzo dobrze. Błędów już nie ma.
Przy okazji proponuję MOS Teamowi zrobić różne ikony dla SFS Doctor i PFS Doctor, bo ja się pomyliłem, kliknąłem w PFS Doctor i usilnie starałem się nim naprawić partycję SFS. Na szczęście program jest mądrzejszy ode mnie i nie pozwolił mi sobie zrobić krzywdy. Chociaż i tak dramat by się nie stał, bo każda partycja u mnie jest zbackupowana na dysku zewnętrznym więc zawsze mogę wrócić do stanu z dnia wczorajszego (backup zazwyczaj robi mi się codziennie, bo to jest kwestia wybrania jednej opcji z menu i MirrorCopy robi kopię różnicową bardzo szybko).

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 15:39:27 przez MDW
1
[#2] Re: Iris 0.118
Właśnie--- dzięki wzrostowi prędkości program świetnie zastępuje lepsze edytory tekstu
[#3] Re: Iris 0.118

@MDW, post #1

Przy okazji proponuję MOS Teamowi zrobić różne ikony dla SFS Doctor i PFS Doctor

... i nową animację motylka w oknie "About MorphOS" :)
2
[#4] Re: Iris 0.118

@waldiamiga, post #3

... i nową animację motylka w oknie "About MorphOS" :)

Animacja jest fajna. :) Mam nadzieje, że nie jest cały czas trzymana w RAMie i jest odczytywana tylko gdy to okno otworzę. :)

A co do ikon to oczywiście sam mogę je sobie zmienić. Ale chyba wyrosłem z czasów podmieniania sobie ikon i trochę mi się nie chce. Gdyby w MOSie były ikony jak w AmigaOS 3.1 to pewnie bym je podmieniał. Ale standardowe ikony MOSa są tak fajne, że nie chce mi się szukać innych. :)
[#5] Re: Iris 0.118

@waldiamiga, post #3

... i nową animację motylka w oknie "About MorphOS" :)

Ke? Mi ta animacja nie pokazuje sie juz od kilku MOSow wstecz. Jesli dobrze pamietam to nie ma
jej od momentu gdy wybuchla aferaz z jednym z MOSowych koderow ktory zabral zabawki i sobie poszedl.

Wiec zapytam: czy w MOSie 3.15 (i wczesniejszych tez) jest ta animacja?
[#6] Re: Iris 0.118

@Phibrizzo, post #5

Wiec zapytam: czy w MOSie 3.15 (i wczesniejszych tez) jest ta animacja?


W 3.9 jeszcze była, w 3.11 już jej nie ma.

EDYTA: Wyparowała od wersji 3.10

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 13:17:19 przez waldiamiga
[#7] Re: Iris 0.118

@waldiamiga, post #6

Dokładnie, zapewne wyparowała razem z Tokaiem
MDW, chyba wieki już tam nie zaglądałeś, hehe.
Przyznaję, fajny bajer to był.

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 13:48:36 przez deez
[#8] Re: Iris 0.118

@deez, post #7

Zwłaszcza jak się trochę poklikało na motylku i włączał się "easter egg".
1
[#9] Re: Iris 0.118

@Phibrizzo, post #5

Phibrizzo, waldiamiga, deez:
Aaaaaa! Faktycznie nie ma już tam tej animacji. Dałbym sobie odciąć z ciała 57 kg (a przy nasilającej się u mnie ostatnio zdiagnozowanej anemii ważę 58 kg), że widziałem ją pół roku temu. No była, przysięgam że była! Przygotowywałem się do pewnej prezentacji (która w końcu się nie odbyła) i jedym z punktów było pokazanie polskiego wkładu w rozwój systemu. Otwierałem więc okno About żeby pokazać listę ludzi i ja tam tę animację widziałem. To był MorphOS 3.14. Wygląda na to, że ja tę animację widziałem tylko oczami wyobraźni i pamięci. Hmmm... wobec tego tak się zastanawiam ile ja jeszcze nieistniejących rzeczy w życiu w ten sposób "widzę"...
[#10] Re: Iris 0.118

@MDW, post #9

A na pewno byles na tej prezentacji?
[#11] Re: Iris 0.118

@Phibrizzo, post #10

Byłem. Ale się nie odbyła. 😃 Moje życie od kilku lat toczy się bardziej w mojej wyobraźni niż w fizycznym świecie. szeroki uśmiech
[#12] Re: Iris 0.118

@recedent, post #8

Mnie się Irod coraz bardziej podoba, choć z wysyłaniem zalixyłem już wpaskę. Jakoś jestem do pop3 przyzwyczajony do tego że po wysłaniu mejla dostaję agresywne okienko, że zostało wysłane. Wysyłałem raz dia pani Asi z MOPS mejla z potwierdzeniem bankowym mojej renty (chodziło o waloryzację). Wysłałem, no i potem dzwonię do pani Asi i pytam czy doszło? Pani sprawdziła pocztę i mówi - tak, 5 razy. W sumie lepiej 5x niż wcale, no ale... A czy działanie tego pop3 jest przewidziane? żeby było tak jak w Yam.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 01:56:28 przez lubmil
[#13] Re: Iris 0.118

@lubmil, post #12

ytanko mam takie... Jak pisać mejla na raty? tzn. teraz kawałek i potem/jutro dokończyć. W Yam była opcja "wyślij później".
[#14] Re: Iris 0.118

@lubmil, post #13

Przy otwartym oknie w którym piszesz maila klikasz prawym klawiszem myszy i wybierasz "Save as Draft".
[#15] Re: Iris 0.118

@luk, post #14

Sięki z odpowiedź. No zrobiłem sonie próbę. Niestety mejl znikł. Logika by podpowiadała, że powinien się on znaleźć w folferze Drafts/
Ach mam go, wylądował w outgoing mail/ No to eot.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 22:29:08 przez lubmil
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem