Komentowana treść: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo
[#1] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo
Ta grafika jest taka... no nie wiem jak ją określić. Może ktoś powie jaka?
[#2] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo

@MDW, post #1

Mnie to trochę przypomina kolorową "Valhalla: Before the War" z innej perspektywy.
[#3] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo

@MDW, post #1

Postacie są takie "wypukłe/3D", z drugiej strony tło ma inny (płaski) styl i trochę to nie współgra
[#4] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo

@michal_zukowski, post #3

Powiedziałbym jeszcze, że kolory są dobrane mało kontrastowo i jakoś niewiele ich widać na ekranie. Dużo za to widać ditheringu.




Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 13:11:34 przez recedent
[#5] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo

@MDW, post #1

Ta grafika jest taka... no nie wiem jak ją określić. Może ktoś powie jaka?

Może taka jak napis na screenie komentarz powyżej?
[#6] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo
Odpaliłem na A1200 z fastem i gierka działa bardzo sprawnie (rzeczywiście wystarczy jej 1MB fastu), jest systemowo, czyli jest wyjscie do Workbencha (ESC na planszy intra).
Grafika jest owszem specyficzna, lub oryginalna ale moim zdaniem nie jest zła. Mnie się nawet podoba, przynajmniej niektóre elementy graficzne tego stylu OK
Sama gra (po 10 minutach testu) jawi się jako przygotówka z elementami zręcznościowymi. Muzyka bez fajerwerków, ale dobrze wpasowuje się w klimat i nie przeszkadza w rozgrywce.
Trzeba pograć dłużej i zobaczyć czy wciągnie ok, racja
1
[#7] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo

@BULI, post #6

Czekam na całość, grafika jest wg mnie cudna. Ma swój urok i własny styl :)
[#8] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo
Grafika na screenshotach z gry wygląda znacznie bardziej zachęcająco niż grafika na stronie tytułowej. Ja bym lekko zmniejszył nasycenie tych kolorów. Teraz są jak w Telegazecie albo na ZX Spectrum. szeroki uśmiech
[#9] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo

@MDW, post #8

Ciekawe jak to wygląda na CRT, dałby radę ktoś foto wrzucić? :)
[#10] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo

@karolb, post #9

Możliwe, że kolory są bardziej przymulone.
Pamiętam gdy w 2002 robiliśmy coś na GameBoyAdvance. Ta pierwsza wersja miała tak tragiczny wyświetlacz, że wszystkie kolory musieliśmy ustawiać na takie nienaturalne, mordercze dla oczu nasycenia. Tylko wtedy obraz sprawiał wrażenie choć trochę kolorowego. Normalnie na komputerze nie dało się na tę grafikę patrzeć, bo wszystko wyglądało jak na Telegazecie. A na GBA i tak było zbyt szaro-buro.

Tak więc masz rację - to może wyglądać lepiej na CRT. Amiga klasyczna ma te tryby paletowe więc zerowym problemem byłoby przygotowanie dwóch palet (dla LCD i CRT) i oddanie użytkownikowi do decyzji, której palety woli używać. Też coś takiego robiłem w jednej z AMOSowych gier lat 90. Ale tam chodziło o paletę dla użytkowników monitorów monochromatycznych. Tylko musiałem wyjaśnić człowiekowi z LK Avalon o co mi chodzi i po co jest ta opcja. Nie wiem czy zrozumieli ale zaakceptowali.
1
[#11] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo

@MDW, post #1

Paskudna ?
[#12] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo

@DKL, post #11

Ten… tego… jakby to ująć… w samej grze jest lepiej. Tam grafika jest po prostu dziwna. Ale strona tytułowa mnie odstraszyła.
[#13] Re: Creeping Me Out: Hex Night - nowa wersja demo

@MDW, post #12

Strona główna "creeped you out"?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem