Komentowana treść: HippoPlayer 2.47
[#1] Re: HippoPlayer 2.47
Dla mnie program legenda - jak Deluxe Paint czy X-Copy - a niebieski hipopotam to niemal kolejne logo Amigi, niesamowite że autor znowu go rozwija.
5
[#2] Re: HippoPlayer 2.47

@vojo, post #1

Dokładnie OK
[#3] Re: HippoPlayer 2.47

@vojo, post #1

Jeśli mnie pamięć nie myli, w notatce do ostatniej przed "dłuższą przerwą" wersji autor napisał, że stracił zainteresowanie Amigą i nie będzie kontynuować rozwoju programu. Widać po dwudziestu latach i jego w końcu wzięło. ;)
[#4] Re: HippoPlayer 2.47

@Ijon_Tichy, post #3

Prawie wszyscy w końcu kiedyś "odbijają" się od, naszpikowanej kolcami, ściany prawdziwego życia i wracają do starych platform, do tego co było w życiu naprawdę fajne.
4
[#5] Re: HippoPlayer 2.47
W czasach gdy słuchało się prawie wyłącznie czterokanałowych modułów HippoPlayer był u mnie nieodłącznym elementem ekranu Workbencha/Magellana. Spokojnie mógłbym go sobie wrzucić do WBStartup. Przed czasami internetu, gdy w moim mieście jeszcze było sporo użytkowników Amig, chodziło się często do innych. I widziałem, że u nich też bardzo często odpalony był "Hipek". To była pozycja obowiązkowa.

Generalnie dopiero w tych retro-wspominkowych czasach coś sobie uświadomiłem. Gdy przed czasami hegemonii Windows 95/98 szło się do znajomego z pecetem to tam nigdy nic nie grało, było tak smutno. A gdy szło się do Amigowca to w tle zawsze leciały (głównie demoscenowe) moduły (praktycznie zawsze z Hipka, nigdy z DeliTrackera czy EaglePlayera). Ta "multimedialność" była wręcz wpisana w Amigę od samego początku jej istnienia. Niemal całe życie amigowe przeklinałem Paulę, marząc o karcie dźwiękowej. Wieszałem psy na Commodore, że przez te wszystkie lata niczego nie zmienili w układach dźwiękowych. Jednak przyznać muszę uczciwie, że to między innymi dzięki temu, że Paula była w każdej maszynie, te Amigi nie były tak milczące jak pecet z czasów DOSowych. Gdy pecet "zagrał" to było wydarzenie, ucichały rozmowy. Amiga grała w tle zawsze, nikt się temu nie dziwił, nikt na to nie zwracał uwagi. Spędzaliśmy wiele godzin razem przed ekranem, gadając, coś tam dłubiąc i przez te wszystkie lata w tle Paula zawsze uprzyjemniała nam czas. Wyjaśnię, że w czasie tych licznych spotkań prawie nigdy nie graliśmy więc to było możliwe.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 10:01:07 przez MDW
6
[#6] Re: HippoPlayer 2.47
Przydałaby się wersja na MorphOS.
[#7] Re: HippoPlayer 2.47
Zawołajcie, jak już Kari dorobi skalowalne okno playlisty
1
[#8] Re: HippoPlayer 2.47

@_arti, post #7

Zawołajcie, jak już Kari dorobi skalowalne okno playlisty

Jest skalowalne, ale tylko z poziomu ustawień..
Dynamicznego skalowania mi jakoś specjalnie nie brakuje, chociaż oczywiście gdyby było, było lepiej ok, racja
[#9] Re: HippoPlayer 2.47

@ede, post #6

Przydałaby się wersja na MorphOS.


Na sprzętach NG lepszy jest ten player https://en.wikipedia.org/wiki/Cog_(software)

HippoPlayer korzysta z playerów i bibliotek (zamklniętych), które działają tylko na Pauli.
[#10] Re: HippoPlayer 2.47

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Owszem interesujący odtwarzacz, modułów w różnych formatach też. Ciekawe jak z dokładnością/odzwierciedleniem odtwarzania modów. Sprawdzę sobie, dzięki.
Myślałem bardziej o podpięciu do Hipka emulatora Pauli - coś na kształt odtwarzacza MOD-ów (nie pamiętam nazwy) który stworzył, zdaje się MarX.
[#11] Re: HippoPlayer 2.47

@BULI, post #8

Ja wiem, że amigowcy lubią rozwiązania UX z lat 80' ale ja jednak wolałbym skalowalne okno.
[#12] Re: HippoPlayer 2.47

@_arti, post #11

Źródła na GitHub są, działaj!
2
[#13] Re: HippoPlayer 2.47

@_arti, post #11

Amigowcy mają MUI z 93 roku, bez przesady.
[#14] Re: HippoPlayer 2.47

@michal_zukowski, post #13

Hippek na MUI - to by było coś! <3
1
[#15] Re: HippoPlayer 2.47

@_arti, post #14

Przypominam ze Autor rozwija swoj soft rownierz pod OS1.3 a tem MUI niet.
Moglby robic dwie wersje ale po co jak nie musi/nie chce.
Po drugie: plajer jaki pisal mial byc lekki i w miare prosty. Wraz z jego rozwojem jedno i drugie uleglo jakby zatraceniu.
Jesli chcecie kombajny z "wodotryskami" to polecam inne playery: DT, EP.

"Eh, ludzie i ich problemy pierwszego Swiata...".
4
[#16] Re: HippoPlayer 2.47
Super.
Trzeba będzie potestować w wolnej chwili. OK
[#17] Re: HippoPlayer 2.47
Może to jest mało istotny ozdobnik ale… podoba mi się ta wektorowa wersja hipopotama. Fajnie, że pomino nieograniczonych możliwości zachowano standardowe amigowe 4 kolory (czarny, biały, szary, niebieski). Kojarzy się z Amigą, dobrze znanym logo tego legendarnego już odtwarzacza, a jednocześnie jest w najwyższej możliwej rozdzielczości. Wyraz pyska hipka jest świetny.
[#18] Re: HippoPlayer 2.47

@MDW, post #17

I oto w tym chodzi Panie kolego.
Prostota czasem wygrywa.
[#19] Re: HippoPlayer 2.47
A właśnie, tak z ciekawości - hipek działa już pod MOS'em?
[#20] Re: HippoPlayer 2.47

@karolb, post #19

A nie o to samo pytał ede w poście #6?

Na MorphOSa masz np. juenowego IMPa.
[#21] Re: HippoPlayer 2.47

@karolb, post #19

Pod MOSem są inne programy do odtwarzania. Wszystko co odtwarza Hipek można odtwarzać w np. starym dobrym AmiNetRadio. Ale rozumiem pytanie, bo też mam ogromny sentyment do Hipcia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem